کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

عراق و ایران بالاترین تجربه احساسات منفی در جهان را دارند

تجربه احساسات منفی

عراق و ایران در دومین سال متوالی در راس فهرست کشورهایی قرار گرفتند که مردم‌اش بیش‌ترین تجربه احساسات منفی را دارند.

تجربه منفی, تجربه احساسات منفی

شاخص‌های تجربه‌ی مثبت و منفی گالوپ، عناصر نامشهود زندگی شامل احساسات و عواطفی را اندازه می‌گیرند که نماگرها یا شاخص‌های اقتصادی سنتی مثل تولید ناخالص داخلی هرگز نمی‌توانند رصد کنند.

هر شاخص چشم انداز یا تصویری فوری از تجربه‌ی روزانه‌ی آدم‌ها به‌دست می‌دهد. این شاخص ها در واقع به رهبران جوامع انسانی بینش‌هایی را می‌دهند که هرگز با محاسبه ی اندازه‌هایی مثل تولید ناخالص داخلی به‌دست نمی‌آیند.

گزارش احساسات جهانی ۲۰۱۵ موسسه‌ی گالوپ نتایج آخرین ارقام تجربه‌ی روزانه‌ی احساسات مثبت و منفی آدم‌های جهان را بر اساس مصاحبه با ۱۵۳.۰۰۰ بزرگسال از  ۱۴۸ کشور جهان در ۲۰۱۴ نشان می‌دهد.

گالوپ در ۲۰۱۴ از بزرگ‌سالان ۱۴۸ کشور جهان از ۵ تجربه‌ی منفی که روز قبل از نظرسنجی داشته‌اند سئوال پرسیده است. این ۵ تجربه‌ی منفی عبارت‌اند از: (۱) نگرانی، (۲)استرس، (۳)درد جسمانی، (۴) غم، و (۵) عصبانیت. 5 سئوال مشابه در خصوص این 5 احساس از پاسخ دهندگان پرسیده شد. سئوال خیلی ساده بود: آیا احساسی را که در ادامه می آید در بیش تر ساعات دیروز تجربه کرده اید؟ حداقل ۳ نفر از ۱۰ نفر در جهان گفتند که نگرانی (۳۳ %) یا استرس(۳۰ %) را تجربه کرده‌اند. و یکی از هر چهار نفر درد جسمانی زیاد (۲۵ %) را تجربه کرده بود. کمی کم‌تر از آن یک‌نفر از هر ۵ نفر گفتند که غم(۱۹ %) یا عصبانیت(۱۸ %) را تجربه کردند.

Negative-experience-index-score.jpg

گالوپ پاسخ “بلی” مربوط به ۵ سوال برای هر کشور را در یک شاخص تجربه‌ی منفی خلاصه می‌کند. نمره‌ی شاخص برای جهان در ۲۰۱۴ عبارت از ۲۵ بود، که در مقایسه با ۲۰۱۳ نسبتا پایین‌تر بود، و به روند افزایشی قبلی خاتمه داد.

عراق و ایران در راس فهرست بیش‌ترین تجربه‌ی منفی در دومین سال متوالی

عراق و ایران بالاترین شاخص تجربه‌ی احساسات منفی را در جهان برای دومین سال متوالی احراز کردند. عراق سه بار رتبه ی شماره ۱ این شاخص را در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ احراز کرده است و در سال‌های دیگر از ۲۰۰۸ به این طرف نیز جزو ۵ کشور اول بوده است. ایران در ۲۰۱۲ رتبه‌ی اول را داشت و از زمانی که گالوپ این شاخص را تهیه می‌کند همواره جزو ۱۵ کشور با بالاترین تجربه‌ی منفی بوده است.

Negative-experience1.jpg

Negative-experience2.jpg

حضور عراق و ایران در بالای این فهرست سورپرایزکننده نیست. چون مردم این کشورها اخیرا مشکلات اقتصادی و سیاسی زیادی را تجربه کرده‌اند، و این نمرات منفی به چگونگی برداشت آنان از استانداردهای زندگی و مشکل سلامتی‌شان مربوط است.

مطلب مرتبط: چگونه افکار، احساسات و رفتارها را مدیریت کنیم

مترجم: تحریریه سایت کسب و کار بازده ـ امیر پوریانسب

منبع: گالوپ – gallup

موضوع محوری:

کشورهایی با بالاترین احساسات منفی

تجربه احساسات منفی

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی