کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

این اوضاع دیروزِ پاریس است

پس از کشته شدن ۱۲۰  نفر در موجی از حملات تروریستی از جمعه شب تا صبح شنبه، پاریس غرق در ماتم است. دادستان پاریس در کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه گفت، ۳۵۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند، و حال ۹۹ نفر وخیم است. دست‌کم یکی از کشته‌شدگان یک زن امریکایی است. و دست‌کم دو امریکایی دیگر زخمی شده‌اند.

از روز شنبه هفت تن از مهاجمان، یا توسط پلیس یا به‌واسطه‌ی انفجار مواد منفجره‌ای که به خودشان بسته بودند، کشته شده‌اند. دینا اسپکتر، سردبیر بیزنس‌اینسایدر در دفتر لندن، از پایتخت فرانسه گزارش می‌دهد و از خیابان لاریپوبلیک تصاویری تهیه کرده است.

به خاطر صبح شنبه منطقه نسبتا از جمعیت خالی بود.

پاریس

بزرگ‌ترین تجمع و مظاهر اندوه در میدان لاپابلیک بود، میدانی در پاریس که در مرز بین منطقه‌ی ۱۰ و ۱۱ واقع است و دو مورد از تیراندازی‌ها در آن‌جا رخ داد.

paris2.jpg

پس از کشتار چارلی هِبدو، هزاران نفر در میدان لاپابلیک جمع شده‌اند، ولی مقامات فرانسوی به مردم توصیه می‌کنند در خانه بمانند و از تجمع کردن که می‌تواند هدف حملات قرار بگیرد خودداری کنند.

paris8.jpg

یک گردشگر آلمانی به بیزنس‌اینسایدر گفت: اوضاع کاملا به‌هم ریخته است. همه با چهره‌هایی درهم و غمگین در خیابان‌ها پرسه می‌زنند.

paris3.jpg

صاحب یک کافه، که یکی دو خیابان آن‌طرف‌تر از باتاکلان زندگی می‌کند، گفت پاریسی‌ها مردم صلح‌دوستی هستند. او به بیزنس‌اینسایدر گفت: “آن‌ها به فرهنگ پاریس حمله کرده‌اند.”

paris9.jpg

تئاتر باتاکلان، محل برگزاری کنسرتی معروف در منطقه‌ی ۱۰ که شش تا هشت مهاجم دست‌کم ۸۹ نفر از مردم را پس از گروگان‌گیری به قتل رساندند، توسط پلیس پلمب شده است.

paris10.jpg

هنوز هم، بسیاری از سوگواران بیرون سالن تئاتر تجمع کرده‌اند تا به قربانیان این کشتار ادای احترام کنند.

همچنان وضعیت اضطراری برقرار است و فرانسه مرزهای خود را بسته است.

paris5.jpg

اماکن فرهنگی عمومی، از جمله برج ایفل، موزه‌ی لوور، و کلیسای نوتردام روز شنبه تعطیل هستند. مدارس، کتابخانه‌ها، و دیگر خدمات و اماکن- مثل باجه‌های اطلاعات گردشگران- همه تعطیل هستند.

مسافران گفتند ایستگاه قطار گار دو نورد از حد معمول کم‌تر شلوغ بود، احتمالا چون بسیاری از مردم سفرشان را به پاریس لغو کرده بودند.

paris12.jpg

یک زوج میان‌سال هلندی، که برای آخر هفته از آمستردام به پاریس آمده بودند، گفتند از کمبود نیروهای پلیس در گار دو نورد شگفت زده شده‌اند. به هرحال آنها قصد داشتند امروز از اینجا بروند ولی گفتند: خوش‌حال هستیم که می‌رویم.

آگنس لیزه، که در پاریس کار می‌کند، وقتی با دوست‌اش در گار دو نورد ایستاده بود به بیزنس‌اینسایدر گفت: همه‌ی ما ترسیده‌ایم. این اتفاق ممکن است هر زمان و هر جایی رخ دهد.”

همچنان، سوگواران برای ابراز همبستگی‌شان راه‌هایی هرچند کوچک می‌یابند:

paris7.jpg

و به هر شکلی که می‌توانند کمک می‌کنند. در پاریس و سرتاسر جهان:

paris-girl.jpg

۱۴ نوامبر ۲۰۱۵، در تفلیس گرجستان، خانومی با نقش پرچم فرانسه بر چهره‌اش، در تجمعی که برای ادای احترام به قربانیان حملات پاریس صورت گرفته است، شاخه‌گلی در دست گرفته است.

paris15.jpg

۱۴ نوامبر ۲۰۱۵، بیرون از سفارت فرانسه در شهر ریگای لاتویا، مردم در ادای احترام به قربانیان حملات پاریس به گل‌ها نگاه می‌کنند.

paris16.jpg

۱۴ نوامبر ۲۰۱۵، در مقابل سفارت فرانسه در آتن یونان مردم به قربانیان حملات پاریس ادای احترام می‌کنند.

paris17.jpg

۱۴ نوامبر ۲۰۱۵، در برلین آلمان، درحالی‌که دروازه‌ی برندنبرگ با نورهای آبی، سفید، و سرخ، رنگ‌های پرچم فرانسه چراغانی شده‌است، مردم با گذاشتن گُل و روشن کردن شمع به قربانیان حملات روز جمعه در پاریس ادای احترام می‌کنند.

 

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

نویسنده: ناتاشا برتراند

منبع: بیزنس ‌اینسایدر

موضوع محوری:

حملات پاریس

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی