کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آدم های جذاب طبق شواهد علمی عمر طولانی تر دارند

آدم های جذاب طبق شواهد علمی عمر طولانی تر دارند

در این نوشتار بر اساس آخرین یافته های علمی به این سوال پاسخ داده می شود که چرا آدم های جذاب دارای عمر طولانی تر هستند. آدم های جذاب و خوشگل بسیار خو‌ش‌شانس هم هستند و شاید هم جزء خوش‌شانس‌ترین آدم‌های دنیا باشند. ولی حالا طبق شواهد و یافته‌های علمی، عمرشان نیز از بقیه طولانی‌تر است.

آدم های جذاب

پژوهش‌گران دریافته‌اند آدم‌هایی که دارای صورت‌های خوشگل و جذاب هستند، نسبت به آن‌هایی که جذابیتی ندارند و به چشم کسی هم نمی‌آیند، بیش‌تر عمر می‌کنند؛ این پژوهش در مجله‌ی علمی تکامل و رفتار انسان منتشر شده است.

به گفته‌ی یکی از این پژوهش‌گران، به نام جاشوآ هندرسون از دانشگاه واترلو در کانادا، یافته‌های‌شان با نظریه‌ی تکامل در انتخاب جنسی هم‌راستا بوده است؛ بر اساس این نظریه وقتی آدم‌ها برای انتخاب جفت‌شان حق انتخاب داشته باشند، گزینه‌هایی را انتخاب می‌کنند که از لحاظ نشانه‌های زیستی دارای ژن‌هایی خوب و سالم باشند.

هندرسون به همراه پروفسور جری آنگلین آلبوم عکسی را از آدم‌هایی که در دهه‌ی ۱۹۲۰ در سن ۱۷ سالگی بودند به ۲۰ دانشجوی جوان امروزی نشان دادند و از آنها خواستند از لحاظ زیبایی و سلامتی به این عکس‌ها ‌”‌نمره‌”‌ دهند.

سپس پژوهش‌گران تاریخ فوت این آدم‌ها را بررسی کردند.

آن عده از مردانی که توسط دانشجویان در این پژوهش، جذاب و زیبا شناخته شدند، به طور میانگین ۷۶ سال زندگی کرده بودند. ولی آن‌هایی که از لحاظ زیبایی نمره‌ی پایین کسب کردند، حدودا به طور میانگین در ۶۹ سالگی فوت کرده بودند.

جذاب‌ترین زنان نیز در این پژوهش به طور میانگین ۷۶ سال عمر کرده بودند؛ یعنی سه سال بیش‌تر از آن‌هایی که از لحاظ زیبایی نمره‌ی خوب به‌دست نیاوردند.

به نظر شما تنها نتیجه‌ی منطقی برای این مسئله چیست؟

“‌جذابیت چهره در بزرگسالان از طول عمر آنها در آینده خبر می‌دهد.‌”

 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: کرون

نویسنده: بیل هنریک

موضوع محوری:

آدم های جذاب

تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

برچسب ها

بازده

  1. کیوان گفت:

    خیلی خوب :-) .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت روز

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی