کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازی تاج و تخت : همه چیز که باید قبل از دیدن فصل ۶ بدانید

از زمانی که استارک‌ها، لنیسترها، تارگرین‌ها، و دیگران را در بازی تاج و تخت دیده‌ایم مدت زیادی گذشته‌است. هرچند بازار حدس و گمان درباره‌ی آن‌چه ممکن است سال بعد اتفاق بیفتد، خیلی داغ است، اما خیلی‌ها از بازی حدس و گمان کناره‌گیری کرده‌اند. برای کسانی که ترجیح می‌دهند با آن‌چه در فصل ۶ رخ می‌دهد، شگفت‌زده شوند، این نوشتار می‌تواند مانند یک یادآوری ساده از جایی باشد که شخصیت‌های محبوب‌تان را تنها گذاشتید.

بنابراین، قبل از این‌که دوباره غرق تماشای آن شوید از به خاطر آوردن بخش‌های قبلی بازی تاج و تخت لذت ببرید.

مروری بر آن‌چه گذشت بدون اشاره به قسمت‌های آینده

بازی تاج و تخت

سریال بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت

جان اسنو

جان اسنو

وقتی آخرین بار جان اسنو را دیدیم، در حیاط قلعه‌ی سیاه بود در حالی که از او خون می‌رفت. خوانندگان کتاب هم در همین حد می‌دانند.(هرچند یقینا آنها نظریات خودشان را دارند.) کیت هارینگتون می‌گوید او برای فصل ۶ باز نخواهدگشت، اما تصویر جان اسنو در پوسترها و بریده‌هایی از سال آتی هم‌چنان هست، بنابراین حداقل او هم‌چنان مهم خواهدبود. هم‌چنین خوب است به یاد بیاورید که ملیساندر، درست قبل از این‌که نگهبانان شب به جان حمله کنند، به راحتی به دیوار رسید. شاید همیشه حق با او نباشد (به کشتن دادن شیرین)، اما قطعا قدرت‌هایی دارد (به کشتن دادن رنلی).

بازی تاج و تخت

ملیساندر و داووس

ملیساندر و داووس

همان‌طور که گفتیم، ملیساندرا بعد از سوزاندن شیرین و سپس تماشای شکست سخت استنیس از ارتش بولتون، تازه به دیوار رسیده‌است.(استنیس را هم به کشتن داد) این باور او را دچار تزلزل می‌کند چون معتقد بود استنیس تنها پادشاه حقیقی است و آزور آهای، قهرمان افسانه‌ای، در قالب او دوباره متولد شده‌است. اگر استنیس ناجی واقعی نیست، پس ملیساندرا تمام آن کارهای بد را (به کشتن دادن استنیس، شیرین، رنلی) به خاطر هیچ انجام داده‌است. ضمنا، داووس می‌داند پادشاه‌اش(استنیس) و محبوب او(شیرین) مرده‌اند، اما نمی‌داند چگونه مرده‌اند. برای همین خواهیم‌دید آیا وقتی داووس می‌فهمد ملیساندرا بهترین دوست و معلم‌اش را، که به او خواندن آموخته‌بود) به آتش کشیده‌است، عواقبی برای ملیساندرا دارد یا نه، و برای گرفتن انتقام مرگ استنیس چه نقشه‌ای می‌کشد.

بازی تاج و تخت

برین

برین

برین که تازه سر استنیس را از بدن جدا کرده‌است(برای کسانی که به براتیون اعتقاد دارند متاسفم، این حقیقت دارد)، جایی در جنگل‌های سرد خارج از وینترفل است. این او را به رمزی، سانسا، تئون نزدیک می‌کند، و ما به یاد پاد می‌افتیم. پاد کجا رفت؟ او آخرین بار در حالی دیده‌شد که سعی می‌کرد با خبری از استنیس برین را فریب دهد و از پنجره دور کند که درست لحظه‌ای که سانسا شمع‌اش را روشن کرد. به هر حال، برین چه با مباشر چه بدون او در راه برفی شمال است.

بازی تاج و تخت

سانسا، تئون، و بولتون‌ها

سانسا، تئون، و بولتون‌ها

در همین نزدیکی، در وینترفل، سانسا و تئون به تازگی دختر مورد علاقه‌ی رمزی(میراندای سادیسمی) را کشته‌اند و از بالای دیوار بلند وینترفل روی چیزی پریده‌اند که امیدواریم توده‌ای از برف خیلی نرم باشد. سانسا یک برگ برنده‌ی مهم برای بولتون‌ها است. او به عنوان یک استارک زنده که نفس می‌کشد، به ادعای بولتون‌ها بر وینترفل مشروعیت می‌دهد. برای همین اگر گردن سانسا در این سقوط بشکند یا بتواند به جنگل‌های یخ‌زده فرار کند، رمزی و پدرش، روس، خیلی خوشحال نخواهندشد. و همان‌طور که می‌دانیم، رمزی به شکار دختران در جنگل خیلی علاقه دارد. هم‌چنین خوب است به یاد بیاوریم همسر روس، والدا، باردار است، بنابراین، ادعای سست رمزی به نام بولتون با وجود یک جانشین دیگر سست‌تر هم می‌شود. او به آن دختر استارک احتیاج دارد.

بازی تاج و تخت

استارک‌های پراکنده

استارک‌های پراکنده

هم‌چنین خوب است به یاد بیاوریم( و آسان است فراموش کنیم! ) که سانسا تنها استارک نیست که با بی‌حالی در برف‌ها قدم برمی‌دارد. در فصل ۳، ریکن، اوشا، و شگی‌داگ خانه را به مقصد خانه‌ی آمبر ترک کردند. اگر به سلامت به آن‌جا رسیده باشند، در لست‌هارت هستند، که تقریبا جایی بین سانسا و تئون در وینترفل، و جان در کنار دیوار است. هم‌چنین موضوع برن استارک هم هست. وقتی آخرین بار او را در فصل ۴ دیدیم، برن، میرا، و هودور (جوجن مرحوم) با کلاغ سه‌چشم افسانه‌ای و بچه‌های جنگل در مسیر شمال دیوار در یک مکان اقامت کرده‌اند. آیا هیچ‌یک از این استارک‌های سرگردان در این فصل یک‌دیگر را می‌بینند؟ اگر این‌طور باشد، پس از فصل ۳، نخستین بار است که چشم یک استارک به استارک دیگر می‌افتد.(البته اگر حساب نکنید که برن در فصل ۴ جان اسنو را دید اما با او صحبت نکرد.)

بازی تاج و تخت

سم و گیلی

سم و گیلی

بحث شمالی‌ها را با سم و گیلی تمام کنیم، کسانی که با اتکا به درایت و دانایی‌شان، با تمام سرعتی که ارابه‌شان می‌توانست آنها را ببرد، از دیوار و اشغالگران متجاوز آن دور شده‌بودند. آنها به سوی اولد تاون می‌رفتند، جایی که سم امیدوار است راز شکست دادن وایت‌واکرها را کشف کند. می‌دانیم شمشیر جان اسنو جواب می‌دهد، اما دیگر چه؟ سم از سرکشی یا مرگ جان چیزی نمی‌داند، بنابراین، این مطلع شدن از این واقعیت را پیش رو دارد. هم‌چنین، آیا کسی می‌تواند توضیح دهد چرا فرزند گیلی هنوز یک نوزاد است(او در ابتدای فصل ۳ متولد شد) در حالی که همه چند سال پیر شده‌اند؟

بازی تاج و تخت

آریا

آریا

آن سوی دریای باریک در براووس، آریا در بدترین کارآموزی در خانه‌ی سیاه و سفید تقلا می‌کرد. او قوانین کارآموزی را زیر پا گذاشته‌بود تا نقشه‌ی انتقام‌اش را از سر مرین ترانت بگیرد. (مرین استاد شمشیربازی آریا را کشت، می‌دانید که.) به عنوان تنبیه(؟)، آموزش(؟)، ترکیبی از هر دو(؟)، جاکان هاگار او را نابینا کرد. بدترین کارآموزی دنیا.

بازی تاج و تخت

دنریس و دروگون

دنریس و دروگون

دنی که از یک شورش به شدت خشونت‌آمیز در میرین فرار کرده‌است، اکنون با بزرگ‌ترین اژدهایش، دروگون در ناکجاآباد است. هنگامی که دروگون در حال چرت زدن بود، دنی رفت تا به کاوش و جست‌وجو بپردازد و خودش را در محاصره‌ی قبیله‌های دوتراکی یافت. (دروگون باید او را به جای خیلی دوری برده‌باشد.) دنی حلقه‌اش را میان علف‌ها انداخت، بنابراین، اگر این اربابان اسب جدید او را بگیرند، امکان دارد جورا و داریو(که خیلی به او نزدیک شده‌بودند) بتوانند به او را نجات دهند. این در صورتی است که بیماری سنگی جورا تمام بدن او را فرا نگیرد.

بازی تاج و تخت

تیریون و واریس

تیریون و واریس

با رفتن جورا و داریو، به عهده‌ی تیریون، کرم خاکستری، و میسندی است که قلعه‌ی میرین را حفظ کنند. به نظر می‌رسد شاید آنها از واریس کمک دریافت کنند. او دقیقا در پایان فصل ۵ دیده‌شد تا تمام شهر فلاکت‌زده را خیلی شگفت‌آورتر کند. خوب است به یاد داشته‌باشید تریون و بقیه مشکل‌شان را با اهالی میرین را حل نکرده‌اند. شاید دروگون چند نفر را با آتش دهان‌اش از بین برده‌باشد، اما پسران هارپی با ماسک‌های طلایی‌شان هنوز هستند.

بازی تاج و تخت

سرسی

سرسی

هنگامی که درگیر موضوع لنیسترها هستیم، سرسی فقط با شرمساری از میان جمعیت عبور می‌کند، که دقیقا ننگ رابطه‌اش با گنجشک‌ها را از دامن‌اش پاک نمی‌کند. این عبور او را از سلول‌اش بیرون آورد، اما هنوز به خاطر گناه‌هایش دچار دردسر است. آیا او برای مبارزه‌ی محاکمه‌اش، این شوالیه‌ی عظیم‌الجثه را به عنوان قهرمان‌اش انتخاب می‌کند؟ حتی خوانندگان کتاب هم نمی‌دانند. اما ما از برق چشم‌ها و پیشنیه‌ی خون‌آلودی که از قبل درباره‌ی او داریم، می‌دانیم که احتمال ندارد این رفتار را تلافی نکند. (مارجری و برادرش لوراس مجازات‌شان را می‌گذرانند. درحال‌حاضر، هر دوی آنها هنوز در سلول‌ها زندانی هستند.)

بازی تاج و تخت

جیمی و میرسلا

جیمی و میرسلا

جیمی در حال ترک دورن بود و در مسیر برگشت به سوی کینگز لندیگ بود که دختر میرسلا، تسلیم بوسه‌ی زهرآلودی شد که الریا به عنوان هدیه‌ی لحظه‌ی جدایی به او داد. شاهزاده تریستن (نامزد میرسلا) و برن هنوز در کشتی هستند، که وقتی مرسیلا پایین رفت، عملا هنوز در بندرگاه بود. آیا جیمی قایق را برمی‌گرداند و انتقام‌اش می‌گیرد؟ یا شاهزاده دورن به قول‌اش مبنی بر اعدام الریا و سند‌اسنیک‌ها (دخترهای جنگاور او) در صورت نافرمانی دوباره، وفا می‌کند؟

 سایت کسب و کار بازده

ترجمه:تحریریه بازده_مینا بنادکوکی

منبع:vanityfair

//بازده//

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی