کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۴ برترین کشور تولید کننده طلا در جهان در ۲۰۱۶

برترین کشور تولید کننده طلا در جهاناگر بخواهیم درباره‌ی کشورهایی که در فهرست برترین کشور تولید کننده طلا در جهان قرار دارند صحبت کنیم، باید در ابتدا بگوییم چرا تولید طلا تا این حد مهم است؟ کدام گرایشات و تأثیرات اقتصادی محرک تولید و همچنین قیمت‌ها هستند؟ برای درک سوال اول ما باید تقاضا برای طلا را درک کنیم. طلا دارای تقاضای تجاری است زمانی که تبدیل به زیورآلات می‌شود. و تقاضای مالی آن مربوط به استفاده از آن برای مدیریت ریسک در اوراق بهادار مالی و محافظت از ثروت بسیاری از کشورها است. طلا همچنین کاربردهایی جانبی در فناوری‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای دنیا

طلا از کدام قسمت‌های جهان می‌آید؟

حالا که ما تقاضایی که برای طلا وجود دارد و ارزش آن را می‌شناسیم به آسانی می‌توانیم آن را به عنوان کالایی ببینیم که همیشه خواهان دارد. بنابراین عرضه‌ی طلا است اهمیت بسیار زیادی دارد و ما در رابطه با عوامل و حوزه‌هایی که در عرضه‌ی آن نقش دارند بحث خواهیم کرد.

تولید طلا در سراسر جهان گسترش یافته‌است به این صورت که چین به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده ۱۵٪ از تولید جهانی و آسیا به طور کلی ۲۲٪ از کل تولید جهان را بر عهده دارند. آمریکای مرکزی و جنوبی مسئول ۱۷ درصد و شمال آمریکا مسئول ۱۵ درصد از کل تولید جهانی هستند. آفریقا ۲۰ درصد و منطقه‌ی اتحاد جماهیر شوروی سابق ۱۴ درصد تولید دارند. شگفت‌آور است که بازیافت طلا یک سوم از کل تولید را تشکیل می‌دهد.

این ارقام فقط به مناطق جغرافیایی که طلا در آن‌ها تولید می‌شود، اشاره دارند. تا زمانی که ما میزان افزایش و کاهش را در تولید تجزیه و تحلیل نکنیم، داده‌های هدفمند تولید نخواهند شد.

مطلب مرتبط: ۱۰ کشور با بیشترین ذخایر طلا در جهان

کدام کشورها در فهرست برترین کشور تولید کننده طلا در جهان جای دارند؟

اگر نگاهی دقیق به چین داشته‌ باشیم، می‌توانیم متوجه شویم که چرا در سال ۲۰۱۲ این کشور به بزرگ‌ترین تولیدکننده در جهان تبدیل شد. در سال ۱۹۹۰ دولت چین قوانینی تصویب کرد که باعث شد خرید طلا و رشد سریع تقاضا میسر شود، و همچنین سرمایه‌گذاری در شمش و سکه با رشد اقتصاد، از ۱۲ تن در ۲۰۰۴ به ۳۹۷ تن در سال ۲۰۱۳ رسید.

یک عامل دیگری نیز وجود داشت که چرا تولید برای برآورده کردن تقاضا افزایش یافت و آن تغییر در محیط زندگی بود، چرا که از سال ۱۹۸۰، ۲۰درصد دیگر از جمعیت چین تصمیم گرفتند تا در مناطق شهری زندگی کنند. همزمان با افزایش ثروت سرانه، تقاضا برای طلا نیز افزایش یافت. و به این ترتیب چین در رتبه اول فهرست برترین کشور تولید کننده طلا در جهان قرار دارد.

مطلب مرتبط۱۰ پردرآمدترین شهر توریستی جهان

کاهش تولید طلا در آفریقای جنوبی

اما اجازه دهید ما آفریقای جنوبی را به عنوان مثالی در نظر بگیریم برای این‌که چرا تولید طلا ممکن است کاهش یابد. در سال ۱۹۹۰ آفریقای جنوبی نزدیک به ۳۵۰ تن طلا تو لید کرد اما سال ۲۰۱۵ میزان تولید آن به ۵۰ تن کاهش یافت. بخشی از مشکلات موثر در این کاهش، کم شدن ذخایر طلا در کشور بود. افزایش هزینه‌های الکتریکی استخراج از معادن و کاهش ارزش طلا در آفریقای جنوبی را نیز در نظر بگیرید.

معادن طلا نیاز به کار زیادی برای تولید مواد معدنی باارزش دارند و هزینه‌های استخراج معدن از نظر دستمزد و خدمات به شدت افزایش یافت. یک غفلت از سوی دولت در سرمایه‌گذاری رخ داد و شرکت‌های خصوصی مجبور شدند گران‌ترین اشکال تکنولوژی را برای یافتن ذخایر طلا پیدا کنند، در نتیجه تولید به سرعت کاهش یافت.

مطلب مرتبط: در کدام کشورها بالاترین دستمزد را بگیریم؟

این دو نمونه از موفقیت و شکست، نشان می‌دهند که چگونه بسیاری از نیروهای خارجی روی تولید طلا تا کنون تاثیر داشته‌اند. موضوع فقط عرضه و تقاضا نیست و مسئله بسیار پیچیده‌تر از اینهاست. عوامل زیادی در تولید و ارزش طلا نقش دارند و هر مورد باید به طور مستقل تجزیه و تحلیل شود تا به طور کامل واریانس تولید طلا در جهان درک شود.

۱۴ برترین کشور تولید کننده طلا در جهان در ۲۰۱۶

رتبه

کشور

میزان تولید به مقیاس تن

۱چین۴۵۰.۰۰
۲استرالیا۲۷۰.۰۰
۳روسیه۲۴۵.۰۰
۴ایالات متحده۲۱۱.۰۰
۵کانادا۱۶۰.۰۰
۶آفریقای جنوبی۱۵۰.۰۰
۷پرو۱۵۰.۰۰
۸ازبکستان۱۰۲.۰۰
۹مکزیکو۹۲.۰۰
۱۰غنا۹۰.۰۰
۱۱برزیل۷۰.۰۰
۱۲اندونزی۶۵.۰۰
۱۳پاپوآ گینه‌ی نو۶۰.۰۰
۱۴شیلی۵۰.۰۰

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: ورلد اطلس

۱۴ برترین کشور تولید کننده طلا در جهان در ۲۰۱۶


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی