کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کار در عمان: ۱۵ ایده راه اندازی کسب و کار کوچک در عمان

عمان چنان کشوری است که اقتصادش اکثرا به خدمات و کالاهای خارجی وابسته است. بنابراین، دولت عمان تا حدودی بیشتری بر سرمایه‌ گذاری خارجی (FDI) متکی است برای آنکه بتواند نوآورانه‌تر عمل کند و درآمد ناخالص ملی کشور را افزایش دهد. اگر قصد دارید در کشور عمان کسب و کاری راه اندازی کنید، پس باید به دنبال ایده‌های کسب و کار کوچکی باشید که باعث می‌شوند سودآورترین کسب و کار را در این کشور تاسیس کنید. بعضی از بهترین ایده‌های راه اندازی کسب و کار در عمان برای سال ۲۰۲۰ در ادامه آمده اند.

کار کردن در عمان

ایده راه اندازی کسب و کار در عمان

۱. مغازه‌ی عطر فروشی

راه اندازی مغازه‌ی عطر فروشی کسب و کاری ساده و در عین حال بسیار سودآور است که یک تاجر می‌تواند در کشور عمان راه اندازی کند.

فقط کافی است یک مغازه اجاره کنید. اگر مغازه را جایی اجاره کنید که پر جمعیت‌تر است بهتر خواهد بود چرا که آدم‌های بیشتری برای خرید عطر به مغازه‌ی شما خواهند آمد. همچنین باید در تامین عطرهای باکیفیت با قیمتی مناسب نیز کوشا باشید.

مطلب مرتبط: کار در تایلند: ۱۰ بهترین ایده کسب و کار کوچک پرسود در تایلند

۲. بازگشایی شرکت تعمیر و نگهداری تجهیزات

شرکت‌های تعمیر و نگهداری وسایل و تجهیزات اساسا به سازمان‌ها کمک می‌کنند تجهیزات‌شان تمیز کنند، مشکلات برقی را رفع کنند، مشکلات لوله کشی را برطرف کنند، نیروگاه‌ها را نگهداری کنند و … تاسیس شرکت تعمیر و نگهداری برای خودتان در کشور عمان ایده‌ی بسیار عالی است.

۳. کسب و کار مدیریت برنامه سلبریتی‌ها یا مدیریت مراسم‌ها

عمانی‌ها اکثرا ثروتمند هستند و همیشه مراسم‌های خود را به بهترین شکل ممکن جشن می‌گیرند. به علاوه، رویدادهای مناسب در این کشور و در مواقع مختلف جشن گرفته می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند که کسی مهمانی‌ها، رویدادهای ورزشی و جشن‌های‌شان را به طور منظم در این کشور مدیریت و برنامه ریزی کند.

بنابراین، اگر در مدیریت و سازماندهی رویدادهای مختلف می‌توانید خوب عمل کنید پس این یک فرصت کسب و کاری عالی برای شما خواهد بود.

۴. گردشگری و مسافرت

بخش گردشگری نیز در کشور عمان روبه شکوفایی است. دولت این کشور تمام تلاشش را می‌کند تا این بخش را ارتقاء و پیشرفت بدهد.

اگر می‌خواهید در عمان شرکت گردشگری و مسافرت راه اندازی کنید، سرمایه‌گذاری اولیه برای شما شامل هزینه‌ی دفتر کار، مجوز گردشگری، دکور اداره‌تان و حقوق کارکنان می‌شود.

در آغاز، لازم نیست هیچ کارمندی استخدام کنید. این یک کسب و کار بلند مدت است و می‌توانید با تلاش کردن آن را پیشرفت و ارتقاء بدهید.

مطلب مرتبط: کار در ژاپن: ۷ ایده راه اندازی کسب و کار کوچک در کشور ژاپن

۵. کسب و کار پرورش غلات

این یک کسب و کار کوچک دیگر در عمان است. غلات در این کشور به وفور استفاده می‌شوند. این یکی از بهترین محصولات کشاورزی در عمان است. اگر می‌خواهید در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنید، پرورش غلات یکی از بهترین گزینه‌ها است.

۶. رستوران داری

کسب و کار غذا و خوراک همیشه در عمان روبه شکوفایی و رشد است. سرمایه‌گذاران خارجی همیشه برای آنکه در این کشور رستوران تاسیس کنند و مزه‌های مختلفی را از سرتاسر جهان به عمان‌ بیاورند استقبال می‌کنند. این یک ایده‌ی هوشمندانه است که در این کشور رستوران بزنید.

۷. کاشت و پرورش سبزیجات

اگر قصد دارید در عمان در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنید، پرورش سبزیجات گزینه‌ی بی‌نظیر دیگری است .

تدارک دیدن آبیاری قطره‌ای برای آبدهی محصولات تنها چالش کسب و کار پرورش سبزیجات است. بازار سبزیجات بومی سازی شده و گسترده است.

عمان سبزیجات صادر نمی‌کند اما عمانی‌ها خودشان دوست دارند به طور منظم سبزیجات با کیفیت مصرف کنند. بنابراین، پروزش سبزیجات به راستی در عمان پیشه‌ی سودآوری است.

مطلب مرتبط: شغل و کار در قطر: ۲۰ بهترین ایده کسب و کار کوچک در قطر

۸. فروشگاه کالا

راه اندازی فروشگاه کالا نمونه‌ی عالی از کسب و کار کوچک در عمان است. عمان تا حد زیادی به کالاهایی وابسته است که از بسیاری از کشورهای جهان وارد می‌کند.

این یک کسب و کار در حال شکوفایی است به ویژه اگر خودتان را به چند برند خاص محدود نکنید. اگر گزینه‌های بیشتری را با توجه به دسترس پذیری و برندشان ارائه کنید، می‌توانید مشتریان بیشتر و بیشتری را جذب کنید.

۹. راه اندازی کافه

کافه داری چندان در عمان رایج نیست، اما به هر حال کسب و کار سودآوری است. هرچند عمان یک کشور عربی است، اما فرهنگ این کشور با سایر فرهنگ‌های عربی متفاوت است. مردم عمان اجازه‌ی مصرف نوشیدنی در کافه‌ها را دارند. بنابراین می‌توانید یک کافه‌ی جداگانه بزنید یا حتی در رستوران‌تان یک قسمت را به کافه‌ی کوچکی اختصاص بدهید.

مطلب مرتبط: ۱۵ فرصت و ایده راه اندازی کسب و کار کوچک در مالزی

۱۰. مغازه‌ی لوازم خانگی و الکترونیکی

راه اندازی مغازه‌ی لوازم خانگی و الکترونیکی یک کسب و کار بسیار شکوفا و پر رونق در عمان است. می‌توانید با وارد کردن کالا از کشورهای مختلف سود خود را به بیشترین حد ممکن برسانید چون شرکت‌های عمانی معمولا این وسایل را خودشان تولید نمی‌کنند. بعضی از سایر ایده‌های کسب و کار کوچک در عمان که می‌توان پیگری کرد عبارتند از:

۱۱. ایده‌های استارت‌ آپ‌های فناوری

۱۲. بنگاه کاریابی

۱۳. کسب و کار خدمات خودرو

۱۴. کسب و کار مشاوره پزشکی

۱۵. کسب و کار حمل و نقل و باربری


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده-  کامروا ابراهیمی

منبع: fincyte

کار کردن در عمان: ۱۵ ایده راه اندازی کسب و کار کوچک در عمان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی