کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با استعفای نجفی معاونش سرپرست شهرداری شد

اعضای شورای شهر در جلسه علنی سه‌شنبه با ۱۵ رای موافق، ۵ رای مخالف و یک رای سفید، با استعفای نجفی شهردار تهران موافقت کردند. حسینی مکارم، معاون نجفی سرپرست شهرداری شد.

محمدعلی نجفی پس از هفت ماه و ۲۱ روز کار، مسند شهرداری پایتخت را ترک کرد. او که اول شهریور ۹۶ سوگند خورده بود، دلیل استعفای خودش را ابتلا به بیماری (سرطان) اعلام کرد.

شورای شهر تهران در رای‌گیری نخست، با ۱۶ رای مخالف در برابر ۴ رای موافق، استعفای نجفی را نپذیرفته بود. استعفای دوم نجفی یک روز پس از نشست شورای شهر و ساعاتی پس از اخطار دادستانی کل کشور مبنی بر مسئولیت شورا در واگذاری کار به یک شهردار بیمار اعلام شد.

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران پیش‌تر گفته بود که شورا برای انتخاب این سرپرست، به سراغ همان لیست هفت نفره‌ای خواهد رفت که نجفی گزینه‌ نهایی آن شد.

شماری از شخصیت‌ها و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب معتقدند که نجفی تحت فشار اصولگرایان تندرو استعفا داد و موضوع بیماری مستمسکی بیش نیست.

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی طی یادداشتی در روزنامه اعتماد از شیوه استعفا و عدم شفافیت اطلاع‌رسانی پیرامون آن انتقاد کرده و نوشته است: «اگر به هر دلیلی باید استعفا داده می‌شد، این نحوه اطلاع‌رسانی (در واقع اطلاع‌نرسانی) شایسته اصلاح‌طلبان نبود. هنوز هم در این مساله دقیق برخورد نمی‌شود. بنده می‌پذیرم در جامعه‌ای که هیچ‌کس و هیچ جناحی شفاف نیست، یک فرد یا جناح نمی‌تواند به سادگی شفافیت را پیشه کند و شفافیت هزینه بالایی دارد ولی در هر حال دوستان باید به این شعار ملتزم باشند.»

عبدی می‌نویسد، اگر واقعا بیماری مشکل آقای نجفی بود، باید صریحا اعلام می‌کرد، حتی اجازه می‌داد پزشک معالج نظر دهد ولی در این صورت نیز اسفند زمان مناسبی برای استعفا نبود… به نظر می‌رسد که آقای نجفی از ابتدا نباید پیش از کسب نظر و تفاهم و هماهنگی با شورا استعفا می‌دادند یا اگر هم به هر دلیلی این کار را باید انجام می‌دادند، نباید اجازه این همه حاشیه را می‌دادند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

با استعفای نجفی معاونش سرپرست شهرداری شد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی