کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با این ۱۳نرم‌افزار واقعا هوشمند می‌شوید

با این‌که همه مدام از این‌ موضوع ابزار نگرانی می‌کنند که گوشی‌های هوشمند منجر به زوال جوامع می‌شوند، دلایل و شواهدی بسیار وجود دارند که نشان می‌دهند عادت به استفاده از این گوشی‌ها آن‌قدرها هم بد نیست.

woman-on-smartphone-texting

در حقیقت، بسته به شرایط و موقعیت‌های مختلف، این گوشی‌ها واقعا به دردتان می‌خورند.

در این مقاله، فهرستی از نرم‌افزارهایی را برای‌تان گردآوری کرده‌ایم که توانایی ذهنی‌تان را افزایش می‌دهند، حافظه‌تان را قوی‌تر می‌کنند، و حتی هوش هیجانی‌تان را هم بهبود می‌بخشند.

علمی که به صورت دقیق نحوه‌ی کار مغزمان را نشان می‌دهد – و این‌که تا چه حد می‌توانیم آن را پرورش دهیم – دائما در حال تکامل است، ولی از یک چیز مطمئن هستیم: هیچ چیز به اندازه‌ی ایستادن در صف فروشگاه مواد غذایی نمی‌تواند هوشمندترمان کند، زیرا در چنین فرصت‌های کوتاه می‌توانیم از طریق گوشی‌های همراه‌مان وارد دنیاهایی جدید شویم.

در ادامه به ۱۳ نرم‌افزار اشاره می‌کنیم که می‌توانند هوشمندترتان کنند و سازگار با آیفون و گوشی اندروید هستند.

duolingo (1)

۱. دولینگو (Duolingo)

نرم‌افزاری که تمرین‌های خواندنی، نوشتاری، شنیداری و گفتاری را در خود جای داده است که بتوانیم از طریق آنها در کم‌تر زمان به بیش‌ترین پیشرفت برسیم؛ دولینگو نرم‌افزاری رایگان (و زیبا) است که برای کمک به یادگیری یکی از ۱۳ زبان موجود در آن طراحی شده است.

برای بهره‌مندی از مزایای بالقوه‌‌ی ذهن‌تان نیاز نیست خودتان را زیاد به زحمت بیندازید: پژوهش‌ها نشان می‌دهند دوزبانه شدنْ قدرت شناختی‌تان را افزایش می‌دهد. به علاوه، فرآیند یادگیری زبان جدید – صرف‌نظر از این‌که کاملا بر آن زبان مسلط شوید یا خیر – واقعا کمک می‌کند در سنین پیری، دیرتر دچار زوال قدرت شناختی شوید.

قیمت: رایگان

قابل استفاده در iOS / اندروید

longform

۲. لانگ‌فرم (Longform)

لانگ‌فرم کل اینترنت را برای‌تان جست‌وجو می‌کند و کامل‌ترین و جامع‌ترین اخبار روزنامه‌ها را در گوشی یا تبلت‌ به شما ارائه می‌دهد.

خواندن این مطالب نه تنها اطلاعات عمومی‌تان را بالا می‌برد – مثلا در مورد صدور احکام جدید در مورد مواد مخدر، نخستین آلبوم‌های آلانیس موریست، یا آخرین اخبار در مورد شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی – بلکه می‌تواند هم‌چنین قدرت ذهن‌تان را افزایش دهد. مطالعه‌ی منظم اخبار و اطلاعات عمومی کمک می‌کند قدرت مغزتان با پیر شدن کاهش نیابد، دایره‌ی واژگان‌تان افزایش یابد، حافظه‌تان بیش‌تر شود، و توانایی‌تان نیز در تفکر تحلیلی کامل‌تر گردد.

هم‌چنین باعث می‌شود در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، آدم جذاب‌تری به نظر برسید.

قیمت: رایگان

قابل استفاده در iOS

kindle

۳. کیندل (Kindle)

با نرم‌افزار کیندل می‌توانید به صورت کاملا منظم و مرتب و در همه‌ جا به مطالعه بپردازید. با این نرم‌افزار تقریبا هر کتابی را که بخواهید در دسترس‌تان است و می‌توانید خریداری کنید، و البته بعضی کتاب‌ها را هم با مجوز حق نشر می‌توانید به صورت رایگان بارگیری (دانلود) کنید.

همه می‌دانند مطالعه برای انسان مفید است، ولی طبق پژوهش‌ها تعمق و غرق شدن در یک رمان می‌تواند هوش هیجانی‌تان را بالا ببرد و قدرت و ظرفیت‌ همدلی‌تان را نیز افزایش دهد.

قیمت: رایگان

قابل استفاده در iOS / اندروید

today-in-history

۴. تقویم تاریخ (Today in Hostory)

نرم‌افزار تقویم تاریخ هر روز به شما می‌گوید در روزی که سپری می‌کنید، چه اتفاقاتی در گذشته افتاده است.

با این نرم‌افزار می‌توانید به سرعت، کل تولدها، سالمرگ‌ها و اتفاقات مهم تاریخی را که در هر روز اتفاق افتاده است، مشاهده کنید؛ و اگر موضوعی توجه‌تان را جلب کرد، می‌توانید از طریق پیوندهای (لینک‌ها) درون‌برنامه به ویکی‌پدیا متصل شوید و مطالبی بیش‌تر در آن مورد مطالعه کنید. این نرم‌افزار بهترین راه برای اتصال به گذشته است – و باعث می‌شود همیشه در مسابقه‌های اطلاعات عمومی یک سر و گردن از دیگران بالاتر باشید.

قیمت: رایگان (بدون تبلیغات ۹۹/۲ دلار)

قابل استفاده در iOS / اندروید

fit-brains-trainer

۵. مربی مغز (Fit Brains Trainer)

این نرم‌افزار یک برنامه‌ی تربیت ذهن و متعلق به شرکت رزتا استون است. این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده است که هوش هیجانی (EQ) و ضریب هوشی‌تان (IQ) را تحریک می‌کند.

این برنامه حاوی بیش از ۵۰ بازی، و بیش از ۵۰۰ جلسه‌ی تمرین است که می‌تواند به بهبود حافظه، سرعت تفکر، تمرکز، قدرت حل مشکلات، زبان و هوش دیداری- فضایی‌تان کمک کند.

قیمت: بارگیری (دانلود) رایگان، هزینه‌ی اشتراک ماهانه ۹۹/۷ دلار یا سالانه ۹۹/۳۹ دلار.

قابل استفاده در iOS / اندروید

headspace

۶. نیروی ذهن (Headspace)

همه می‌دانیم مراقبه‌ی ذهنی می‌تواند اضطراب را کاهش دهد. ولی به تازگی پژوهش‌ها نشان می‌دهند مراقبه‌ی منظم می‌تواند تغییراتی مثبت در شبکه‌های عصبی‌تان ایجاد کند و مهارت‌های شناختی‌تان را بالا ببرد.

این برنامه کمک‌تان می‌کند مراقبه‌های هدایت‌شونده و غیرهدایت‌شونده را با زمان‌های مختلف، از ۲ تا ۶۰ دقیقه، انجام دهید.

قیمت: بارگیری (دانلود) رایگان، هزینه‌ی اشتراک ماهانه ۹۹/۷ دلار.

قابل استفاده در iOS / اندروید

garageband

۷. گاراژ بند (GarageBand)

برای این‌که بتوانید از نهایت فواید برنامه‌ی گاراژ بند بهره‌مند شوید و قدرت مغزتان را بالا ببرید، اصلا نیاز نیست آهنگسازی حرفه‌ای باشید که منتظر انتشار نخستین آلبومش است.

در این نرم‌افزار مجموعه‌ای از “‌آلات موسیقی هوشمند‌”‌ وجود دارد که برای همه‌ی افراد مناسب هستند – مهم نیست پیش از این نت موسیقی را می‌دانستید یا خیر. هم‌زمان با این‌که مطالبی جدید از این برنامه می‌آموزید، در حقیقت عملکرد مغزتان را نیز بهبود می‌بخشید – طبق پژوهشی که درحال‌حاضر در جریان است، چیزهایی که از موسیقی یاد می‌گیرید و به‌دست می‌آورید در تمام طول زندگی‌تان تاثیرگذار هستند. چنین برنامه‌هایی می‌توانند قدرت حل مشکل را به صورت موثر و خلاقانه‌تر در شما افزایش دهند، و حتی مقداری ضریب هوش‌تان (IQ) را نیز بالا ببرند.

قیمت: ۹۹/۴ دلار

قابل استفاده در iOS

ted

۸. تد (TED)

با این برنامه به همه‌ی مجموعه ویدئوهای تد تاکز دسترسی خواهید داشت و در هر فرصتی و در هر جایی که باشید می‌توانید از جذاب‌ترین سخنرانی‌های پیشروها، متفکرها و مبتکرها در زندگی‌تان الهام بگیرید.

در نرم‌افزار تد، می‌توانید با سلیقه‌ی خودتان از ویدئوها فهرست تهیه کنید، آنها را بر اساس موضوع جست‌وجو کنید، و برای مشاهده‌ی غیربرخط (آفلاین) ویدئوها را بارگیری (دانلود) کنید.

قیمت: رایگان

قابل استفاده در iOS / اندروید

the-elements-in-action

۹. عناصر در عمل (Elements in Action)

عناصر، اجزای سازنده‌ی هر چیزی هستند که اطراف‌مان می‌بینیم، و این برنامه‌ی ویدئو-محور ۷۹ عنصر را به زندگی‌تان می‌آورد. نرم‌افزار عناصر در عمل “‌شواهد علمی‌”‌ را از ویژگی‌های جالب و حیرت‌آور هر یک از عناصر به نمایش می‌گذارد (مثلا این‌که، اگر چند قطره روبیدیم را در آب بریزیم چه اتفاقی می‌افتد؟)، به علاوه توضیحاتی واضح و شفاف از دیگر ویژگی‌های این عناصر با متن ارائه می‌کند. این نرم‌‌افزار را بخرید و نحوه‌ی کار دنیا را بهتر درک کنید.

قیمت: ۹۹/۳ دلار

قابل استفاده در iOS

dailybrain

۱۰. اطلاعات عمومی (DailyBrain)

با این برنامه هر روز می‌توانید مطالبی جدید بیاموزید و اطلاعات‌تان را گسترش دهید.

این برنامه مجموعه‌ای از حقایق و اطلاعات حیرت‌انگیز را از موضوعات مختلف به شما ارائه می‌کند – که احتمالا هیچ کدام‌شان را قبلا نشنیده‌اید.

قیمت: رایگان (بدون تبلیغات ۹۹/۰ دلار)

قابل استفاده در iOS

dailyart

۱۱. هنر روز (Daily Art)

این برنامه روزانه یکی از شاهکارهای عرصه هنر را به شما نشان می‌دهد، مطالبی در مورد تاریخ هنر مینیاتور و ماکت‌سازی ارائه می‌کند.

تاثیر بهره‌مندی روزانه از جلوه‌های هنری و بصری این برنامه در تبدیل شما به سرچشمه‌ای از هنر و خرد، حتی از رفتن به موزه هم بیش‌تر است. تجربه ثابت کرده است که تماشای اثری هنری ذهن را درگیر می‌کند و جریان خون را در بخش‌هایی از مغز بالا می‌برد که تولید شادی و رضایت می‌کنند. ولی پژوهش‌های اولیه هم‌چنین نشان می‌دهند قرار گرفتن در معرض هنر و آثار هنری مهارت‌های تفکر انتقادی را در انسان بالا می‌برد.

و اگر هم مشاهده‌ی روزانه‌ی آثار هنری به شما الهام دهد و باعث شود اثری هنری از خودتان خلق کنید، به بزرگ‌ترین مزیت این برنامه دست یافته‌اید. یک پژوهش نشان داد آدم‌هایی که در کارگاه‌های نقاشی و طراحی شرکت می‌کنند از لحاظ روان‌شناسی نسبت به دیگران قدرت بازیابی بیش‌تر و “اتصال عملکردی‌”‌ بالاتر دارند.

قیمت: رایگان (نسخه‌ی حرفه‌ای ۹۹/۴ دلار)

قابل استفاده در iOS / اندروید

khan-academy

۱۲. آکادمیِ خان (Khan Academy)

راهی مطمئن برای تقویت مغز و ذهن: یادگیری مطالب جدید. آکادمی خان هزاران مقاله و ویدئو را در موضوعات مختلف، از جبر و اقتصاد کلان گرفته تا تاریخ هنر و نماد موسیقی به شما ارائه می‌کند.

با این برنامه نه تنها به صورت تخصصی‌تر پا در دنیای امور مالی و معماری و غیره می‌گذارید، بلکه می‌توانید از خدمات آموزشی آن نیز بهره‌مند شوید. یادگیری مهارت‌های جدید – هر مهارتی – حقیقتا می‌تواند ساختار ذهنی‌تان را عوض کند، حافظه‌تان را بهبود بخشد، و هوش زبانی‌تان را بالا ببرد.

قیمت: رایگان

قابل استفاده در iOS / اندروید

lumosity-mobile

۱۳. برنامه‌ی ذهن برتر (Lumisity)

وقتی علم تربیت مغز به سبک وب‌گاه لومیسیتی ( و تربیت مغز به طور کلی) هم‌چنان مورد بحث و تردید بود، برخی پژوهش‌گران اعتقاد داشتند تمرین‌های زمان‌بندی‌شده به صورت واقعی می‌توانند توانایی‌های شناختی‌ آدم‌ها را افزایش دهند – به طوری که بتوان از آن در طول زندگی بهره‌مند شد.

پژوهشی جالب توجه در ۲۰۰۸ نشان داد تربیت حافظه‌ی کوتاه‌مدت‌ می‌تواند به صورت دائمی ضریب هوش (IQ) انسان را بالا ببرد. ولی این یافته‌ها دوباره بازتولید نشد، و آن‌چه پژوهش‌های دیگر نشان دادند این بود که همه‌ی بازی‌های تربیت‌کننده‌ی مغز تنها در بهبود مهارت‌های انجام چنین بازی‌هایی تاثیرگذار هستند.

ولی حتی افرادی که در تاثیر مثبت این قبیل بازی‌ها شک و تردید داشتند، به طور کلی نتوانستند ارزش‌های آنها را انکار کنند، و هم‌چنان برخی دانشمندان با اصرار معتقدند دست‌کم برخی از این روش‌ها تاثیرات واقعی در تربیت مغز و ذهن دارند.

قیمت: رایگان (ماهانه ۹۹/۱۱ دلار برای دسترسی کامل)

قالب استفاده در iOS / اندروید  

 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: بیزینس‌اینسایدر

نویسنده: ژاکلین اسمیت

بازده

 

موضوع محوری:

نرم افزارهایی که شما را هوشمند میکنند

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی