کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲ گروه مهم از بدترین و بهترین چربی ها برای سلامتی

ما از متخصصان برتر تغذیه خواسته‌ایم بهترین و بدترین مواد غذایی را در هر دسته‌ی غذایی – سبزی‌ها، میوه‌ها، حبوبات، غلات، پروتئین‌ها، لبنیات، و چربی‌ها – برای‌تان معرفی کنند تا بتوانید نیازهای تغذیه‌ای واقعی بدن‌تان را برطرف کنید. در این نوشتار به یکی از پرمصرف ترین گروه خوراکی ها یعنی چربی ها می پردازیم. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۲ گروه مهم از بدترین و بهترین چربی ها برای سلامتی را بشناسید.

بدترین و بهترین چربی ها برای سلامتی

بهترین چربی ها برای سلامتی

۱. چربی ترانس

چربی‌های ترانس معمولا در غذاهای سرخ شده، محصولات غذایی پخته شده، و اسنک‌های فرآوری شده، و تا حدودی به شکل روغن‌های هیدروژنه یافت می‌شوند. تولید کنندگان مواد غذایی واقعا عاشق این نوع چربی‌ها هستند، زیرا نه تنها به سادگی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، بلکه تولید این چربی‌ها ارزان و میزان ماندگاری آن‌ها نیز طولانی است – ولی آن‌ها حقیقتا برای سلامتی‌تان مضر هستند. چربی‌های ترانس سطح ال‌دی‌ال (کلسترول بد) خون‌تان را افزایش، و در عین حال، سطح اچ‌دی‌ال (کلسترول خوب) را پایین می‌آورد، و مصرف زیاد آن‌ها می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته‌ی مغزی را افزایش دهد. ولی خبر خوبی هم وجود دارد. دیگر از روغن‌های هیدروژنه در مواد غذایی خبری نیست – البته، امیدواریم همین طور باشد. از ۲۰۱۸ به بعد، سازمان غذا و دارو ایالات متحده تولید کنندگان مواد غذایی را از کاربرد چربی‌های ترانس منع کرده است.

به جای استفاده از چربی‌‌های مضر و ناسالم، ۱۲ منبع غذایی چربی سالم که باید به طور منظم بخورید را به شما توصیه می‌کنیم.

بدترین چربی ها برای سلامتی

۲. روغن زیتون فرا بکر

مصرف روغن زیتون فرا بکر می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته‌ی مغزی، دیابت نوع ۲، و پوکی استخوان کمک کند. روغن زیتون به خودی خود حاوی آنتی‌اکسیدان است؛ ولی علاوه بر این ویژگی، پخت و پز با روغن زیتون توانایی بدن را در جذب آنتی‌اکسیدان‌ها از سبزی‌ها افزایش می‌دهد. به علاوه، پژوهشگران بارها و بارها ثابت کرده‌اند، پیروی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای – که معمولا غنی از روغن زیتون است – طول عمر را افزایش می‌دهد و سطح سلامتی‌تان را بهبود می‌بخشد.

روغن زیتون دارای ۱۰۲ خاصیت برای سلامتی، زیبایی، و درمان است که باید از آن‌ها باخبر شوید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: health

۲ گروه مهم از بدترین و بهترین چربی ها برای سلامتی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی