کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

عصر یکشنبه (۴ مارس / ۱۳ اسفند) مراسم معرفی برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ برگزار شد. میزبانی و مجری‌گری مراسم اسکار ۲۰۱۸ را جیمی کمیل، کمدین آمریکایی برعهده داشت. وارن بیتی و فی دانووی، بازیگران فیلم به‌یادماندی “بانی و کلاید” نیز اعلام‌کنندگان برنده‌ی جایزه اسکار بهترین فیلم بودند.

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

بهترین فیلم

در رشته بهترین فیلم در مجموع ۹ اثر سینمایی با یکدیگر رقابت کردند. فیلم “شکل آب”، ساخته‌ی گیلیرمو دل تورو، که در ۱۳ رشته نامزد شده بود، در نهایت جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد. “شکل آب” داستان یک زن نظافتچی است که به هیولایی محبوس در یک پایگاه نظامی آمریکا برمی‌خورد. در این فیلم فانتزی رنگ و بوی اعتراض به بیگانه‌ستیزی به‌خوبی محسوس است. نمایی از فیلم “شکل آب”.

بهترین بازیگر نقش اول زن

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

فرانسس مک‌درموند، برای نقش‌آفرینی در “سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری” جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورد. رقیبان او در این رشته عبارت بودند از سیرشا رونان برای بازیگری در فیلم “لیدی برد”، مریل استریپ برای بازیگری در فیلم “پست”، سلی هاوکینز، برای بازیگری در “شکل آب” و مارگو رابی، برای بازیگری در فیلم “من تونیا هستم”. مک‌درموند در سال ۱۹۹۷ نیز برنده‌ی جایزه اسکار شده بود.

بهترین بازیگر نقش اول مرد

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

گری اولدمن به خاطر درخشش در فیلم “تیره‌ترین ساعت” جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کرد. او در این فیلم نقش وینستون چرچیل، نخست‌وزیر بنام بریتانیایی را در حین جنگ جهانی دوم ایفا کرده است. دانیل کالویا (برو بیرون)، تیموتی شالامه (مرا با نامت صدا کن)، دنزل واشینگتن (رومن جی. ایزرائل) و دانیل دی‌−لوییس (رشته خیال) دیگر نامزدان دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد بودند.

بهترین کارگردانی

گیلیرمو دل تورو ، کارگردان مکزیکی که با “شکل آب” شیر طلایی جشنواره ونیز را شکار کرده بود، جایزه اسکار ۲۰۱۸ برای بهترین کارگردانی را نیز از آن خود کرد. دل تورو که آثاری فانتزی از جمله “هزار توی پن” را کارگردانی کرده، تا کنون نامزد دریافت جوایزی مهم چون نخل طلایی کن و جایزه اسکار نیز بوده است. کریستوفر نولان، گرتا گرویک، پل توماس اندرسون و جوردن پیل دیگر نامزدان جایزه بهترین کارگردانی بودند.

بهترین بازیگر مکمل زن

جایزه بهترین بازیگر مکمل (نقش دوم) زن به الیسون جنی به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم “من، تونیا” رسید. این فیلم زندگی تونیا هاردینگ، قهرمان سابق اسکیت روی یخ را روایت می‌کند. دیگر نامزدهای این رشته عبارت بودند از مری جی بلایج (فیلم مادباوند)، لسلی منویل (فیلم رشته خیال)، لوری متکف (فیلم لیدی برد) و اکتاویا اسپنسر (فیلم شکل آب).

بهترین بازیگر مکمل مرد

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

سم راکول که از نقش‌آفرینان فیلم “سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری” بود، جایزه بهترین بازیگر مکمل (نقش دوم) مرد را از آن خود کرد. ویلم دالفورد (فیلم پروژه فلوریدا)، وودی هارلسن (فیلم سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری)، ریچارد جنکینز (فیلم شکل آب) و کریستوفر پلامر (همه پول های دنیا) از دیگر نامزدان در این رشته بودند.

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان

جایزه اسکار ۲۰۱۸ برای بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان به فیلم “یک زن محشر”، محصول شیلی و ساخته‌ی سباستیان للیو (چپ در تصویر) رسید. عوامل اصلی “یک زن محشر” نیز در هنگام اعطای جایزه بر روی صحنه حضور داشتند. فیلم‌های “توهین” (لبنان)، “بی‌عشق (روسیه)، “از جسم و روح (مجارستان) و “مربع” (سوئد) دیگر نامزدهای جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان بودند.

برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی

فیلم‌نامه “مرا با نامت صدا کن” که جیمز آیووری (تصویر) آن را نوشته، جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را دریافت کرد. فیلم‌نامه‌های “هنرمند فاجعه”، “لوگان”، “مایکل گرین”، “بازی مالی” و مادباوند” دیگر نامزدان این رشته بودند.

بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی

“برو بیرون”، نوشته‌ی جوردن پیل (تصویر)، جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی را از آن خود کرد. فیلم‌نامه‌های “بیگ سیک”، “لیدی برد”، “شکل آب”، “ونسا تیلور” و سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری” دیگر نامزدهای این رشته بودند.

بهترین موسیقی متن

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

“شکل آب” که در رشته‌های متعددی نامزد جوایز اسکار شده بود، در رشته بهترین موسیقی متن نیز برنده شد. این جایزه به الکساندر دسپلت (تصویر) رسید که موسیقی متن این فیلم را ساخته است. دیگر فیلم‌های که موسیقی متن آنان نامزد اسکار در این رشته شده بودند، عبارت بودند از “دانکرک”، “جنگ ستارگان” و “سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری”.

بهترین مستند

“آیکاروس کاری”، ساخته‌ی برایان فوگل (راست در تصویر) و دن کوگان، جایزه اسکار بهترین مستند فیچر را دریافت کرد. این اثر به موضوع دوپینگ در ورزش می‌پردازد. این مستندها نیز در این رشته نامزد بودند: “چهره‌ها، مکان‌ها”، “چه کسی”، “آباکوس”، “آخرین مردان در حلب” و “جزیره قدرتمند”.

بهترین طراحی لباس

جایزه اسکار بهترین طراحی لباس فیلم (کاستوم) به مارک بریجز رسید که طراح لباس در فیلم “رشته خیال” بود. دیگر نامزدهای این رشته عبارت بودند از ژاکلین دوران (فیلم زیبا و دیو)، ژاکلین دوران (فیلم تیره‌ترین ساعت)، لوئی سکوئیرا (فیلم شکل آب) و کانسولاتا بویل (فیلم ویکتوریا و عبدل).

بهترین تدوین صدا

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

جایزه اسکار بهترین تدوین صدا به “دانکرک” رسید که انجام آن را ریچارد کینگ (راست در تصویر) و الکس گیبوس بر عهده داشتند. دیگر تدوین‌گران نامزدشده در این رشته عبارت بودند از جولیان اسلیتر (راننده بچه سال)، مارک مانگینی و تئو گرین (بلید رانر ۲۰۴۹)، نیتن روبیتل و نلسون فریرا (شکل آب) و متیو وود و رن کلایس (جنگ ستارگان).

بهترین فیلمبرداری

جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری به راجر دیکینز (تصویر)، فیلم‌بردار “بلید رانر ۲۰۴۹” رسید. او پیشتر نیز بارها نامزد دریافت این جایزه شده بود. “تیره‌ترین ساعت”، “دانکرک”، “مادباوند” و “شکل آب” دیگر نامزدان جایزه اسکار در رشته بهترین فیلم‌برداری بودند.

بهترین تدوین فیلم

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

“دانکرک” که در رشته‌های گوناگونی نامزد دریافت جایزه شده بود، جایزه بهترین تدوین را دریافت کرد. تدوین این اثر را لی اسمیت (تصویر) بر عهده داشت. “راننده بچه سال”، “من، تونیا”، “شکل آب”، و “سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری” دیگر نامزدان این رشته بودند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی