کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ بدترین و بهترین حبوبات برای سلامتی

ما از متخصصان برتر تغذیه خواسته‌ایم بدترین و بهترین حبوبات برای سلامتی را برای‌تان معرفی کنند تا بتوانید نیازهای تغذیه‌ای واقعی بدن‌تان را برطرف کنید. پیش از هر چیز، متخصصان توصیه می‌کنند تا آن‌جا که می‌توانید مواد غذایی تازه و ارگانیک مصرف کنید و از مصرف مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده و افزودنی‌ها پرهیز کنید؛ از این رو، بهتر است از مضرات مواد نگهدارنده: ۲۲ ماده نگهدارنده و افزودنی و عوارض آن‌ها آگاه شوید.

بدترین و بهترین حبوبات

بهترین حبوبات برای سلامتیی

نخود، لوبیا سیاه، و لوبیا چیتی در ترکیب با غلات کامل و سبزی‌ها می‌توانند جایگزین بسیاری عالی برای گوشت باشند و غذاهای سالم و خوشمزه‌ای را درست کنند. به گفته‌ی دکتر پالمر، “‌این مواد غذایی به طور خاص از این جهت مفید هستند که جزء مواد غذایی گیاهی کامل محسوب می‌شوند و بسیار غنی از فیبر و پروتئین گیاهی هستند. به علاوه، طبق شواهد علمی، مصرف لوبیای پخته می‌تواند باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن و چاقی مفرط شود.‌‌”‌ توصیه می‌شود حبوبات را خودتان بدون افزودنی‌های ناسالم و پرکالری بپزید؛ ولی اگر کنسرو حبوبات استفاده می‌کنید، آب آن را خالی کنید و سپس حبوبات را با آب بشویید و در نهایت، آن‌ها را در سالاد، سوپ، کاسرول، یا خورش کاری استفاده کنید. البته،‌ برخلاف سبزی‌های کنسرو شده، کنسرو حبوبات می‌تواند به عنوان محصول غذایی سالم شناخته شود – ارزش غذایی کنسرو حبوبات با آن‌چه داخل خانه‌تان می‌پزید تقریبا مساوی است؛ و البته، تا وقتی که پیش از مصرف کنسرو حبوبات، آب آن را خالی کنید و مجددا آن‌ها را بشویید، لازم نیست نگران سدیم اضافه‌ی موجود در آن‌ها باشید.‌

بهتر است بدانید حبوبات جزء‌ ۱۲ غذای مفید برای جلوگیری از سکته قلبی هستند.

بدترین حبوبات برای سلامتی

به گفته‌ی دکتر نیکول رودریگوئز، متخصص تغذیه و رژیم غذایی، برخلاف کنسرو معمولی لوبیا قرمز یا لوبیا چیتی، غذاهای کنسروی حاوی حبوبات معمولا دارای افزودنی‌های مختلف و ۵۰ درصد سدیم بیش‌تر هستند. بنابراین، سعی کنید حبوبات را به دست خودتان و داخل خانه بپزید و داخل غذاها استفاده کنید، تا مواد افزودنی و نمک اضافه وارد غذاهای‌تان نشوند. اگر هم از کنسرو حبوبات استفاده می‌کنید، آب آن را از داخل قوطی خالی کنید، حبوبات را بشویید، و در صورت تمایل، مقداری سس گوجه فرنگی یا سس باربیکیو به آن‌ها اضافه کنید.

هم‌چنین، هنگام خرید کنسرو سوپ لوبیا نیز باید مراقب باشید. راشل برندیز در این مورد می‌‌گوید، “‌هر نوع سوپ لوبیا سرشار از فیبر و پروتئین است ولی اگر تصمیم دارید از کنسرو سوپ لوبیا سیاه یا سوپ عدس استفاده کنید،‌ باید نوشته‌های روی برچسب این محصولات را به خوبی مطالعه کنید. بسیاری از این سوپ‌های کنسروی مملو از سدیم هستند؛ بعضی از آن‌ها حتی بیش از ۹۰۰ میلی‌گرم در ازای هر وعده‌ی مصرف، سدیم در خود دارند.‌”‌ بنابراین، هنگام خرید این قبیل محصولات، به دنبال نمونه‌های کم سدیم – کم‌تر از ۵۰۰ میلی‌گرم به ازای هر وعده‌ی مصرف – بگردید.

در این بخش، از بسیاری از انواع لوبیا نام بردیم، ولی توصیه می‌کنیم از ۲۶ شگفت‌انگیزترین خواص لوبیا چشم بلبلی برای سلامتی، پوست و مو نیز آگاه شوید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: health

۵ بدترین و بهترین حبوبات برای سلامتی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی