کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با خوردن صبحانه این ۸ اتفاق جالب رخ می‌دهد

گاهی اوقات، زندگی‌مان ممکن است شلوغ پلوغ‌تر از آنی باشد که وقت خوردن صبحانه در هر صبح را داشته باشیم. اما، اگر غالبا قید صبحانه را می‌زنید، برخی از فواید شگفت‌انگیزی را که برای سلامتی دارد، و حتی فرصت لاغر اندام بودن، بالا بردن میزان انرژی‌تان، و تمرکز بهتر را نیز از دست خواهید داد.

با خوردن صبحانه این ۸ اتفاق جالب رخ می‌دهد

هنوز هم فکر می‌کنید خوردن صبحانه غیر ممکن است؟ دوباره فکر کنید. در این نوشتار، ما فواید بی‌نظیری را که خوردن صبحانه برای سلامتی دارد برخواهیم شمرد و چند ایده‌ی آسان به شما ارائه خواهیم داد، بنابراین دیگر لازم نیست که بی‌خیال خوردن صبحانه شوید!

مطلب مرتبط: یک صبحانه رژیمی خوشمزه برای کوچک شدن شکم

۱. از افزایش یافتن وزن پیش‌گیری می‌کند.

مطالعات بی‌شماری ثابت کرده‌اند کسانی که صبحانه می‌خورند، راحت‌تر می‌توانند وزن مناسب خودشان را حفظ کنند. مطالعه‌ای که توسط دانشگاه تل‌آویو انجام شده‌است، نشان می‌دهد که خوردن مقدار متعادلی کربوهیدرات، پروتئین بدون چربی، و حتی کمی دسر می‌تواند کمک‌تان کند که برای باقی روز، انتخاب‌های غذایی سالم‌تری داشته باشید.

با خوردن یک صبحانه‌ی مفصل (همراه با دسر)، بدن ما احساس سیری می‌کند و نیازی به این ندارد که با خرده‌خواری و میل و هوس غیرواقعی به خوردن، مدام به دنبال جبران کالری‌های از دست رفته باشد. این کار به نوبه‌ی خود به ترویج عادات درست غذا خوردن کمک می‌کند و باعث می‌شود وزن مناسب خودتان را حفظ کنید.

۲. تمرکز و توجه‌تان افزایش می‌یابد.

زمانی که می‌خوابیم بدن‌مان برای یک مدت زمان طولانی بدون سوخت است. با حذف وعده‌ی صبحانه، بدن‌تان در حالت خواب باقی می‌ماند و انرژی اضافی را از مخزن ذخیره‌اش دریافت می‌کند. این امر باعث می‌شود بدن و مغزتان سخت‌تر تلاش کنند و هورمون‌های استرس آزاد کنند، و در نهایت باعث شوند که احساس خستگی و رخوت داشته باشید.
با باز کردن روزه‌ی شبانه‌تان، شما درواقع به بدن‌تان همان سوختی را می‌رسانید که برای عملکرد مطلوب نیاز دارد. خوردن ترکیبی متعادل از کربوهیدرات‌های سالم، پروتئین و چربی به روند سوخت‌گیری‌تان کمک می‌کند و به بدن و مغزتان نیرویی را می‌دهد که برای افزایش تمرکز و توجه در باقی روز نیاز دارید.

۳. متابولیسم بدن‌تان با قدرت شروع به کار می‌کند.

در هنگام خواب، متابولیسم بدن کندتر می‌شود. با این حال، زمانی که ما بیدار هستیم، بدن‌مان نیاز دارد که از حالت سوخت و ساز گرسنگی خارج شود. خوردن یک صبحانه متعادل بهترین راه برای شروع مناسب سوخت و ساز بدن است و کلیدی است برای این‌که برای باقی روز را پرانرژی بمانیم. حفظ سوخت و ساز سالم بخش مهمی از حفظ یا از دست دادن وزن است.

مطلب مرتبط : ۵ اتفاق شگفت‌انگیز که وقتی صبحانه می‌خورید برای بدن‌تان می‌افتد

۴. داشتن یک رژیم غذایی سالم را ترویج می‌کند.

بنا به گفته‌ی علم، افرادی که هر روز صبحانه می‌خورند، رژیم غذایی مغذی‌تری دارند. خوردن یک صبحانه متعادل و مغذی باعث می‌شود عادات غذا خوردن‌تان در باقی روز روی حساب و کتاب باشد. همچنین جلوی گرسنگی بیش از حد و میل و هوس شدید به خوردن را که در اثر افت شدید فشار خون رخ می‌دهد، می‌گیرد.

صبحانه‌ی متشکل از کربوهیدرات‌های پیچیده، پروتئین بالا و چربی زیاد، مانع از سقوط سریع قند خون می‌شود، مانع از این می‌شود که میل شدیدی به خوردن داشته باشید. چنین صبحانه‌ای به شما شانس این را می‌دهد که برای انتخاب گزینه‌های غذایی سالم در باقی روز مبارزه کنید چرا که بدن شما نیاز شدید به قند نخواهد داشت.

۵. مانع از پرخوری در طول روز می‌شود.

احتمال بروز اضافه وزن در کسانی که معمولا قید صبحانه را می‌زنند ۵۰ درصد بیش‌تر است. نخوردن صبحانه سبب می‌شود بدن ما در حالت گرسنگی باقی بماند. زمانی که شما گرسنه هستید و میل به خوردن چیزی دارید، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ دوست دارید مقدار بیش‌تری از آن ماده‌ی خوراکی را بخورید. این چرخه‌ی باطل را با دریافت کمی کالری در هنگام صبح، بشکنید. این امر کمک‌تان خواهد کرد که در طول باقی روزتان سیر بمانید و مانع از این می‌شود که مدام در حال خوردن باشید.

۶. روابط خانوادگی را بهبود می‌دهد.

خوردن صبحانه همراه با خانواده راه بسیار خوبی برای پیوند میان اعضاء و با هم شروع کردن روز است. گذراندن وقت با مهم‌ترین آدم‌های زندگی‌تان به همه فرصتی برای برنامه‌ریزی می‌دهد و سبب می‌شود که در مورد روزی که پیش رو دارید همدیگر را دلگرم کنید و بخندید. این امر نه تنها خانواده‌تان را متحد می‌کند بلکه کمک می‌کند که روز آرام‌تری داشته باشید چرا که همگی در کنار هم روزتان را آغاز می‌کنید.

مطلب مرتبط: ۵ اتفاق شگفت‌انگیز که وقتی صبحانه می‌خورید برای بدن‌تان می‌افتد

۷. بدخلقی صبح‌گاهی را کاهش می‌دهد.

احساس می‌کنید که صبح‌ها بدخلق هستید؟ برخی از آدم‌ها معتقدند این احساس بدخلقی ناشی از گرسنگی است اما در واقع این سلول‌های گرسنه‌ی مغزتان هستند که باعث بدخلقی صبح هنگام می‌شوند. با اضافه کردن کمی کربوهیدرات پیچیده (مثل بلغور جوی دوسر، نان کامل، یا میوه‌ها و سبزیجات) به برنامه‌ی صبح‌گاهی‌تان، از عبوس و اخمو بودن جلوگیری کنید. این امر کمک‌تان می‌کند تا سوخت‌رسانی به مغزتان انجام پذیرد. هنگامی که مغز شما سوخت کافی دارد، زمان بیش‌تری دارد برای این‌که در مورد روز مهمی که پیش رو دارد فکر کند و زمان کم‌تر برای بد خلق بودن به دلیل کمبود مواد غذایی دارد.

۸. ریسک بروز مشکلات سلامتی را کاهش می‌دهد.

احتمالا یکی از بزرگ‌ترین مزایای صبحانه اثرات طولانی مدتی است که روی سلامتی شما دارد. بر اساس یک مطالعه، نرخ مقاومت به انسولین و چاقی در کسانی که هر روز صبحانه می‌خورند در مقایسه با کسانی که قید خوردن صبحانه را می‌زنند، ۳۵ تا ۵۰ درصد پایین‌تر است. این مطالعه نشان می‌دهد که پر کردن شکم‌تان با مواد غذایی سالم از چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند. این‌ها برخی از مهم‌ترین بیماری‌های همه‌گیر هستند که امروزه بسیاری از افراد را مبتلا می‌کنند. شما می‌توانید با خوردن غذای بیش‌تر، جلوی ابتلا به این بیماری‌های کشنده و مادام‌العمر را بگیرید. از این بهتر نمی‌شود!

چگونه می‌توانید صبحانه را در برنامه‌ی روزانه‌تان جای بدهید؟

زمانی را برای آماده‌سازی صبحانه اختصاص دهید.

لزومی ندارد که صبحانه‌ای فانتزی میل کنید، حتی خوردن صبحانه‌ای سریع و آسان در آشپزخانه نیز می‌تواند روزتان را بسازد. همچنین خوب است چند ایده برای تهیه‌ی صبحانه‌های آماده و مختصر که می‌توانید با خودتان ببرید، داشته باشید. اغلب اوقات صبحانه‌های دارای مواد مغذی کم و کالری بالا جذاب‌تر هستند اما مصرف این مواد غذایی در دراز مدت برای شما خوب نیست. یک نکته‌ی عالی این است که صبحانه‌تان را شب قبل آماده کنید یا همه چیز را دم دست و آماده بگذارید که صبح روز بعد بتوانید به موقع برای رفتن به محل کار آماده شوید.

چند ایده برای تهیه‌ی غذاهای آسان انتخاب کنید.

لازم نیست که هر روز صبح یک صبحانه‌ی سه قسمتی داشته باشید تا به موفقیت برسید. اقلامی را در آشپزخانه‌تان داشته باشید که آماده کردن‌شان آسان باشد مانند بلغور جوی دوسر، تخم‌مرغ، ماست، میوه، و سبزیجات خرد شده تمام چیزی است که برای موفقیت نیاز دارید. اسموتی‌های صبحانه نیز گزینه‌ای آسان و مغذی هستند که کمک‌تان می‌کنند به موقع خانه را به قصد رفتن به محل کار ترک کنید.

یاد بگیرید که باقی مانده‌ی غذاها را دوست داشته باشید

باقی مانده‌ی غذاها احتمالا ساده‌ترین چیزی هستند که می‌توانند صبح هنگام به چنگ بیاورید. اگر برای پختن یک صبحانه‌ی تازه وقت ندارید، شب قبل غذای خوشمزه‌ای صبخ کنید یا حتی مقداری از شام شب گذشته را به عنوان وعده غذایی سریع و سالم برای صبحانه‌تان نگه دارید. هیچ کس نگفته‌است که شام نمی‌تواند یک صبحانه‌ی عالی باشد!

اگر هنوز هم فکر می‌کنید که خوردن صبحانه غیرممکن است، دوباره فکر کنید! با چند دقیقه وقت گذاشتن برای آماده‌سازی و ایده‌های آسان، صبحانه می‌تواند به بخشی از زندگی روزمره‌ی شما تبدیل شود و شما را در مسیر رسیدن به یک زندگی و بدن سالم قرار دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: lifehack

با خوردن صبحانه این ۸ اتفاق جالب رخ می‌دهد


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی