کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اگر شما هم دلسرد هستید این مطلب را بخوانید

“گاهی اوقات متوجه قدرت خود نمی‌شوید تا زمانی که با بزرگ‌ترین ضعف خود رو در رو شوید.”-سوزان گیل

Ceu_RrcWwAEx-l3

شکی در این باره وجود ندارد- این زندگی ما را خواهد جوید و به بیرون تف خواهدکرد. اما دست و پنجه نرم کردن با مشکلات به این معنا نیست که مجبور هستید در برابر زندگی تسلیم شوید. در حقیقت، پشت سر گذاشتن درد و رنج‌ها درس‌های ارزشمندی را به شما خواهد آموخت، و نشان خواهد داد که حتی در تاریک‌ترین مکان‌ها نیز همیشه نور وجود دارد. احساس دلسردی ممکن است مجبورتان کند حس کنید که هیچ راهی برای تغییر دادن اوضاع ندارید، انگار در بدترین شرایط گیر کرده باشید و چاره‌ای برای خروج از این شرایط ندارید.

همه‌ی ما چنین تجربه‌ای داشته‌ایم، اما اجازه ندهید این احساسات تمام زندگی‌تان را تحت کنترل بگیرد. درد و رنج همیشگی نیست، و در سمت دیگر آن شعفی وجود دارد که هرگز تصورش را نمی‌کردید. ما در جهانی از دوگانگی زندگی می‌کنیم، بنابراین بدون شناختن یاس و ناامیدیِ که با دلسردی همراه است، نمی‌توانیم احساس تمامیت و کمال را تجربه کنیم.

در این‌ نوشتار ۵ چیزی را می‌بینید که باید زمان دلسرد شدن نسبت به زندگی و روزگار و اطرافیان تان به خاطر داشته باشید.

۱. یادتان باشد تسلیم نشوید.
همه‌ی ما در زندگی با مشکلات دست و پنجه نرم کرده‌ایم- رویارویی با مشکلات غیرقابل اجتناب است. تصور کنید که زندگی بدون چالش چه‌قدر نامطلوب است. ما بدون عبور از لحظات سخت رشد نمی‌کنیم و درس نمی‌گیریم؛ فقط هیمن‌طور بدون هدف جلو خواهیم رفت و احساس دلزدگی و رکود خواهیم داشت. مشکلات کمک می‌کنند همه‌ی تمرکز و توجه‌مان را روی کاری که می‌خواهیم انجام دهیم بگذاریم، ما را تشویق می‌‌کنند که تغییر کنیم، به شکستن موانع پیش رو ادامه دهیم و در دام راحتی و بی‌خیالی نیفتیم. این‌که درحال‌حاضر دوران سختی را سپری می‌کنیم، به این معنا نیست که همیشه اوضاع همین‌طور خواهدبود. فقط نگاه‌تان به خورشید باشد، و نهایتا متوجه خواهیدشد که سایه‌ها، پشت سرتان ناپدید خواهندشد.

۲. یادتان باشد که پذیرای تغییر باشید.
بسیاری از اوقات، با مقاومت در برابر تغییر زندگی را پیچیده می‌کنیم. در حالی که، تغییر ما را محکم و استوار نگه می‌دارد، به ما کمک می‌کند که رشد کنیم، و تضمین می‌کند که تکامل یافتن و یاد‌گرفتن را ادامه دهیم. هیچ کس نمی‌گوید که تغییر راحت است، اما اگر راحت باشد، واقعا ارزش‌اش را دارد؟ شاید تا به حال دقت نکرده‌اید، اما بهترین چیزها در زندگی زمانی رخ می‌دهند که به یک چندراهی برسیم، زمانی که زندگی تیره و تار به نظر می‌رسد و بهتر شدن شرایط در تصورمان نمی‌گنجد. معمولا، زمانی که به پایان خود رسیده‌اید و حتی تصور نمی‌کنید که بتوانید ادامه بدهید، خشم و یاس به شما مسیر درستی را که باید انتخاب کنید، نشان خواهد داد. هیچ چیز خوبی در زندگی به راحتی به‌دست نمی‌آید، و اگر چیزی را بدون زحمت و تلاش به‌دست بیاورید، چندان برای‌تان مطلوب نخواهد بود.

۳. یادتان باشد که این شما هستید که انتخاب می‌کنید.
شما در هر برهه از زمان، قدرت کنترل زندگی خودتان را دارید- هیچ نیرویی از بیرون تصمیم نمی‌گیرد که چه شغلی انتخاب خواهیدکرد، کجا زندگی خواهیدکرد یا چه نگرشی خواهیدداشت. همه چیز در دستان شما است، بنابراین به جای این‌که بترسید یا این مسئولیت را انکار کنید، آن را با آغوش باز بپذیرید. شما مجبور نیستید مشغول به کاری باشید که از آن نفرت دارید، یا در جایی زندگی کنید که قلب‌تان را خشنود نمی‌کند، یا در رابطه‌ای بمانید فقط به این دلیل که به شما احساس امنیت می‌دهد. در لحظه‌ای که متوجه شدید عشق خود را نسبت به زندگی از دست داده‌اید، باید به عقب برشد و دوباره‌ تصمیماتی را که تا این‌جا اتخاذ کرده‌اید، ارزشیابی کنید.

یادتان باشد، دلسردی فقط به این معنا است که ما باید انتخاب‌های بهتری برای خودمان داشته باشیم، بنابراین به خودتان فرصت این کار را بدهید. شما استحقاق شاد بودن را دارید، اما گاهی اوقات، برای رسیدن به آن باید حسابی زحمت بکشید و یک تحول کلی در زندگی‌تان ایجاد کنید.

۴. به یاد داشته باشید که درد و رنج همیشگی نیست.
درد و رنج تا ابد طول نمی‌کشد، اگر قرار بود همیشگی باشد که حتی نمی‌دانستیم خوشبختی چه طعمی دارد. درست همان‌طوری که قبلا گفتیم، زندگی در دنیایی از دوگانگی پیش می‌رود- شاید خیلی ناامیدکننده به نظر برسد، اما برای شناختن خوشی، باید اندوه و ناامیدی را نیز مزه کنیم. یادتان باشد که مشکلی نیست اگر احساس ناراحتی داشته باشید- به جای مبارزه با این احساسات، اجازه بدهید که از شما عبور کنند. مقاومت در برابر آن‌ها، سمج‌ترشان می‌کند، بنابراین هر چه‌قدر بیش‌تر به جنگ احساسات درونی‌تان بروید، بیش‌تر با شما خواهند ماند. درد و رنج را بپذیرید، از آن درس بگیرید و رشد کنید، و به خاطر آموزه‌های ارزشمندی که برای‌تان دارد، سپاسگذارش باشید. درد و رنج می‌تواند مانند یک آموزگار پربها عمل کند، اگر آن را بپذیریم به جای این‌که محکوم‌اش کنیم و آرزو کنیم که تنهای‌مان بگذارد، .

۵. یادتان باشد که در زندگی روی خوبی‌ها تمرکز کنید.
اغلب اوقات زمانی که دلسرد هستیم، غالبا به جای توجه روی چیزهایی که خوب پیش می‌روند، روی چیزهای ناجور زندگی‌مان تمرکز می‌کنیم. حتی اگر فقط به این خاطر ‌که امروز صبح از خواب بیدار شدید سپاسگزار باشید، همین قدردانی در برابر زندگی کمک می‌کند که خوبی‌‌های بیش‌تری در مسیرتان جاری شوند. اگر تمرکزتان را بگذارید روی چیزهایی که بد پیش می‌روند، حدس بزنید که چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ فقط بیش‌تر آنها را جذب خواهید کرد. مطالعات بی‌شماری قدردانی را با روابط بهتر، سلامتی بیش‌تر، نگرشی خوشبینانه‌تر درمورد زندگی و بسیاری از چیزهای دیگر مرتبط می‌دانند‌.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده
منبع: پاور آو پازیتیویتی
//بازده//

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی