کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ ترفند سلامتی برای حفظ سلامتی

۱۵ ترفند سلامتی برای حفظ سلامتی

در این نوشتار با ۱۵ ترفند سلامتی آشنا می شوید که هم به حفظ سلامتی شما کمک می کنند و هم اجازه می دهند شما بدن تان را به راحتی در کنترل داشته باشید.

تحت کنترل داشتن بدن چیز فوق‌العاده‌ای است. تصور کنید که بر درد جسمانی‌تان غلبه می‌کنید. یا قادر هستید سرعت قلبتان را به خواست و اراده‌ی خودتان کم کنید. بدن عملکردها و واکنش‌های زیادی دارد که ما درک نمی‌کنیم و نسبت به آنها احساس ناتوانی داریم. اما با کمی تمرین، می‌توانید کنترل یک سری چیزها را در دست بگیرید و چند ترفند ساده‌ برای سلامتی به بدن‌تان آموزش بدهید.
ترفند سلامتی

ترفند سلامتی ۱ : خیلی سریع سردرد و میگرن‌تان را رفع کنید.

دفعه‌ی بعدی که درد شدیدی داشتید، چرا به جای استفاده از مسکن‌ها، یک نقطه از طب فشاری را امتحان نمی‌کنید؟ نقطه‌ی شیاتسو برای بسیاری از سردردهای قدامی (قسمت پیشانی و جلوی سر) و میگرن موثر است و ناراحتی جسمانی را در کمتر از ۵ دقیقه برطرف می‌کند.
این نقطه در بافت بین انگشت شست و انگشت اشاره، در بالاترین نقطه از عضله‌ای که وقتی انگشت شست و انگشت به هم نزدیک می‌شوند بیرون می‌زند، واقع شده‌است. از انگشت شست و سبابه‌تان برای فشار روی این عضله از هر دو طرف استفاده کنید: انگشت شست در پشت دست‌تان قرار بگیرد و انگشت سبابه زیر آن. تحریک این نقطه همچنین به تسکین درد دندان، درد شانه و درد زایمان کمک می‌کند. با توجه به طب سنتی چینی (TCM)، فشار دادن نقاط خاص، “چیِ” مسدود شده و یا انرژی بدن را آزاد می‌کند.

ترفند سلامتی ۲ : حافظه‌ی بلند مدت را رمزگذاری کنید.

اگر می‌خواهید چیزی را برای همیشه به ذهن‌تان بسپارید، درست قبل از به خواب رفتن روی آن کار کنید. فرآیند تثبیت حافظه، که اطلاعات را از حافظه‌ی کوتاه مدت به حافظه‌ی بلند مدت منتقل می‌کند اغلب در هنگام خواب اتفاق می‌افتد. اگر در روز آینده شما یک امتحان و یا ارائه‌ی مهم دارید، آن را درست قبل از زمان خواب مرور کنید.

ترفند سلامتی ۳ : ضربان قلب‌تان را کاهش بدهید.

گاهی اوقات، هنگامی که مضطرب هستید، می‌توانید تپش قلب‌تان را احساس کنید. برای این‌که ضربان قلب‌تان را به حالت عادی برگردانید، باید روی عصب واگ که ضربان قلب را کنترل می‌کند، تاثیر بگذارید. این عصب را می‌توانیم از طریق تنفس‌مان کنترل کنیم.
یکی از راه‌های تحریک این عصب و از بین بردن اضطراب این است که در مقابل یک راه هوایی بسته شده به طرف بیرون هوا را از دهان‌تان خارج کنید. شما می‌توانید این کار را با گرفتن بینی‌تان توسط دو انگشت و تلاش برای بیرون دادن نفس در حالی که دهان‌تان بسته است، انجام بدهید. با این کار فشار در حفره‌ی قفسه‌ی سینه افزایش یافته، و عصب واگ تحریک خواهد شد.

ترفند سلامتی ۴ : خونریزی از بینی‌تان را متوقف کنید.

این یکی ممکن است برای بعضی از ما جدید باشد: تکنیکی که بر اساس این واقعیت است که بسیاری از خونریزی‌های بینی از جلوی تیغه‌ای که دیواره‌ی غضروفی تقسیم کننده‌ی بینی است‌ سرچشمه می‌گیرند. برای جلوگیری از خونریزی، شما باید محکم لثه‌ی فوقانی‌تان را، در نقطه‌ای درست پشت دندانه‌ای کوچک زیر بینی‌تان، فشار دهید. می‌توانید از کمی پنبه یا گاز پانسمان برای انجام این کار استفاده کنید.

ترفند سلامتی ۵ : درد دندان‌تان را درمان کنید.

نقطه‌ی مخصوص طب فشاری که در مورد شماره‌ی ۱ معرفی شد ( ‘تسکین سریع سردرد و میگرن’ ) معرفی شد، می‌تواند برای دندان درد نیز استفاده شود. یک مطالعه‌ی کانادایی نشان داد که این روش موفق‌تر است اگر شما از یخ استفاده کنید. یخ را در منطقه‌ی پرده‌ایِ وی-شکل (V) بین انگشت شست و سبابه ماساژ دهید. این کار سیگنال‌های درد را از دست و صورت مسدود خواهد کرد.

ترفند سلامتی ۶ : با رفلاکس اسید هنگام خواب مبارزه کنید.

مطالعات نشان داده‌اند که احتمال کمی وجود دارد که از رفلکس اسید رنج ببرید اگر روی سمت چپ‌تان بخوابید. چنین نتیجه‌ای مرتبط با موقعیت اندام های‌داخلی‌تان است. مری و معده‌تان در یک زاویه به هم متصل می‌شوند، و موقعیت خواب‌تان تعیین می‌کند که کدام یک بالاتر باشد.
هنگامی که شما روی سمت راست‌تان بخوابید، معده‌ی شما بالاتر قرار می‌گیرد، به این ترتیب ورود اسید معده به مری آسان‌تر است. اما، هنگامی که شما روی سمت چپ‌تان بخوابید، موقعیت معکوس می‌شود. معده پایین‌تر قرار می‌گیرد، به این شکل اسید برای رسیدن به قسمت بالایی دستگاه گوارش‌تان باید بر خلاف نیروی گرانش حرکت کند، که البته انجام این کار بسیار سخت‌تر است.


ترفند سلامتی ۷ : بینی‌تان که کیپ شده را با این شیوه باز کنید.

چنان‌چه توسط لیزا دستفانو، استادیار در دانشکده‌ی طب استخوان‌درمانی دانشگاه ایالتی میشیگان توضیح می‌دهد، این یک ترفند مرتبط با استخوان‌درمانی است. شما باید دو حرکت انجام بدهید که باعث می‌شود استخوان میانی بینی (تیغه‌ی بینی) به عقب و جلو حرکت کند و احتقان را از بین ببرد. ابتدا، زبان خود را به سقف دهان فشار بدهید سپس، با یک انگشت بین دو ابرو را فشار دهید. این دو حرکت را به صورت متناوب انجام بدهید. شما باید پس از ۲۰ ثانیه کمی آرامش بیابید.

ترفند سلامتی ۸ : هنگام خون دادن، هیچ دردی احساس نکنید.

اگر شما از خراش سوزن ترس دارید، می‌توانید این را امتحان کنید: سرفه! سرفه کردن باعث می‌شود که درد کاهش بیابد زیرا موجب افزایش فشار در قفسه سینه و کانال نخاعی می‌شود، و از انتقال درد سیگنال تا طناب نخاعی ممانعت می‌کند. البته می‌توانید این تکنیک را به اطلاع فردی که خون می‌گیرد برسانید، بنابراین چندان فرآیند کار آنها را دچار اشکال نمی‌کنید.

ترفند سلامتی ۹ : درمان مشکل خارش گلو
احساس خارش در گلو می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد به خصوص که شما نمی‌توانید به داخل گلوی‌تان دسترسی داشته باشد و آن را حسابی بخارانید. اما، یک ترفند وجود دارد که ا استفاده از آن می‌توانید به طور غیرمستقیم این کار را انجام بدهید. خیلی ساده به جای گلو، گوش‌تان را بخارانید. اسکات شافر، دارای درجه‌ی دکترای پزشکی، رییس مرکز تخصصی گوش و حلق و بینیگلو در گیبسبورو، نیوجرسی، توضیح می‌دهد که با تحریک اعصاب در گوش، شما باعث ایجاد واکنشی در گلو می‌شوید که می‌تواند در عضلات شما اسپاسم ایجاد کند. انقباض عضلات به رفع خارش و آرام شدن گلو کمک می‌کند.

ترفند سلامتی ۱۰ : از آب سرد برای آرام کردن اعصاب‌تان استفاده کنید.

پاشیدن آب سرد – آب تا جایی که ممکن است باید سرد باشد – به صورت یک راه خوب برای آرام کردن خودتان است. این روش حتی تاثیر بهتری دارد اگر به طور همزمان نفس‌تان را نگه دارید. این روش بدن‌تان را فریب می‌دهد و باعث می‌شود که باور کند شما در حال شیرجه زدن در آب سرد هستید و “واکنش شیرجه‌ی پستانداران” را ایجاد می‌کند. بدن شما می‌خواهد در مصرف اکسیژن صرف‌جویی کند هنگامی که احساس می‌کند کمبودی وجود خواهد داشت، بنابراین استفاده از اکسیژن بهتر می‌شود. شما وادار خواهید شد که عمیق‌تر نفس بکشید و همین باعث آرام شدن سیستم عصبی می‌شود.

ترفند سلامتی ۱۱ : فشاری را که برای نیاز به دفع ادرار روی‌تان است، به تاخیر بیندازید.

این پیشنهاد بسیار مفید است به خصوص در زمانی که شما به طور ناگهانی احساس می‌کنید که نیاز به دفع ادرار دارید، و در عین حال کیلومترها دورتر از نزدیک‌ترین دستشویی هستید. به جای فکر کردن در مورد دفع ادرار، باید افکارتان را به سمت دیگری هدایت کنید و مغزتان را با چیز دیگری اشغال کنید. لری لیپشولتز، دارای مدرک دکترای پزشکی، رییس بخش طب تناسلی مردان در کالج پزشکی بیلور، پیشنهاد می‌دهد که در مورد چیزی فکر کنید که شما را سر کیف بیاورد زیرا این کار مغزتان را مشغول می‌کند و باعث می‌شود که راحت‌تر و بدون هیچ دردسری به نزدیک‌ترین دستشویی برسید.

ترفند سلامتی ۱۲ : درد پهلوی‌تان را که هنگام دویدن ایجاد می‌شود، از بین ببرید.

بسیاری از مردم هنگام دویدن یا انجام فعالیت بدنی درد آزاردهنده‌ای را در سمت راست شکم‌شان تجربه می‌کنند. این احساس ناراحت‌کننده از ناحیه‌ی کبدتان است، که در سمت راست در زیر قفسه‌ی سینه واقع شده‌است. بسیاری از افراد هنگام دویدن یک الگوی حرکتی خاص را دنبال می‌کنند- آنها زمانی که پای راست‌شان با زمین برخورد می‌کند، نفس‌شان را خارج می‌کنند. این الگو باعث ایجاد فشار رو به پایین بر روی کبد می‌شود و به این ترتیب زمانی که دیافراگم– بزرگ‌ترین عضله‌ی تنفسی – تکان می‌خورد، یک درد شدید و ناگهانی در پهلو ایجاد می‌شود. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که نسبت به حرکات‌تان آگاه باشید و زمانی که نفس‌تان را بیرون می‌دهید با پای چپ‌تان رو به جلو گام بردارید.

ترفند سلامتی ۱۳ : قرص‌های‌تان را بدون درد ببلعید.

بسیاری از مردم با قورت دادن قرص مشکل دارند. برخی از داروها و مکمل‌ها در اندازه‌های بزرگ به بازار می‌آیند. هنگامی که شما مجبور به قورت دادن چند قرص به طور همزمان هستید، ممکن است عق بزنید و دچار ناراحتی بشوید. بیشتر مردم عادت دارند که سرشان را عقب بگیرند هنگامی که قرص را می‌بلعند. اما، شما در واقع باید عکس این حرکت عمل کنید. دفعه‌ی بعد هنگامی که می‌کوشید قرص مکمل‌تان که سایز اسب را دارد ببلعید به جای این‌که سرتان را عقب بگیرید، آن را رو به جلو خم کنید. یک جرعه آب بنوشید، سرتان را جلو بیاورید، و پس از آن قرص را قورت بدهید. حالا که قرص در دهان‌تان شناور است، باید کارتان راحت‌تر باشد.

ترفند سلامتی ۱۵ : زمان زیر آب ماندن‌تان را افزایش دهید.

برای انجام این ترفند شاید درک این‌که بدن چگونه کار می‌کند مفید باشد. نیاز به تنفس، ناشی از کمبود اکسیژن نیست. بلکه به دلیل ایجاد دی‌اکسیدکربن در خون است. هنگامی که بدن شما اسیدی‌تر می‌شود، مغز آگاه می‌شود که مشکلی وجود دارد. شما می‌توانید این واکنش را به تاخیر بیندازید اگر دقیقا قبل از شیرجه زدن تند تند نفس بکشید. این کار باعث کم شدن اسیدیته‌ی خون می‌شود و کمک می‌کند که ده ثانیه بیش‌تر زیر آب بمانید. قبل از این‌که بپرید، چند نفس کوتاه و سریع بکشید و سپس در آب شیرجه بزنید. تند نفس کشیدن ذهن تان را فریب می‌دهد که اکسیژن بیش تری دارد، در حالیکه واقعا اینطور نیست، و به این ترتیب کمک‌تان می‌کند که از عالم زیر آب کمی طولانی‌تر لذت ببرید.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: هلث‌اند نچرال ورلد-

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی