کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اولین دیدار احتمالی تیلرسون و ظریف در نیویورک

این اولین بار است که در نشست وزرای خارجه کشورهای پنج به علاوه یک و ایران، آقای تیلرسون نیز حضور خواهد یافت و اولین دیدار احتمالی تیلرسون و ظریف در نیویورک رقم می خورد.

اولین دیدار احتمالی تیلرسون و ظریف در نیویورک

قرار است وزرای خارجه کشورهای پنج به علاوه یک که با ایران توافق هسته ای دو سال پیش را امضا کردند، هفته آینده در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد جلسه ای برگزار کنند که این جلسه، نخستین حضور رسمی رکس تیلرسون وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ و محمد جواد ظریف در آن خواهد بود.

گفته شده این جلسه با حضور وزرای خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان با ایران به ریاست فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

ایران و آمریکا از زمان اشغال سفارت ایالات متحده در تهران رابطه دیپلماتیک ندارند. در حاشیه مذاکرات اتمی از سه سال پیش تا سال گذشته محمدجواد ظریف و جان کری بیش از ده ملاقات داشتند.

دولت ترامپ تا کنون نگاه انتقادی به توافق هسته ای داشته و بعد از دو بار تایید پایبندی ایران به برجام، ترامپ می گوید مطمئن نیست برای بار سوم در اکتبر این پایبندی را تایید کند.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا نیز هرچند به حفظ برجام معتقد است اما می گوید ایران برنامه موشکی خود که بر خلاف قطعنامه شورای امنیت است را باید متوقف کند و همچنین از فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه بکاهد. ایالات متحده بارها با اتهامات واهی و مسخره ایران را به حمایت از گروه های تروریستی در خاورمیانه متهم می کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

اولین دیدار احتمالی تیلرسون و ظریف در نیویورک


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی