کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با این روش دیگر به عینک تان نیازی ندارید

باید همین جا یک خبر خوش به شما بدهیم. دیگر می توانید عینک تان را دور بیندازید و به راحتی با چشم طبیعی همه چیز را ببینید. هزاران نفر با این روش، بینایی‌شان را بهبود بخشیدند!

12966435_10206801518969035_1718364951_n

اگر برای مدتی از چند ماهیچه‌ی خاص استفاده نکنیم، با مرور زمان ضعیف می‌شوند. مثلا، اگر پای‌تان صدمه ببیند و برای مدتی مجبور باشید از صندلی چرخدار استفاده کنید، ماهیچه‌های پای‌تان هر روز ضعیف و ضعیف‌تر می‌شوند. همین اتفاق می‌تواند برای ماهیچه‌های دور چشم نیز بیفتد.

اگر دائما عینک بزنید و با چشم‌های‌تان فعالیت انجام ندهید، بینایی‌تان ضعیف می‌شود. ماهیچه‌های چشم‌های‌تان نیز مانند بقیه‌ی ماهیچه‌های بدن، به فعالیت نیاز دارند.

برای این فعالیت، لازم است هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار، برای چند دقیقه چشم‌های‌تان را ببندید و از فشار زیاد بر آنها خودداری کنید. توصیه می‌کنیم فعالیت‌های ورزشی را برای چشم‌های‌تان نیز انجام دهید.

بر این اساس، ۱۶ حرکت ورزشی برای چشم‌های‌تان وجود دارد. (از شکل‌های زیر پیروی کنید)

با نوک انگشت‌های وسط و اشاره‌تان، می‌توانید به آرامی روی کره‌ی چشم‌تان فشار بیاورید. باید این کار را کاملا به آرامی انجام دهید؛ به گونه‌ای هیچ دردی احساس نکنید. سپس، با استفاده از انگشت اشاره به نقاطی که در شکل بالا نشان داده شده‌اند، فشار بیاورید.

 

  • وقتی در محیط‌های باز مشغول قدم زدن هستید، به دوردست نگاه کنید.
  • چند قطره روغن زیتون را در آب هویج بریزید و میل کنید.
  • چشم‌های‌تان را با آب گرم و به آرامی بشویید.
  • هرگز تا ۲ ساعت قبل از خواب، از رایانه استفاده نکنید.

بسیار توصیه می‌کنیم برای تقویت بینایی‌تان از تمرین هندی تراتاکا استفاده کنید.

تراتاکا نوعی مراقبه است که در آن باید به نقطه‌ای خاص مانند نور شمع، نقطه‌ی سیاه یا هر شی کوچک در فاصله‌ای متوسط خیره بمانید و تمرکز کنید؛ تا از این طریق قدرت بینایی‌تان را تقویت، چشم سوم‌تان را تحریک، و قدرت تمرکزتان را بیش‌تر کنید.

باید بر یک شی یا نماد کاملا تمرکز کنید و دائما به آن خیره شوید و به هر فکر و هیجانی که به ذهن‌تان وارد می‌شود عمیقا توجه کنید. اگر احساس کردید از چشم‌های‌تان اشک می‌آید، آنها را ببندید و اجازه دهید در آرامش استراحت کنند. نکته‌ی اصلی تراتاکا این است که تا قبل از جاری شدن اشک از چشم‌های‌تان، تا آن‌جا که می‌توانید هم چنان خیره و متمرکز باقی بمانید.

gimanstika-za-oci

 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: گواَندستِی‌فیت

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی