کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اهوازی ها در معرض ابتلا به سرطان پوست و آب مروارید هستند

اهوازی ها در معرض ابتلا به سرطان پوست و آب مروارید هستند. افزایش پرتوهای فرابنفش خورشیدی در این چنین دمایی به اعضای سطحی بدن مانند پوست و چشم آسیب می‌رساند و سبب آب‌مروارید و پیرپوستی زودرس می‌شود.

اهوازی ها در معرض ابتلا به سرطان پوست و آب مروارید هستند

مسئول اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت ایران روز شنبه ۱۰ تیر (۱ ژوئیه) واز و حالت هشدار اشعه ماوراء بنفش در این شهر گفت: «جزو کشورهایی هستیم که مقدار پرتوگیری پرتوهای فرابنفش خورشیدی به صورت طبیعی زیاد است، اما متاسفانه این موضوع به عنوان یک پارامتر پرخطر کمتر اطلاع‌رسانی شده است.»

گورانی با اشاره به این که ایران در مدار آب‌مروارید دنیا قرا دارد گفت، پرتوهای فرابنفش خورشیدی یا UV علاوه بر آسیب به اعضای سطحی بدن مانند پوست و چشم ، سبب آب‌مروارید و پیرپوستی زودرس نیز می‌شوند.

او می‌گوید: «شاخص پرتوهای فرابنفش دارای ۵ سطح است که از کم‌خطر تا پرخطر مشخص شده است؛ این شاخص‌ها از ۱ تا ۳، ۳ تا ۵، ۵ تا ۸، ۸ تا ۱۱ و ۱۱ به بالا تقسیم‌بندی شده است. از سطح دوم یعنی عدد ۳ به بعد ما به حفاظت نیازمندیم و هر چقدر این عدد بیش‌تر می‌شود حفاظت باید به صورت جدی‌تری انجام شود.»

اطلاع‌رسانی در مورد خطرات پرتو فرابنفش و چگونگی مقابله با آن از بهترین ‌راه‌های کاهش آسیب‌های آن است. مردم باید بدانند مقدار این پرتوها در چه ساعاتی از روز بیشتر است و به گفته گورانی، از همین رو ایران نیازمند شبکه سنجش آنلاین است تا بتوان از طریق این شبکه شدت پرتوگیری را متوجه شد.

او اعلام کرد که مقدمات لازم برای ایجاد این شبکه آنلاین از طریق وزارت بهداشت پیگیری می‌شود و برای نهایی شدن آن کارهای پایانی در حال انجام است.

مسئول بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت به مردم شهرهای آفتاب‌خیز به‌ویژه اهواز توصیه کرد که از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعداز ظهر در صورت امکان از منزل بیرون نروند و به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرند.

گورانی از مردم اهواز خواست، در صورت نیاز به خروج از چتر، کلاه، عینک دودی و کرم ضد آفتاب استفاده کنند. او هشدار داد، پرتوهای فرابنفش خورشیدی قابلیت انعکاس دارند و این پرتوگیری در مناطقی مانند سواحل دریا بیشتر شده و به میزان ۱۴۰ درصد می‌رسد.

خطری به نام سرطان پوست

اشعه فرابنفش عامل اصلی ابتلا به سرطان پوست است. آمارها حاکی از افزایش سرطان پوست ناشی از نور خورشید است. احتمال ابتلا به سرطان پوست در کسانی که به‌دفعات و شدیدتر در معرض تابش نور خورشید قرار می‌گیرند، بخصوص در کودکان دو تا سه برابر می‌شود.

در تابستان توصیه می‌شود که به‌ویژه هنگام ظهر یا ساعات اولیه بعد از ظهر در سایه یا مکان‌هایی به سر برد که از تابش آفتاب در امانند. هر چند که علی گورانی می‌گوید، در شهرهایی مانند اهواز حتی در این ساعات از روز هم در سایه بودن مانع از پرتوگیری نمی‌شود و فقط مقدار آن را کاهش می‌دهد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

اهوازی ها در معرض ابتلا به سرطان پوست و آب مروارید هستند


خبرخوان هفته

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی