کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ایرانی‌ها از اروپاییان بیشتر “صرع” می‌گیرند/ دلایل ابتلا و توصیه‌های درمانی

رییس انجمن صرع ایران گفت: بررسی‌های علمی نشان می‌دهد درحال‌حاضرحدود یک تا یک و نیم درصد مردم ایران صرع دارند که این آمار حاکی از حدود سه برابر بودن بیماران صرعی در ایران به نسبت اروپاست.

123.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، رییس انجمن صرع ایران با اشاره به اینکه بررسی‌های علمی نشان می‌دهد درحال‌حاضرحدود یک تا یک و نیم درصد مردم ایران صرع دارند که این آمار حاکی از حدود سه برابر بودن بیماران صرعی در ایران به نسبت اروپاست، اظهار کرد: این آمار نسبت به آمار کشورهای منطقه قابل قبول اما از آمار مبتلایان به صرع در اروپا بیشتر است. چراکه در نروژ تعداد مبتلایان به صرع حدود نیم درصد و در انگلستان کمتر از نیم درصد کل جمعیت کشور است.

قره‌گوزلی بروز بیماری صرع را ناشی از علل گوناگونی دانست و گفت: به طور کلی در بروز صرع ژنتیک، تومور، انواع ضربه‌ها، سکته‌های مغزی، مصرف الکل و… نقش اساسی دارند.

به گفته‌ی این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، صرع بیشتر در کودکان و افراد کهنسال شایع تر است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد طی سال‌های اخیر این بیماری در جوانان هم شیوع قابل توجهی یافته است.

قره‌گوزلی تصریح کرد: در بیمارانی که دچار تشنج می‌شوند به مغز صدمه می‌رسد، بنابراین درمان‌های دارویی آنها بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اهمیت مصرف داروی دپاکین در بیماران مبتلا به صرع گفت: داروی “دپاکین” که در خط مقدم درمان چند نوع بیماری است بسیار رایج و شناخته شده است. خوشبختانه در کشور ما نیز این دارو به تازگی به مرحله تولید داخل رسیده است که برای درمان بیماری‌های صرع، سردرد، میگرن و اعصاب و روان مورد استفاده قرارمی‌گیرد؛ضمن اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد خوشبختانه این دارو با توجه به تاییدیه‌های دریافتی از سوی مراجع ذیصلاح کیفیت خوبی دارد.

قره گوزلی، امنیت روحی و روانی بیماران را در تمام دنیا بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: خوشبختانه با تولید داخلی این دارو، امنیت روحی و روانی بیماران و خانواده‌هایشان نیز به شکل مطلوب‌تر تأمین می‌شود. گفتنی است داروی بپاکین که در شرکت داروسازی عبیدی آماده تولید شده است به زودی و با قیمت ارزانترازنوع خارجی راهی بازار می‌شود.


ایرانی‌ها از اروپاییان بیشتر “صرع” می‌گیرند/ دلایل ابتلا و توصیه‌های درمانی

سایت کسب و کار بازده


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی