کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انگیزه اصلی رسیدن به موفقیت از نظر یک کارآفرین اجتماعی

در برخی زمانها انگیزه دستیابی به موفقیت از خود موفقیت مهمتر است. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای بزرگ جهان هم به این موضوع ایمان دارند. یکی از این صاحبان کسب و کار انس بار فیلدز مدیر ارشد اجرایی و یکی از بنیان‌گذاران الیشن تراست و امپیرین تراست  است. کسب و کار وی یک شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی است که به زنان، اقلیتهای نژادی، افراد دارای نقص عضو، معلولین، جمعیت روستایی فقیر و بسیاری دیگر از اقشار آسیب پذیر جامعه کمک میکند تا بهتر و راحت تر زندگی کنند. در ادامه انگیزه اصلی رسیدن به موفقیت را از نظر او می خوانیم.

انگیزه اصلی رسیدن به موفقیت از نظر یک کارآفرین اجتماعی

آگاهی از امکان رسیدن به موفقیت

در ۲۰۱۷، تصمیم گرفتم با یک سازمان غیر انتفاعی به نام الیشن تراست همکاری کنم؛ این سازمان فعالیت خود را وقف یافتن آدم‌هایی با استعدادهای پنهان می‌کند؛ آدم‌هایی که توانایی‌هایی ذهنی‌شان پرورش نیافته است. و هم‌زمان شرکت انتفاعی با مسئولیت محدود، به نام امپیرین تراست، را با همکاری دیگران تاسیس کردم؛ در این شرکت، به پشتیبانی از استارت‌آپ‌هایی می‌پردازیم که آدم‌های با استعدادی که خودمان کشف کرده‌ایم، راه‌اندازی کرده‌اند. و از آن‌جا که من عاشق انجام کارهای سخت و پیچیده هستم، یک اتاق فکر عمومی تحت عنوان شرکت مشاوره‌ی مشکلات بزرگ، در استرالیا تاسیس کردم.

اگر بخواهیم حساب بکنیم، طی یک سال سه استارت‌آپ در دو قاره تاسیس کردم.  متاسفانه، طوفان هاروی دو ماه بعد اقامتگاه‌ام را تحت تاثیر قرار داد، و برای مدتی همه چیز به نظر دشوارتر شد. با وجود این، گروه‌مان هم‌چنان رو به جلو حرکت می‌کرد، و هر سه شرکت رو به شکوفایی بود.

این شرکت‌ها از دوره‌ی چالش‌برانگیز ۲۰۱۷ عبور کردند؛ به همین خاطر، این موفقیت برای همیشه در ذهن‌مان باقی ماند. اگر بتوانید سه استارت‌آپ را فقط پس از چند ماه از تاسیس‌شان از یک طوفان بزرگ به سلامت عبور دهید، احتمالا به سمت موفقیت پیش خواهید رفت.

نمی‌خواهم بگویم در طول این مسیر مرتکب هیچ اشتباهی نشدم، زیرا واقعا دچار برخی اشتباهات شدم. ولی از این اشتباهات درس‌های درستی آموختم، و به طرز عاقلانه‌ای آن‌ها را تاکنون در کارهای‌ام اعمال کردم.

مطلب مرتبط: ۴ نکته درباره مسیر رسیدن به موفقیت از زبان یک کارآفرین موفق

برداشت دیگران از موفقیت شما چگونه است

من قویا معتقدم همه‌ی آدم‌ها می‌توانند موفق شوند. برای آن‌که از جای خود برخیزم، لازم نیست فرد دیگری شکست بخورد، و هیچ‌کس دیگری نباید فکر کند که تا من را به زیر نکشد، نمی‌تواند به موفقیت برسد.

با وجود این، با تمام تاسف و تعجب، همه‌ی آدم‌های دنیا با چنین نظری موافق نیستند. بسیاری از آدم‌ها ذاتا در ذهن‌شان به یک سلسله مراتب فکر می‌کنند. آن‌ها نمی‌توانند درک کنند چرا باید از این‌که (مثلا) شرکتی که با کمک من به رشد سریع رسیده است، اکنون از تمام شرکت‌های من موفق‌تر است، خوشحال باشم.

دلیل آن ساده است: شرکت‌هایی که ما به آن‌ها کمک می‌کنیم، به سایر شرکت‌ها کمک می‌کنند. این کار باعث می‌شود دنیا به جای بسیار بهتری برای زندگی همه‌ی ما تبدیل شود.

شاید پیش خودتان بگویید با این کار به جای آن‌که درصد درآمد و حقوق خود را بالا ببرم، مجبور هستم هزینه‌های زندگی خود را تا حد ممکن پایین بیاورم؛ ولی باید به این نکته توجه کنید که این کار باعث می‌شود سطح زندگی آدم‌های اطراف‌تان در مقایسه با شما با یک نسبت بالا و پایین شود.

انگیزه اصلی رسیدن به موفقیت

انگیزه‌ی اصلی من برای رسیدن به موفقیت نیست. انگیزه‌ی اصلی من این است که دنیا را به جای بهتری برای همه‌ی آدم‌ها تبدیل کنم؛ و این رویا فقط به گونه‌ای به تحقق خواهد رسید که من بتوانم به شکلی آن را به انجام برسانم که به موفقیت من و دیگران بیانجامد. و البته باید این تلاش‌ها ادامه یابد!

من همیشه می‌خواستم با ذهن‌ام کاری انجام بدهم تا مشکلات واقعی را حل کنم و کمک‌های ارزشمندی به جامعه ارائه دهم. پیش‌تر فکر می‌کردم می‌توانم با عضویت در انجمن‌های تیزهوشان نظیر منسا، انجمن پرومته، یا انجمن المپیک (که در دوره‌های زمانی مختلف عضو هر کدام از آن‌ها بوده‌ام) به این هدف برسم. با وجود این، به نظر نمی‌رسید این سازمان‌ها بتوانند چنین انگیزه‌ و نیروی حرکتی را در آدم به وجود بیاورند. بنابراین، آن‌چه را دنبال‌اش می‌گشتم، خودم ساختم.

در ۱۲ ماه گذشته، شرکت‌های من به پژوهش‌ها سرطانی، مبارزه علیه قاچاق انسان، امنیت سایبری، و بسیاری چیزهای دیگر کمک کرده‌اند. من عاشق تنوع و استفاده از ذهن‌ام برای انجام کارهای خوب هستم. این کارها باعث می‌شوند احساس کنم زندگی‌ام ارزشمند شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: lifehack

انگیزه اصلی رسیدن به موفقیت از نظر یک کارآفرین اجتماعی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی