کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایران علیه بورس آلمان شکایت کرد

بانک مرکزی ایران علیه بورس آلمان شکایت کرد و درخواست بازگرداندن دارایی‌های خود را کرده است. درخواست بانک مرکزی ایران در ارتباط با یک دعوای حقوقی بر سر دارایی‌های بلوکه شده ایران در ایالات متحده آمریکاست. دادگاهی در آمریکا، ایران را به تامین هزینه اقدامات تروریستی متهم و دارایی ایران در خارج از کشور را بلوکه کرده‌ تا این دارایی به عنوان غرامت به قربانیان تروریسم پرداخت شود.

ایران علیه بورس آلمان شکایت کرد

پای بورس آلمان از طریق یک شرکت لوکزامبورگی به نام کلیرستریم (Clearstream) به این ماجرا کشیده شده است. این شرکت تابع بورس آلمان است و وظیفه مدیریت اوراق بهادار مشتریان و خرید و فروش آن را بر عهده دارد.

در نخستین ساعات روز پنجشنبه ۲۸ دی ۹۶ بورس آلمان اعلام کرد که بانک مرکزی ایران علیه شرکت تابعه این بورس شکایت کرده است. ایران در شکایتنامه‌اش درخواست بازگرداندن دارایی‌های خود به مبلغ ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار به اضافه بهره آن را کرده است.

شکایت ایران در لوکزامبورگ در دست بررسی است. ایران از بانک ایتالیایی UBAE هم شکایت کرده است. این بانک ایتالیایی با شرکت کلیرستریم همکاری دارد. شرکت کلیرستریم شکایت ایران را بی‌اساس خوانده است.

یک سخنگوی بورس آلمان گفت که موضوع بیش از هر چیز بر سر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلاری است که ایران به شرکت کلیرستریم سپرده بوده و بنا به حکم دادگاه آمریکا در سال ۲۰۱۳ به قربانیان و بازماندگان بمب‌گذاری مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت پرداخت شده است.

 

دو میلیارد دلار دارایی ایران هنوز نزد شرکت کلیرستریم است که پس از شکایت دادگاه‌های ایالات متحده در آمریکا و لوکزامبورگ بلوکه شده است. شرکت کلیرستریم باقیمانده دارایی را هم قبلا به بانک ایتالیایی UBAE انتقال داده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ایران علیه بورس آلمان شکایت کرد


خبرخوان هفته

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی