کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اگر کل دنیا گیاه خوار بود چه می شد؟

آیا گیاه خوار بودن عوارضی هم برای کره‌ی زمین دارد؟ ما زمین‌های باارزش کل قاره‌ها را خالی کردیم.این احتمال وجود دارد، اگر شما خودتان گیاه‌ خوار نیستید، شاید دست کم یک شخص گیاه خوار را بشناسید. و با توجه به جایی که زندگی می‌کنید، گیاه خوارانی که شما می‌شناسید می‌توانند متعلق به بخش بزرگی از جمعیت کلی باشند که از مصرف گوشت خودداری می‌کنند یا خیلی کم گوشت می‌خورند. برای مثال، در امریکا، ۴-۵ درصد مردم گیاه خوار هستند در حالی‌که در هند، حدود ۳۰ درصد گیاه‌خوارند. اما از نظر علمی، چه اتفاقی میافتد اگر آن درصد ناگهان به ۱۰۰ درصد انسان‌ها در سراسر جهان افزایش یابد؟

meat-vegetarian_1024

همان‌طور که آخرین اپیزود آساپ ساینس توضیح می‌دهد، حدود ۲۰ میلیارد مرغ، ۱.۵ میلیارد گاو، بیش از ۱ میلیارد گوسفند و تقریباً ا میلیارد خوک که برای گوشت‌شان پرورش داده می‌شوند، ناگهان بلا استفاده خواهند شد.

این درست نیست فکرکنیم که چگونه از همه‌ی خلاص شویم وقتی‌که ما نمی‌توانیم دقیقاً آن‌ها را از هستی ساقط کنیم. اما بیایید فرض کنیم که گله‌های عظیمی از حیوانات اهلی به سرعت ناپدید می‌شوند وقتی‌که هیچ بازاری وجود ندارد که آن‌ها را در خود نگه دارد. این اتفاق بخش‌های بسیار عظیمی از زمین را در سراسر دنیا خالی می‌کند – حدود ۳۳ میلیون کیلومتر مربع. چه قدر این عدد بزرگ است. تقریبا هم اندازه‌ی افریقا.

و این فقط زمینی است که برای جا دادن به حیوانات اهلی استفاده می‌شود- آن رقم حتی مقادیر عظیمی از زمین را که محصولات زراعی را پرورش می‌دهد در بر نمی‌گیرد و این محصولات منحصراً غذای حیوانات است.

حال حجم زیادی زمین بلااستفاده داریم، با آن چه کار کنیم؟ خوب، حالا که هر کسی در جهان از مصرف گوشت خودداری کرده است ما باید در کل سبزیجات بیش‌تری پرورش دهیم، اما مشکل این است که در حالی‌که بعضی از این مراتع خالی مناسب هستند، بیش‌تر آن‌ها به قدری خشک هستندکه نمی‌شود بدون بارهایی از مواد غذایی مصنوعی، محصولاتی را در آن کاشت.

طبق توضیحات آساپ ساینس، ” بدون انسان‌هایی که مواد غذایی مصنوعی اضافه می‌کنند، این زمین به بیابان تبدیل می‌شود.”

اما بعضی از این زمین‌ها، اگر به درستی مدیریت شوند، می‌توانند به مرتع طبیعی یا جنگل درآیند و این می‌تواند به کاهش اثرات ناشی از تغییرات جوی کمک کند.

و صحبت از تغییرات جوی شد، تنها خلاص شدن از تمام گاوها و گازهایی آلوده‌کننده‌ای که آن‌ها هر روز به مقادیر وحشتناکی بیرون می‌دهند می‌تواند تأثیر بزرگی بر وضعیت سیاره داشته باشد.

تأثیر بزرگ دیگر که خودداری از مصرف گوشت در مقیاس جهانی دارد چیست؟ ما با در نظر گرفتن این‌که حدود ۷۰ درصد از آب شیرین دنیا در کشاورزی استفاده می‌شود، مقادیر زیادی آب ذخیره می‌کنیم.

خوب پرونده بسته شد، ما همه از فردا به خاطر این سیاره گیاه خوار می‌شویم. خوبه؟ خوب در واقع آن‌قدر هم ساده نیست. من می‌گذارم اپیزود اساپ ساینس به شما توضیح دهد، اما باید بگویم که این مخمصه‌ای نیست که بتوانیم به راحتی از آن خلاص شویم… (چنانچه باور دارید تصمیم هر انسانی بر این کره‌ی خاکی در خودداری از مصرف گوشت حیوانی مشکلی ایجاد نمی‌کند “اوکی، ‌هر طور راحتید”).


ترجمه: سایت کسب و کار بازده

نویسنده: رک کرو

منبع: ساینس الرت

اگر کل دنیا گیاه خوار بود چه می شد؟


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی