کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برندهای مشهور دنیا (بخش پنجم)

Toyota

نام این شرکت از روی موسسه‌اش یعنی کیچیرو تویودا گذاشته شده‌است. ولی در ۱۹۳۷ تویودا تبدیل به تویوتا شد. یکی از دلایل اصلی این تغییر، این بود که تویودا به ژاپنی یعنی ’شالیزارهای حاصلخیز برنج‘، و این نام هیچ ربطی به خودرو نداشت.

Kodak

موسس این شرکت، جرج ایستمن، معتقد بود نام تجاری باید کوتاه باشد؛ احتمال اشتباه نوشتن‌اش کم باشد و ’معنی خاصی هم نداشته‌باشد‘. از آن‌جایی‌که از حرف K هم خوشش می‌آمد، نام شرکتش را Kodak گذاشت.

PEZ

PEZ از Pfefferminz، یک کلمه‌ی آلمانی به معنی نعناع و طعم واقعی آب‌نبات آمده‌است. امروزه آب‌نبات‌های این شرکت در طرح‌ها و طعم‌های متنوع تولید می‌شوند.

Volvo

ولوو در ابتدا به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از یک شرکت تولیدکننده‌ی بلبرینگ ایجاد شد – بنابراین نام این شرکت از روی کلمه‌ی لاتین به معنی ’می‌چرخم‘ گرفته شده‌است.

SPAR

DE SPAR سرواژه‌ی جمله‌ی آلمانی Door Eendrachtid Samenwerken Profiteren Allen Regelmatig است؛ یعنی از طریق شرکت‌های متحد همه می‌توانند به سودهای منظم برسند. DE SPAR به آلمانی به معنی درخت صنوبر نیز هست.

Haagen-Dazs

نام این شرکت تولیدکننده‌ی بستنی آمریکایی، ظاهرا دانمارکی است، ولی در حققیت هیچ معنی خاصی ندارد. موسس این شرکت فکر می‌کرد از آن جایی‌که دانمارک،‌صنعت لبنیات معروفی دارد، انتخاب این نام شاید روی خریداران تأثیرگذار باشد.

برندها، برندهای مشهور،‌معنی برندهای مشهور، عکس نوشته

می‌توانید قسمت‌های قبلی این مجموعه مطالب را از لینک‌های ذیل مطالعه کنید:

برندهای مشهور (بخش اول)

برندهای مشهور (بخش دوم)

برندهای مشهور (بخش سوم)

برندهای مشهور (بخش چهارم)


تحریریه سایت کسب و کار بازده

معنی برندهای مشهور (بخش پنجم)


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی