کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بزرگراه‌های هوشمند که خودروهای‌تان را شارژ خواهندکرد

در این نوشتار با فناوری بزرگراه‌های هوشمند آشنا خواهید شد که بزودی خودروهای‌تان را شارژ خواهندکرد.

این روزها خودروهای برقی از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌اند. مشکل اصلی این خودروها ایستگاه‌های شارژ و مدت زمان خواب ماشین هستند که نیاز است در آینده اصلاح شوند. ولی چی می‌شد اگر بزرگ‌راهی وجود داشته باشد که خودروها هنگام عبور از آن، بدون توقف، شارژ شوند.

3049770-poster-p-2-in-the-uk-smart-highways-that-can-charge-your-electric-car.jpg

انگلستان، به واسطه‌ی گروهی موسوم به های‌ویز انگلند درصدد است بزرگ‌راه‌های برقی را آزمایش کند که دارای تجهیزات شارژ القایی نصب‌شده در زیر آسفالت است. وقتی خودروهای برقی بر روی آن در حال حرکت هستند، باتری‌ها‌ی‌شان با یک فناوری بی‌سیم که در زیر آسفالت قرار دارد شارژ می‌شود.

اندرو جونز، وزیر ترابری انگلستان می‌گوید دولت انگلستان تکلیف دارد در ۵ سال آینده در حدود ۷۸۰ میلیون دلار برای توسعه‌ی وسایل نقلیه‌ی قابل شارژ بدون آلودگی، با هدف” قرار گرفتن بریتانیا در پیشتازی این فناوری”، سرمایه‌گذاری‌کند. بنابراین در آینده‌ی نزدیک بریتانایی‌ها می‌توانند قطعا خودروهای تسلای خود را بدون توقف در یا ایستگاه شارژ پمب بنزین برانند. ولی انگلستان نخستین کشوری نیست که به دنبال بزرگ‌راه‌های هوشمند است. پروژه‌ی مشابهی در هلند در نظر دارد. یک بزرگ‌راه هوشمند را بسازد که می‌تواند خودروهای برقی را هنگام حرکت آنها شارژ کند. این امر به وضوح مسیری را نشان می‌دهد که بیش از یک کشور به زودی خواهند رفت.

3049770-inline-i-0-in-the-uk-smart-highways-that-can-charge-your-electric-car.jpg

بزرگ‌راه‌های هوشمند به لحاظ مدنی و شهری اهمیت و مفهوم دارند. وسائط نقلیه‌ی برقی نه تنها با محیط‌زیست سازگارتر از موتورهای احتراقی سنتی هستند، بلکه هزینه‌ی آنها برای آن که در جاده باشند بسیار پایین‌تر است. عبور از بزرگ‌راه‌های برقی احتمالا با پرداخت عوارض امکان‌پذیر خواهد بود. به عبارت دیگر شهروندان احتمالا هزینه‌ی مصرف برق دولتی را باید پرداخت کنند؛ به این ترتیب درآمد دولت هم افزایش خواهد یافت.

جان هیز، وزیر سابق ترابری انگلستان می‌گوید: بزرگ‌راه برقی یا هوشمند انگلستان بخشی از طرح ۱۷ میلیارد دلاری پنج ساله است که زیست بوم انگلستان را از “وحشیانه، زمخت، و زشت “­­ به “چیزی زیبا و برنده‌ی جایزه” تبدیل خواهد کرد. او می‌افزاید ما می‌خواهیم جاده‌هایی مبتنی بر اصول طراحی خوب داشته باشیم، که شامل حفظ سهم مناسبی در ساخت‌وساز، استفاده از روشنایی خیابان، علائم، و دیگر امکانات جاده‌ای، و نیز کیفیت بهتر هوا و تنوع‌زیستی می‌شود.


سایت کسب و کار بازده -امیر پوریانسب

بزرگراه‌های هوشمند که خودروهای‌تان را شارژ خواهندکرد


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی