کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ روش اثبات شده که دوام رابطه شما را نشان می‌دهند

با این‌که هر رابطه ای منحصر به‌فرد است، محققان برخی از ویژگی‌های کلیدی مشترک ، مثل مهربانی و سخاوتمندی، را در رابطه های بادوام یافته‌اند. یکی از بزرگ‌ترین موانعی که در یک رابطه با آن مواجه می‌شویم تصمیم گرفتن درمورد زمان برداشتن قدم بزرگ بعدی است: با هم بودن، ازدواج، یا جدایی. در این نوشتار به ۷ روش اثبات شده پرداخته می شود که دوام رابطه شما را نشان می‌دهند.

بنابراین، نگاهی به چند مطالعه بزرگ درمورد رابطه‌های بادوام و متون روان‌شناسی کردیم و با در نظر داشتن این‌که هر رابطه ای متفاوت است، بعضی از بزرگ‌ترین نشانه‌های یک رابطه بادوام را نشان داده‌ایم. آنها را در ادامه می‌خوانیم.

رابطه

۱. از یک دوست بپرسید.

محققان دانشگاه پردو در تحقیقی در ۲۰۰۱ دریافتند دوستان در پیش‌بینی نتیجه‌ی رابطه یک زوج از خود آنها بهتر هستند.

مطلب مرتبط : نشانه های پایان رابطه: ۱۲ نشانه که هشدار می‌دهند رابطه تان را تمام کنید

۲. تلاش‌های شما خیلی چیزها می‌گوید.

مطالعه‌ای در دانشگاه پردو در ۲۰۰۸ دریافت، آدم‌هایی که برای رابطه‌شان بیش‌تر مایه گذاشته‌اند، از وقت گذارندن با یک‌دیگر، تا با هم بودن، تا به اشتراک گذاشتن پول، رابطه‌ی ماندگارتری هم دارند.

۳. زمان نزدیکی مهم است.

متخصصان درمورد این‌که دقیقا از چه زمانی باید رابطه‌ی جنسی را آغاز کنید تا از دوام رابطه مطمئن باشید، اتفاق نظر ندارند. بعضی می‌گویند باید تا ازدواج صبر کنید در حالی که بعضی دیگر می‌گویند تنها ۳۶ ساعت برای شروع یک رابطه‌ی نزدیک‌ترکافی است. با وجود این ابهام، ۳۶ ساعت حداقل زمان توصیه‌شده است.

مطلب مرتبط : ۶ دروغ که رابطه تان را به گند می‌کشد

۴. مهم است که احساس کنید حامی دارید.

مطالعه‌ای از دانشگاه دیویس کالیفرنیا در دریافته است آدم‌هایی که احساس می‌کنند رابطه‌شان توسط دوستان و خانواده حمایت می‌شود- فارغ از این‌که واقعا این‌طور هست یا نه- بیش‌تر احتمال دارد رابطه‌های طولانی را دارند.

۵. انتقاد قاتل یک رابطه است.

بر اساس نظر جان گاتمن، روان‌شناسی که ۴۰ سال را صرف مطالعه‌ی هزاران زوج کرده‌است، زوج‌هایی که از یک‌دیگر انتقاد می‌کنند نیمه‌ی خوب چیزهایی را که همسرشان برای آنها دارد از دست می‌دهند.

۶. تعامل‌های مثبت کلیدی هستند.

هانا فرای، ریاضی‌دان، در یک گفت‌وگوی تد در ۲۰۱۴ با رجوع به کار روان‌شناس جان گاتمن می‌گوید در رابطه‌هایی که همیشه تعامل مثبت وجود دارد، مثل خندیدن به جوک‌های هم، یا با هم غذا درست کردن، رفتار بد مثل تذکرهای تند راحت‌تر بخشیده می‌شود.

۷. حدس بزنید همسرتان چه‌قدر خوشحال است.

۲ محقق اقتصادی در بررسی ۳۵۰۰ زن و شوهر، کشف کردند آدم‌هایی که حدس می‌زدند همسرشان از رابطه خوشحال است(در صورتی که این‌طور نبود) ۲ برابر بیش‌تر احتمال دارد ۶ سال دیرتر از کسانی طلاق بگیرند که درست حدس زده‌بودند.


نویسندگان: دیلان روچ و و جسیکا ارویگ

منبع : لایف هک

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

۷ روش اثبات شده که دوام رابطه شما را نشان می‌دهند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی