کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با ارزش‌ترین برندهای ۲۰۱۵ کدام‌اند ؟

«اومنیکام» یک شرکت بازاریابی آمریکایی است که سالانه رتبه با ارزش‌ترین مارک‌های جهان را اعلام می‌کند. امسال در این لیست اعلام شده همانند 2 سال پیش اپل که هر ۶ ثانیه یک موبایل می‌فروشد با ارزش‌ترین برند جهان اعلام شده است.

brandIdentity.jpg

به گزارش بازده به نقل از انتخاب در این لیست جدید که امسال اعلام شده همانند سال قبل ۱۰۰ مارک معروف قرار دارند، شرکت لگو با ارزش‌ترین تازه وارد به این لیست است. این شرکت اسباب بازی سازی دانمارکی پس از موفقیت در فیلم لگو و توافق با چند فیلم مثل جنگ ستاره‌ها امسال پیشرفت زیادی کرد و با ارزش ۵.۳۶ میلیارد دلاری در رتبه هشتاد و دوم این لیست قرار گرفت.

گفتنی است ورودی‌های جدید این لیست پی پل، مینی، موعت، چاندون و لنوو هستند و مارک‌های پیتزا هات، نوکیا، گپ، نینتندو و دوراسل که سال قبل در این لیست قرار داشتند امسال از این لیست خارج شده‌اند.

این گزارش مارک‌ها را توسط عملکرد مالی‌شان و وفادری مشتری به آن‌ها مقایسه می‌کند به علاوه اینکه این مارک‌های موجود در لیست‌ها باید جهانی باشند یعنی حداقل ۳۰% از تولید در آمدشان در مناطقی خارج از کشور اصلی آن‌ها باشد.

اینتربرند، شاخه‌ای از «اومنیکام»، که این تحقیقات را انجام می‌دهد اعلام کرده که اپل برای سومین سال متوالی با ارزشی حدود ۱۷۰ میلیارد دلار ۴۳ درصد در آمدزایی خارج از آمریکا اول شده است. فیسبوک که ۵۲% از درآمد زایی‌اش خارج از آمریکا است بیشترین پیشرفت را در این لیست داشته است.
اگرچه شرکت‌های تولید خودرو جدید امسال به بازار آمده‌اند اما هنوز شرکت‌های قدیمی در این لیست قرار دارند ۱۵ مورد از این لیست مربوط به شرکت‌های قدیمی خودرو است. تویوتا، بنز، «بی ام دبل یو» و هوندا در میان ۲۰ مارک اول قرار دارند.

۲۰ برند با ارزش:

۱-اپل (۱۷۰.۳ میلیارد دلار)
۲-گوگل (۱۲۰.۳ میلیارد دلار)
۳-کوکا کولا (۷۸.۴ میلیارد دلار)
۴-مایکروساقت (۶۷.۷ میلیارد دلار)
۵-آی بی ام (۶۵.۱ میلیارد دلار)
۶-تویوتا (۴۹ میلیارد دلار)
۷-سامسونگ (۴۵.۳ میلیارد دلار)
۸-جی ای (۴۲.۳ میلیارد دلار)
۹-مک دونالد ( ۳۹.۸ میلیارد دلار)
۱۰-آمازون (۳۷.۹ میلیارد دلار)
۱۱-بی ام دبل یو (۳۷.۲ میلیارد دلار)
۱۲-مرسدس بنز (۳۶.۷ میلیارد دلار)
۱۳-دیزنی (۳۶.۵ میلیارد دلار)
۱۴-اینتل ( ۳۵.۴ میلیارد دلار)
۱۵-سیسکو ( ۲۹.۹ میلیارد دلار)
۱۶-اوراکل (۲۷.۳ میلیارد دلار)
۱۷-نایک (۲۳.۱ میلیارد دلار)
۱۸-اچ پی (۲۳.۱ میلیارد دلار)
۱۹-هوندا (۲۳ میلیارد دلار)
۲۰-لویی ویتون (۲۲.۳ میلیارد دلار)


با ارزش‌ترین برندهای ۲۰۱۵ کدام‌اند ؟

سایت کسب و کار بازده


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی