کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ کار اگر واقعا عاشق خود تان هستید نباید انجام ندهید

اگر از بیشتر آدم‌ها بپرسید، به شما خواهند گفت عاشق خود شان هستند، اما وقتی می‌بینید چگونه با خودشان رفتار می‌کنند، پاسخ واقعی به پرسش مذکور را چیز دیگری می‌بینید. لباس‌پوشیدن، رفتارکردن و زندگی‌کردن به شکلی خاص دشوار نیست؛ در حقیقت خوب‌بودن برای دیگران بسیار ساده‌تر از خوب‌بودن برای خود است. من از اعتقادات و فشارهای اجتماعی، مذهبی، خانوادگی یا گروهی حرف می‌زنم که از شما می‌خواهند به‌شکلی خاص رفتار کنید، کاری خاص را انجام‌دهید یا باور داشته‌باشید باید در جهانی باشید که سنخیتی با خود واقعی‌تان ندارد.

عاشق خود

 

هر چه زمان بیشتری برای تطابق با انتظارات دیگران اختصاص‌دهید، ممکن‌است خودتان را بیشتر گم‌کنید و کم‌تر دوست‌داشته‌باشید.

در اینجا فهرستی از ۷ کار آورده‌شده‌است که اگر واقعا عاشق خود تان هستید طبعا انجام‌شان نمی‌دهید. آیا شما چه‌چیزی را به این فهرست اضافه می‌کنید؟

۱.بیش از حد متعهد نمی‌شوید

آدم‌هایی که  عاشق خود شان هستند به بسیاری چیزها نه می‌گویند تا بتوانند به چیزهایی که دوست‌دارند آری بگویند. گرچه آدم‌ها ممکن‌است هر از چند گاهی برای گرفتن پاسخ مثبت از شما تحت فشارتان بگذارند یا در شما احساس گناه ایجاد کنند، اما مشخص‌کردن مرزهایی با توجه به زمان و انرژی‌تان نشانه‌ی مهمی از دوست‌داشتن خود است.

مطلب مرتبط : خواندن ذهن عاشق: ۲۰ نشانه برای خواندن ذهن آدم عاشق

۲. از کمک گرفتن هراسی ندارید

می‌دانید چگونه باید غرورتان را کنار بگذارید. می‌دانید نباید برای همه‌کس همه‌چیز باشید و همه‌ی کارها را خودتان انجام‌دهید. آن‌قدری خودتان را دوست‌ دارید که بدانید چه‌زمانی به کمک دیگران احتیاج‌دارید یا چه‌زمانی با اجازه‌دادن به دیگری برای دخالت در کارتان، به او افتخار داده‌اید و کمک‌اش کرده‌اید.

۳.برای شاد بودن به دیگران متکی نیستید

شادی مقوله‌ای درونی است. اگر در انتظار شغل ایده‌آل، دوست ایده‌آل یا پیاده‌روی عاشقانه با شخص دیگری بنشینید، ممکن‌است در نهایت بفهمید تمام مدت منتظر شادی بوده‌اید. اگر واقعا خودتان را دوست‌دارید، می‌دانید چه چیزهایی واقعا خوشحالتان می‌کنند، و زمانی که همه‌چیز مطابق برنامه پیش می‌رود، چیزهایی دارید به سراغ‌شان بروید. من خودم یک “فهرست شادی” دارم؛ فهرستی از چیزهایی که دوست‌دارم انجام‌شان بدهم، از خواندن گرفته تا قدم‌زدن و سفر تفریحی رویایی‌ام. اوقاتی که احساس شادی کمتری دارم، ‌فهرستم را برمی‌دارم و یکی از کارهایش را انجام‌می‌دهم. وظیفه‌ی من است تا حد امکان شادی به زندگی‌ام بیاورم، نه دیگری.

مطلب مرتبط : ۱۰ تفاوت عشق و هوس

۴. خودتان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید

می‌گویند “قیاس خود با دیگری دزد شادی‌ها است” و من هم کاملا با این حرف موافقم. مقایسه‌کردن زندگی، شغل و موفقیت خود با دیگری در حقیقت راهنمای عملی رسیدن به فاجعه است. از آن‌جایی که واقعا عاشق خودتان هستید، می‌دانید آن‌چه در رسانه‌های اجتماعی می‌بینید ویرایش‌شده‌است و اغلب نسخه‌ی دلربایی از رندگی شخص دیگری است. شما تمام اطلاعات را ندارید و می‌دانید بهتر است روی خودتان تمرکز کنید و به بازی قیاس خود با دیگران پایان دهید.

۵.بابت تصمیم‌هایی که گرفته‌اید به خودتان خرده نمی‌گیرید

آدم‌ها یا به‌سرعت تصمیم می‌گیرند یا زمان زیادی را صرف این کار می‌کنند، اما آنها که خودشان را دوست‌دارند تصمیم‌هایشان را زمانی‌که کار از کار گذشته‌است، نکوهش نمی‌کنند. اگر تصمیم‌گرفته‌اید به اسکی بروید و بعد با خودتان می‌گویید کاش به ساحل دریا می‌‌رفتم، می‌دانید تصمیم دوم‌تان تنها حال‌وهوای خودتان را بد می‌کند. شما از تصمیم‌هایتان درس می‌گیرید و ممکن‌است دفعه‌ی آینده تصمیم دیگری بگیرید، اما زمان و انرژی‌تان را با خرده‌گرفتن از خودتان بابت تصمیمی که گرفته‌اید تلف نمی‌کنید.

مطلب مرتبط : مردان بیشتر درگیر عشق می‌شوند یا زنان؟

۶.از این‌که زمانی را به خود اختصاص‌دهید احساس گناه نمی‌کنید

در هواپیما همیشه به شما یادآوری می‌کنند “در شرایط اضطراری پیش از کمک‌کردن به هر فرد دیگری، اول ماسک اکسیژن را به صورت خودتان بزنید”. آنها که عاشق خوذ شان هستند می‌دانند این قضیه در زندگی روزمره هم صادق است. اختصاص‌دادن کمی زمان به خودتان برای انجام‌ کارهایی که دوست‌دارید و سرزنده‌تان می‌کنند، نه‌تنها خودخواهی نیست، بلکه لازم و حیاتی است. می‌دانید زمانی بهتر از همیشه هستید که توجه به خودتان اولویت دارد.

مطلب مرتبط: با این ۱۰ کار رابطه‌ی زوج ها عاشقانه می‌ماند

۷. برای اشتباه‌کردن خودتان را بیش از حد سرزنش نمی‌کنید

اشتباه‌های خودتان را می‌بخشید، همچنان که اشتباه‌های دیگران را. افراد زیادی هستند که خودشان را تا حد بسیار زیادی برای بی‌نقص‌بودن تحت فشار قرار می‌دهند و به‌هنگام اشتباه‌کردن خودشان را بسیار سرزنش می‌کنند؛ اما شما نباید این‌گونه باشید! چرا که خودتان را دوست‌دارید، می‌دانید انسان هستید و می‌توانید از اشتباه‌هایتان درس بگیرید. شما نکته‌ای که باید را فرا می‌گیرید و به زندگی خود ادامه می‌دهید؛ خودتان را می‌بخشید و به‌جای سرزنش‌کردن خودتان بابت چیزی که در گذشته اتفاق‌افتاده‌است، روی آینده تمرکز می‌کنید.

از آن‌جایی که خودتان را دوست‌دارید، می‌دانید هر از چند گاهی بعضی از این کارها را انجام‌می‌دهید، و مورد هفتم را همیشه به‌خاطر دارید و خودتان را هم بیش از حد سرزنش نمی‌کنید.


بهترین شکل دوست‌داشتن خود، خودآگاهی است؛ این‌که متوجه نامهربان‌بودن خودتان نسبت به خودتان بشوید و مسیر را تغییر دهید. دوست‌داشتن خود به‌معنای بی‌نقص‌بودن خود نیست، بلکه به‌معنای این است که شما به خودتان توجه می‌کنید، نسبت به خودتان مهربان هستید و هر روز به بهترین شکلی که می‌توانید زندگی خود را پیش می‌گیرید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۷ کار اگر واقعا عاشق خود تان هستید نباید انجام ندهید


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی