کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ برترین مقاصد گردشگری پزشکی جهان

بسته به این‌که در کجای این دنیا زندگی می‌کنید، دسترسی‌تان به مراقبت‌های پزشکی با کیفیت ممکن است به شکل قابل ملاحظه‌ای آسان یا به طرز باورنکردنی دشوار باشد. هر کشوری در دنیا به شیوه‌های نه چندان متفاوتی مسائل پزشکی و دارویی را مدیریت می‌کند، ولی تعداد محدودی از این کشورها سیستم بهداشتی و درمانی‌شان را به اندازه‌ای توسعه داده‌اند که آدم‌ها را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کنند. از آن‌جا که این قبیل کشورها تعادل مناسبی از کیفیت و قیمت را برای ارائه‌ی خدمات پزشکی ایجاد کرده‌اند، سفر به این کشورها برای دریافت این خدمات، چه خدمات درمانی و چه خدمات زیبایی، منطقی و به صرفه خواهد بود. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۷ برترین مقاصد گردشگری پزشکی جهان را بشناسید.

برترین مقاصد گردشگری پزشکی جهان

شاید وقتی به این مسئله فکر می‌کنید که چرا کشور خودتان به اندازه‌ی کافی به حداقل‌های مورد نیاز برای حفظ سلامت اهمیت نمی‌دهد، به سرعت خشمگین شوید و احساس کنید به شما خیانت شده است. به جای احساس خشم و سرخوردگی، سعی کنید اطلاعات مناسبی از کشورهایی به دست بیاورید که خدمات با کیفیت پزشکی را با قیمت مناسب به شما ارائه می‌کنند؛ به این ترتیب، شرایط خود را برای سفر به کشوری مهیا کنید که بتوانید خدمات مورد نیازتان را از آن‌جا دریافت کنید.

۷ کشوری را که در این فهرست مقاصد گردشگری پزشکی جهان به شما معرفی می‌کنیم، مورد بررسی قرار دهید – شاید مسئولان کشور شما نیز وقتی متوجه شوند هر ساله برای دریافت خدمات پزشکی مناسب چه میزان ارز از مرزهای‌شان خارج می‌شود، کمی بیش‌تر به فکر بیفتند.

۷. مکزیک

کشور مکزیک به خاطر هنر، فرهنگ، و آشپزی منحصر به فردش به عنوان مقصدی محبوب برای عموم گردشگران شناخته می‌شود. این کشور، هم‌چنین مرزهای‌اش را به صورت قابل توجهی به روی گردشگران پزشکی باز کرده‌ است. به خصوص آمریکایی‌ها به خاطر نزدیکی به این کشور برای دریافت خدمات درمانی و پزشکی به مکزیک روانه می‌شوند – سالانه شماری حدود ۲۰۰۰۰۰ الی ۱.۱ میلیون آمریکایی برای دریافت این خدمات به مکزیک می‌روند.

خدمات دندان در بالای این فهرست قرار دارد، و پس از آن، جراحی‌های زیبایی در مقام دوم است. هم‌چنین، روش‌های درمانی برای کاهش وزن و جراحی‌های عمومی نیز جزء خدماتی هستند که گردشگران پزشکی برای دریافت آن‌ها وارد مکزیک می‌شوند.

تخمین زده می‌شود، هزینه‌ی برنامه‌های درمانی در مکزیک حدود ۴۰ الی ۶۰ برابر کم‌تر از خدمات مشابه در ایالات متحده باشد. کشور مکزیک دارای ۹۸ بیمارستان است که مورد تایید وزارت بهداشت فدرال مکزیک قرار دارند؛ هم‌چنین، ۷ بیمارستان نیز مورد تایید کمیسیون مشترک اعتباربخشی سازمان‌های مراقبت سلامت هستند.

۶. سنگاپور

سنگاپور کشور بسیار توسعه یافته‌ای است که دارای جاذبه‌های تاریخی و خانوادگی هیجان‌انگیز، غذاهای عالی، و فضاهای عمومی دوست داشتنی است. هم‌چنین، این کشور دارای شهرت خوبی برای ارائه‌ی خدمات درمانی و پزشکی درجه‌ی یک در دنیا است.

حکومت سنگاپور متعهد شده است برای تامین منابع آن دسته از بیمارستان‌های این کشور که در سطح بین‌المللی شناخته شده هستند، سرمایه‌گذاری کند. در نتیجه، شرکت رسانه‌ای بلومبرگ سنگاپور را به عنوان یکی از کشورهایی در جهان رتبه‌بندی کرده است که دارای کارآمدترین سیستم بهداشتی و پزشکی هستند.

بیماران کشورهای مختلف جهان برای دریافت خدمات پزشکی مهم از قبیل پزشکی قلب یا کاردیولوژی، سرطان شناسی یا انکولوژی، پزشکی گوارش، یا پیوند اعضا به سنگاپور می‌روند. معمولا غالب بیمارستان‌های سنگاپور بسیار مجهز و پیشرفته هستند، ولی یکی از بهترین بیمارستان‌های این کشور گلن‌ایگلز نام دارد؛ این بیمارستان دارای پیشرفته‌ترین تجهیزات و میزبان متخصصانی بسیار باتجربه است. به علاوه، هزینه‌ی درمان در این کشور حدود ۲۵ الی ۴۰ درصد ارزان‌تر از ایالات متحده است.

۵. هندوستان

اقتصاد هندوستان به سرعت در حال رشد است، و همین مسئله نعمات و دستاوردهایی بسیاری برای این کشور به همراه داشته است. بیماران کشورهای مختلف برای دریافت خدمات درمانی و پزشکی کشور هندوستان را انتخاب می‌کنند؛ البته نه فقط برای کیفیت بالا و قیمت ارزان این خدمات، بلکه هم‌چنین‌، به خاطر لذت بردن از مناظر زیبا و آسودگی خاطری که در طول دوره‌ی درمان می‌توانند در این کشور تجربه کنند.

با انتخاب بیمارستان‌های کشور هندوستان لازم نیست نگران گذشتن تاریخ ویزای‌تان باشید، زیرا تقریبا هیچ زمان انتظاری برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی در این کشور وجود ندارد. حتی به تازگی، برخی از بیمارستان‌های خصوص هندوستان بسته‌های درمانی به بیماران خارجی ارائه می‌دهند که شامل انتقال از فرودگاه به بیمارستان، بهره‌مندی از وای‌فای رایگان، و آشپز خصوصی می‌شوند! این امکانات حقیقتا سفر درمانی‌تان را به یک سفر تفریحی و خاطره‌انگیز تبدیل می‌کنند.

بیماران خارجی معمولا هندوستان را برای دریافت درمان‌های ناباروری، جراحی ارتوپدی، جراحی قلب، و پیوند اعضا انتخاب می‌کنند. بسیاری از بیمارستان‌های هندوستان مورد تایید هیئت ملی اعتبارسنجی بیمارستان‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی این کشور و کمیسیون مشترک اعتباربخشی سازمان‌های مراقبت سلامت (در سطح بین‌الملل) قرار دارند. هزینه‌ی دریافت خدمات درمانی و پزشکی در کشور هندوستان ممکن است به میزان شگفت‌انگیزی بین ۶۵ درصد الی ۹۰ درصد کم‌تر از هزینه‌های دریافت خدمات مشابه در ایالات متحده باشد.

۴. تایلند

تایلند به دلایل متعددی به عنوان مقصد گردشگری مشهور و محبوب در سطح جهان شناخته می‌شود – به خصوص، به خاطر سواحل عجیب  و زیبای‌اش. تایلند با باغ‌های زیبا و خصوصی‌اش برای سپری کردن دوره‌ی درمان، ماساژ تایلندی، و سایر اشکال ریلکسیشن درمانی یکی از گزینه‌های مهم بیماران خارجی برای گردشگری پزشکی به شمار می‌رود؛ گزینه‌ای که می‌تواند به راحتی رقبای‌اش را کنار بزند. تایلند بیمارستان‌ها و موارد درمانی متعددی دارد که بیش‌تر آن‌ها جزء بیمارستان‌های تایید شده‌ی بین‌المللی در جنوب شرق آسیا هستند.

بیش‌ترین شمار گردشگران پزشکی که به تایلند سفر می‌کنند، معمولا برای جراحی‌های زیبایی به این کشور می‌روند. با این‌که عمل‌های زیبایی بالاترین آمار گردشگری پزشکی را در تایلند به خود اختصاص داده‌اند، کارهای دندان‌پزشکی و پوستی این کشور نیز در جهان شهرت دارند.

بانکوک، دارای بهترین بیمارستان‌های این کشور است؛ بیمارستان‌های این شهر نظیر بیمارستان بین‌المللی بومرانگراد، نه تنها دارای اعتبارنامه جهانی بهداشت است، بلکه هم‌چنین،‌ میزبان بیش از ۹۰۰ پزشک متخصص نیز هست. هزینه‌های درمانی در کشور تایلند حدود ۵۰ الی ۷۵ درصد کم‌تر از ایالات متحده است.

۳. مالزی

مالزی کشور زیبایی است که از انواع و اقسام گردشگران سراسر دنیا استقبال می‌کند. به خصوص انگلیسی‌زبان‌ها در این کشور بسیار راحت هستند، زیرا شمار زیادی از جمعیت این کشور به خوبی می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند؛ هم‌چنین، این کشور تمرکز خاصی بر راحتی و آسایش بیماران دارد.

اتاق‌های بیمارستان‌ها در این کشور مانند اتاق‌های هتل‌ ۵ ستاره هستند، و امکاناتی نظیر استخر هیدروتراپی یا آب‌درمانی در این کشور به وفور یافت می‌شوند. حتی یک سازمان به نام اداره‌ی بهداشت و درمان مسافران مالزی وجود دارد که به محض ورود گردشگران پزشکی به این کشور، یک راهنما و محل استراحت در اختیارشان قرار می‌دهد.

درمان‌های ناباروری و مراقبت از مصدومان سوانح سوختگی دو مورد از بزرگ‌ترین جاذبه‌های مالزی برای گردشگران پزشکی به شمار می‌روند. هم‌چنین، این کشور به صورت جامع و با کیفیت خدمات مربوط به آزمایش‌های غربالگری و جراحی‌های پیچیده‌ی ارتوپدی، ستون فقرات، و قلبی و عروقی را ارائه می‌دهد. نزدیک به ۴۰ بیمارستان در مالزی به بیماران بین‌المللی خدمات ارائه می‌کنند. هزینه‌های گردشگران پزشکی در کشور مالزی حدود ۶۵ الی ۸۰ درصد کم‌تر از افرادی است که برای دریافت خدمات مشابه به ایالات متحده می‌روند.

۲. برزیل

هوای گرم و محیط بسیار آرامش‌بخش برزیل، سالانه هزاران گردشگر پزشکی را به سمت این کشور جذب می‌کنند. فلوریانوپلیس با ساحل زیبای‌اش و کلان‌شهر سائوپائولو دو شهر برزیل هستند که به خاطر فناوری‌های پزشکی و درمانی پیشرفته‌شان شهرت دارند؛‌ از سویی دیگر، کلینیک ایوو پیتانگای در ریودوژانیرو بیش از هر بیمارستان دیگری در سراسر دنیا به انجام جراحی‌های زیبایی می‌پردازد.

انتخاب شهر مقصد در کشور برزیل به هدف شما از مسافرت به این شهر بستگی دارد.

در این کشور، جراحی زیبایی جایگاه بسیار بالایی دارد؛ تا جایی که اقدامات اصلاح و تغییر بدن در برزیل به عنوان یک عمل پذیرفته شده و بدون تابو تلقی می‌شود. در نتیجه، پزشکان بسیاری از برزیل وجود دارند که تجربه‌های زیادی در زمینه‌ی اقدامات پیشرفته‌ی زیبایی به دست آورده‌اند.

ولی تمام چیزهایی که می‌توانید در برزیل به دست بیاورید، به این‌ها محدود نمی‌شوند. سازمان بهداشت جهانی در میان کشورهای آمریکای لاتین برزیل را در جایگاه بسیار بالایی قرار داده است؛ ۴۳ بیمارستان در این کشور مورد تایید کمیسیون مشترک اعتباربخشی بین‌المللی هستند. هزینه‌ی درمان در این کشور، در مقایسه با مواردی که پیش‌تر در این مقاله گفته شد، اندکی بیش‌تر است؛ زیرا هزینه‌ی خدمات درمانی در برزیل تقریبا ۲۰ الی ۳۰ درصد کم‌تر از خدمات مشابه در ایالات متحده است.

۱. ترکیه

آیا از دیدن نام این کشور در این فهرست تعجب کرده‌اید؟ بسیاری از پزشکان ترک در ایالات متحده یا اروپا تحصیل کرده‌اند؛ همین مسئله باعث شده است خدمات این کشور در سطح بین‌المللی در جایگاه خوبی قرار بگیرد. جهت افزایش جذابیت این کشور برای گردشگران پزشکی، ترکیش ایرلاینز برای این قبیل مسافران، چه برای پروازهای ورودی و چه پروازهای خروجی، تخفیفات خوبی در نظر می‌گیرد.

با سفر به این کشور عجیب که در ذهن بسیاری از غربی‌ها شهرت آن‌چنان خوبی ندارد، می‌توانید واقعا خوش بگذرانید. ترکیه همیشه دارای حکومت‌هایی بوده است که نابرابری‌های جنسی و نقض حقوق بشر را ترویج داده‌اند؛ با این حال، این کشور محل ایجاد تمدن‌های پیشرفته‌ی بشری بوده است.

ترکیه در حوزه‌های درمانی و پزشکی از قبیل جراحی‌های پیوند اعضا، مراقبت‌های قلبی، درمان‌های سرطانی، جراحی‌های ارتوپدی، جراحی‌های عصبی، و داروهای ژنومیک بسیار پیشرفته شده است. هم‌چنین، بسیاری از آدم‌ها برای جراحی لیزر چشم به ترکیه مسافرت می‌کنند. در بیمارستان‌های ترکیه زمان انتظار وجود ندارد؛ به علاوه، هزینه‌های درمانی و امکانات پذیرایی نیز بسیار عالی است. هزینه‌ی درمانی در ترکیه حدود ۵۰ الی ۶۵ درصد کم‌تر از هزینه‌ی خدمات مشابه در ایالات متحده است.

همان‌طور که می‌توانید ببینید، لازم نیست خودتان را به خدمات پزشکی و درمانی داخل کشورتان محدود کنید! با این‌که هزینه‌های درمانی و پزشکی به طور کلی در همه جای دنیا نسبتا بالا است، کشورهای این فهرست این امکان را برای تمام آدم‌های جهان ایجاد کرده‌اند که با قیمت‌های مقرون به صرفه به این کشور سفر کنند و از خدمات پزشکی و اقامتی آن‌ها بهره‌مند شوند. هم‌چنین، همراه با دریافت خدمات پزشکی و درمانی می‌توانید ماجراهای بین‌المللی هیجان‌انگیزی را نیز تجربه کنید.

کشورهای این فهرست به مزایای بالقوه‌ی ارائه‌ی خدمات درمانی و پزشکی در سطح بین‌المللی پی برده‌اند و در صنعت گردشگری پزشکی سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ این سرمایه‌گذاری جذابیت دریافت خدمات درمانی را افزایش داده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: relocationtarget

۷ برترین مقاصد گردشگری پزشکی جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی