کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی چیست ؟

بازاریابی تلفنی ، Telemarketing ، فرآیند فروش محصولات یا خدمات از طریق تلفن است. کسب و کارها گاهی از آن با عنوان “فروش داخلی” یا “تله-فروش” یاد می‌کنند.

آن تلفن‌ها در وقت شام از سیاست‌مداران یا شرکت‌هایی شما را تشویق می‌کنند از تلویزیون کابلی به خدمات ماهواره‌ای تغییر وضعیت دهید؟ این همان بازاریابی تلفنی است.

و همین‌طور فروشندگان تجهیزات اداری محلی جایی که از آن خرید می‌کنید، که با شما تماس می‌گیرند تا ببینند آیا شما مایل هستید یک بسته کاغذ دیگر سفارش بدهید، یا استودیوی یوگای مورد علاقه‌تان که تماس می‌گیرد تا درصورتی که برای یک کلاس جدید ثبت نام کنید به شما تخفیف بدهد.

بازاریاب‌های تلفنی ممکن است از یک “تلفن بانکی”- کسب و کاری که متخصص بازاریابی است- باشند یا از دفاتر کسب و کاری که کم‌تر از ۱۰ کارمند دارند.

الزامات قانونی

بازاریابان تلفنی باید هر قانون محلی، منطقه‌ای یا ملی را رعایت کنند. در ایالات متحده، قانون فروش بازاریابی تلفنی کمیسیون تجارت فدرال “ملزم می‌کند که بازاریابان تلفنی افشاهای مشخصی از اطلاعات مهم صورت بدهند؛ ارائه‌ی نادرست اطلاعات را ممنوع می‌کند؛ بر تعداد دفعاتی که بازاریابان تلفنی ممکن است با مصرف‌کنندگان تماس بگیرند محدودیت می‌گذارد؛ مانع تماس با مصرف کننده‌ای می‌شود که درخواست کرده است با او دوباره تماس گرفته نشود؛ و محدودیت‌های پرداخت برای فروش کالاها و خدمات خاص مقرر می‌کند.”

بهترین روش‌ها

در حالی که بازاریابی تلفنی شهرت بدی پیدا کرده است چون توسط آدم‌های بی‌پروا استفاده می‌شود که سعی می‌کنند از آسیب‌پذیرها دزدی کنند و توسط “تماس گیرندگان-رباتی” آزارنده که یک پیامِ ارسالی ضبط شده را در یک دوره‌ی زمانی مستمر پخش می‌کنند، می‌تواند در صورت استفاده‌ی درست، ابزار بازاریابی کسب و کار کوچک موثری باشد.

چه به کسب و کارها بفروشد چه به مصرف کنندگان، بازاریابی تلفنی وقتی که کسب و کارِ تماس گیرنده ارتباطی پایدار با شخص مورد تماس داشته باشد- حتی اگر ارتباطی جزیی باشد، بیشترین تاثیر را خواهد داشت. به عنوان مثال، دریافت‌کننده ی تماس ممکن است به خودی خود یکی از مشتریان کسب و کار باشد یا مشتری بالقوه‌ای باشد که درخواست اطلاعات بیشتر کرده است.

بهترین روش‌های موفقیت در بازاریابی تلفنی شامل موارد زیر است:

اطلاعات مشتری.

تماس گیرنده موظف است بداند چرا آدم‌هایی که با آنها تماس گرفته می‌شود مشتریان بالقوه‌ی خوبی هستند- آیا آنها یک پیام ایمیلی درباره‌ی محصول را باز کردند یا وارد یک بخت آزمایی در یک نمایش تجاری شده‌اند؟

دانش.

افرادی که تماس‌های فروش را برقرار می‌کنند باید محصولاتی را که می‌فروشند و شرکت‌هایی که نمایندگی آنها را می‌کنند بشناسند، و می‌بایست همچنین قادر به پاسخ دادن سوالات در هر دو مورد باشند. آنها همچنین باید در زمینه‌ی شکایاتِ خرید معمول و چگونگی غلبه بر آنها در یک مکالمه آموزش دیده باشند.

یکدلی.

یک بازاریاب تلفنی یکدل که مهارت‌های شنیداری را بهتر نشان می‌دهد بهتر قادر است یک رابطه‌ی با مشتری را برقرار کند تا تماس گیرنده‌ای که به جز فروش روی هیچ چیزی تمرکز ندارد.

کمپین.

چون مشتریان نیاز دارند که چند بار به شیوه‌های مختلف با آنها تماس گرفته شود- تبلیغات، ایمیل مستقیم، و غیره- تماس بازاریابی لازم است که بخشی از یک تلاش بازاریابی بزرگ‌تر باشد.

بازاریابی تلفنی وقتی از همیشه موفق تر است که به جای جذب مشتریان بالقوه در پیِ حفظ مشتریان موجود باشیم.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: shopify – شاپفای

بازاریابی تلفنی


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی