کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انواع آدم ها که باید در زندگی داشته باشید

انواع آدم ها که باید در زندگی تان داشته باشید

انواع آدم ها باید در زندگی هر فرد حضور داشته باشند. مهم نیست چه‌قدر درس خوانده‌اید، یا چه‌قدر مطالعه کرده‌اید، یا چند وبلاگ را دنبال می‌کنید. هیچ چیز بهتر از آدم های درست در زندگی‌تان نمی‌تواند شما را به سمت موفقیت سوق دهد.

انواع آدم ها

روابط‌ در زندگی‌تان بسیار مهم هستند.

وقتی به ستاره‌های بخت و اقبال‌ام، و لحظاتی می‌اندیشم که زندگی‌ام را کاملا به سمتی کشاندند که با آن‌چه برای خود برنامه‌ریزی کرده‌ بودم زمین تا آسمان تفاوت داشت… فقط به آدم‌هایی می‌رسم که در این تغییرِ مسیر نقش داشتند.

آدم‌ها در زندگی‌تان بسیار مهم هستند.

روابط ما را به جلو سوق می‌دهند، باعث رشدمان می‌شوند، و حمایت‌مان می‌کنند. آدم‌هایی که ما را باور دارند؛ انواع آدم ها یی که ما را بیش‌تر از خودمان می‌شناسند؛ آن‌هایی که به ما درس می‌آموزند؛ آن‌هایی که دوست‌مان دارند؛ آن‌هایی که باعث می‌شوند بخندیم؛ سالم زندگی کنیم؛ اعتبار کسب کنیم؛ رقابت کنیم.

در طول مسیرتان به سمت موفقیت و بزرگی انواع آدم ها ی مختلف سر راه تان قرار می‌گیرند. تنها وقتی می‌توانید آدم های درست را در مسیرتان تشخیص دهید که بدانید به چه کسانی در اطراف‌تان نیاز دارید؛ چه کسانی اطراف‌تان هستند؛ در چه مواقعی به این روابط نیاز دارید؛ چگونه باید به آنها متصل شوید.

در ادامه به ۱۵ آدم اشاره می‌کنم که همه‌ چیز را برای‌ام تغییر دادند. صندوق گنج‌تان را با انواع آدم ها که در ادامه می خوانید پر کنید و مطمئن باشید می‌توانید با کمک این آدم‌ّهای ارزشمند در زندگی به چیزهایی برسید که فکر می‌کنید غیرممکن هستند:

۱. طراح و سیاست‌گذار

کسی که شما را می‌شناسد؛ کسی که می‌داند می‌خواهید چه کاری انجام دهید؛ و به زیبایی می‌تواند پرسش‌هایی را که هم‌چنان درون‌تان نگه داشتید، بیرون بکشد. کمک‌تان می‌کند بفهمید واقعا چه چیزهایی می‌دانید. و برای آن چیزهایی هم که نمی‌دانید، برنامه‌ریزی می‌کند. چنین آدمی برای من همان مربی کسب‌وکارم بود.

برای شما، چنین آدمی ممکن است کسی باشد که برای خرید یک خانه – به عنوان یک هدف – برای‌تان برنامه‌ریزی و راهبرد تعیین می‌کند. یا یک مشاور که بر اساس تجربه‌اش راه پیشرفت را به شما نشان می‌دهد.

۲. درمان‌گر

البته خدا را شکر در طول ۱۸ ماه گذشته، درمان‌گر در فهرست آدم های مورد نیازم قرار نداشته است. ولی همه روزی دچار صدمه و آسیب می‌شوند. همه‌ی ما درد داریم. و قرار نیست فقط خودتان به تنهایی بتوانید این درد را درمان کنید.

خواه یک ماساژور خانم ماورایی در جزیره‌ی بالی باشد، یک منجم در شهر دنور، یک فالگیر تاروت در نیویورک، یا روان‌شناسی در سان‌فرانسیسکو؛ کسی را پیدا کنید که با مهارت مخصوص‌اش بتواند کمک‌تان کند به قدرت خود پی ببرید تا بتوانید دردهای‌تان ‌کردید درمان کنید.

۳. آدم‌ های موفق هم‌دوره‌ی‌تان

آدم های موفق از انواع آدم ها ی خوب و تاثیر گذار هستند. من با افتخار می‌گویم خیلی از این قبیل آدم‌ها اطراف‌ام بوده‌اند. بهترین دوستی که شاخ غول را شکسته است. موفق‌ترین دوست‌تان. کسی مثل خودتان می‌تواند راه و چاه را نشان‌تان دهد. اطراف‌تان را پر از دوستانی کنید که خالصانه می‌خواهند شما نیز مثل خودشان موفق شوید.

کسانی که به استعدادهای‌تان باور دارند؛ کسانی که بیش‌تر از خودتان از موفقیت شما هیجان‌زده می‌شوند؛ کسانی که می‌توانند شما را به دنیایی بزرگ‌تر معرفی کنند؛ به دنیایی بزرگ‌تر متصل کنند؛ و توانایی‌های‌تان را برای همه به اشتراک بگذارند. ریشه‌های درخت موفقیت این قبیل آدم‌ها آن‌چنان قوی و محکم در زمین گسترده شده که نگران نیستند با کمک کردن به شما برای خود رقیب و دشمن بیافرینند.

۴. معلم و راهنما

این قبیل آدم‌ها در توفان‌ّهایی که در زندگی با آنها مواجه شدم، کشتی‌ام را به سلامت به ساحل رسانده‌اند؛ از سخنرانی‌های‌ام گرفته تا مصاحبه‌های تلویزیونی‌ام، تا آزمودن افراد گروه‌ام، تا تبلیغات و نمایندگی‌ها. آنها هر جا بروید همراه‌تان هستند. آنها بهره‌وری‌تان را به حداکثر می‌رسانند؛ اشتباهات‌تان را به سرعت به شما گوشزد می‌کنند.

و به همان اندازه که به شما می‌آموزند، مشتاق هستند از شما نیز یاد بگیرند؛ بنابراین این جاده‌ی زیبای دوطرفه را برای انتقال اطلاعات، عشق، یاری، و نبوغ باز بگذارید.

۵. مربی

به خاطر مربی، ترغیب شدم تا جزیره‌ی بالی بروم. به خاطر مربی، توانسته‌ام آدم‌هایی جدید برای گروه‌ام استخدام کنم. آنها پذیرای هرگونه بازخورد هستند. آنها به همان اندازه که تشویق‌تان می‌کنند، با زور و اجبار نیز شما را به سمت جلو سوق می‌دهند.

آن‌ها لازمه‌ی هر مسیری هستند؛ با هرگونه هنر و مهارت. بدون سرمایه‌گذاری در دیدگاه و چشم‌اندازِ شخص ثالث نمی‌توانید به پیشرفت برسید. هر قدر برای‌شان هزینه کنید ارزش دارد، و باعث می‌شود در ادامه‌ی راه با قدرت و استحکام بیش‌تر قدم بردارید.

۶. آدم‌هایی که به شما شادی و انرژی می‌دهند

ممکن است بهترین دوست‌تان باشد؛ شاید برادرتان باشد؛ شاید معشوق‌تان؛ و شاید سگ‌تان. هر کسی که بتواند شما را مملو از روحیه‌ی مثبت، نور، و انرژی الهام‌بخش کند. کسانی که با هر بار ملاقات‌شان یک پله به جلو می‌روید؛ واقعا یک پله به جلو می‌روید.

عامل شادی و انرژی‌تان ممکن است یک نفر باشد؛ یا آدم‌های متعدد باشند. ولی به جرات می‌توان گفت به اندازه‌ی تمام صندوق گنج‌تان با ارزش هستند. با دقت و توجه سعی کنید این آدم‌ها را کنارتان نگهدارید؛ و شما نیز این شادی و انرژی را برای‌شان فراهم کنید.

مطلب مرتبط: ۱۷ ترفند روانشناسی که آدم‌ها بلافاصله دوست‌تان بدارند

۷. آدمی که روحیه‌تان را بازیابی کند

وقتی باتری‌تان نیاز به شارژ دارد، وقتی روحیه‌تان را از دست داده‌اید ترجیح می‌دهید چه کسی را ببینید؟ از ساختن دیوار در اطراف‌تان خودداری کنید. دست از این روحیه‌ی تدافعی بردارید. لازم نیست تحت تاثیر قرار بگیرید. لازم نیست وانمود کنید. خودتان باشید؛ فقط خودتان؛ ناراحت باشید؛ عجیب‌وغریب باشید؛ دمدمی‌مزاج باشید؛ غمگین باشید. ولی نه همیشه، هر وقت واقعا احساس نیاز کردید.

حال در این صورت، در شرایطی که تمام دنیا دست در دست هم، سعی می‌کنند انرژی‌تان را تخلیه کنند، چه کسی است که روحیه‌تان را بازیابی ‌کند؟ غالبا در این شرایط، خانواده بهترین گزینه است. البته شرکا و دوستان خوب‌تان نیز هستند. فقط به این نکته دقت کنید قرار نیست همیشه آنها باتری خالی‌تان را شارژ کنند. آنها شایسته‌ی این هستند که شادابی و پرانرژی بودن‌تان را نیز ببینند.

۸. هم‌پیاله‌

گپ و گفت‌وگوهای طولانی که هیچ سر و تهی ندارند. حتی مکالمه‌هایی طولانی‌تر که شاید کمی هم سر و ته داشته باشند. فنجان‌های داغ چای که روی میز کنار کاناپه سرد می‌شوند. قرار ملاقاتی که با یک دعوت به قهوه شروع می‌شود و داخل خودرو، مقابل پارک، از آن زمانی که برنامه‌ریزی کرده بودید نیز ۳ ساعت بیش‌تر طول می‌کشد.

مهمانی شبانه پر از عشق و شور و هیجان؛ آدم‌هایی که با تمام وجود جذب‌شان می‌شوید. کسی که تو را بهتر از خودت می‌شناسد. کسی که برای‌تان تجسم عشق است.

۹. مرید

مرید کسی است که به هر چه می‌کنید باور داشته باشد؛ هر کاری تاکنون کرده‌اید؛ هر کاری می‌توانید بکنید. مرید به آن‌چه بوده‌اید، به آن‌چه کرده‌اید، به هسته‌ی درونی‌تان، به جوهره‌ی وجودتان اعتقاد و باور دارد. کسی که هنگام شکست یا لغزش‌تان لحظه‌ای تنهای‌تان نمی‌گذارد و پشت‌تان را خالی نمی‌کند.

وقتی در مخمصه گرفتار شوید، لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و به کمک‌تان می‌شتابد. وقتی به موفقیت رسیدید، ترک‌تان نمی‌کنند. آنها به انسانیت و هم‌چنین به شما باور و اعتقاد دارند؛ و دلیل بزرگی و موفقیت‌تان را می‌دانند.

۱۰. ایده‌پرداز

استارت اولیه‌ای که موتور هر چیزی را روشن می‌کند. آدمی که ایده در اطراف‌اش جاری و ساری است. عامل بروز هر اتفاق؛ مجموعه‌ای از رویدادها که تنها از وی الهام‌ می‌گیرند. آنها آغازگرانی فوق‌العاده‌اند. آنها می‌دانند چه چیز را کجا بگویند. آنها آدم‌هایی ایده‌پردازند.

۱۱. آدم هایی که دوست‌شان دارید

هر آدمی به عشق واقعی نیاز دارد. چند ماهی ممکن است بهترین معشوق‌تان خودتان باشید. چند هفته‌ای اشتیاق و عشقی قوی به خانواده پیدا می‌کنید؛ مدتی نیز به دوستان‌تان؛ شریک‌تان، یا فرزندتان.

عشق و عشق و عشق، تمام آن چیزی است که نیاز داریم و واقعا در زندگی اهمیت دارد. دیدن آن‌هایی که دوست‌شان دارید، دردتان را تسکین می‌دهد؛ نگرانی‌ها را دور می‌کند. و در مواقع لزوم، شما را به خودتان باز می‌گرداند.

۱۲. خواهر

چه واقعا خواهرتان باشد، و چه نباشد؛ این زن شما را می‌شناسد؛ به شما باور دارد. وی همان کسی است که می‌توانید هر چند هفته یک بار ملاقات‌اش کنید و حال‌تان خوب شود. کسی که شما را به خاطر کارهای اشتباه و بدتان تنبیه و سرزنش می‌کند. کسی که شما را به عنوان برادر دوست دارد. صرف‌نظر از این‌که شما که هستید، یا چه کار می‌کنید دوست‌تان دارد.

وی حتی نیمه‌های شب هم جواب تلفن‌تان را با مهربانی می‌دهد. وی خنده را به لب‌های گریان‌تان باز می‌گرداند. وی ناراحتی را از عمق وجودتان می‌بیند و می‌تواند از فاصله‌ی هزار کیلومتری هم آن را تشخیص دهد. وی چیزهای ارزشمندش را نیز با شما تقسیم می‌کند.

۱۳. برنامه‌ریز

کار این آدم‌ها این است که کارها را راه بیندازند. شاید یک دستیار و همکار خوب نیز باشند؛ یا یک دوست که مدام با جدول و اعداد و ارقام سروکار دارد؛ یا کسی که شما را بر اساس برنامه‌های تقویمی‌اش به شام دعوت می‌کند. یک حریف تمرینیِ خوب. هر وقت به ساختار و سازمان‌دهی نیاز پیدا کنید در خدمت‌تان است. شما را متعهد و باانگیزه نگه می‌دارد؛ و باعث می‌شود پیشرفت کنید.

۱۴. آدم های معنوی

یکی دیگر از انواع آدم ها که باید در زندگی تان داشته باشید آدم های معنوی هستند. آدم های معنوی از انواع آدم ها ی معتقد و پایبند به اخلاقیات هستند، هرکسی که می‌داند چیزهای جزئی زندگی آن‌چنان اهمیت ندارد؛ که ما جزئی از یک کل بزرگ هستیم؛ که ما حقیقت وجودمان را خلق می‌کنیم؛ که چیزهای بیش‌تر و بهتر در زندگی انتظارمان را می‌کشند.

کسی که شما را از چیزهای کم‌اهمیت دور می‌کند؛ از روزمرگی زندگی دور می‌کند؛ و به سمت آرزوهای بزرگ سوق می‌دهد؛ تشویق‌تان می‌کند بزرگ‌تر ببینید، و درک کنید ارتباط متقابل‌تان با هستی، چیزی فراتر از این زندگی و ارتباطات و اتصالات داخل این زندگی است. تنها اتصالی که در زندگی اهمیت دارد، اتصال به معنویت است.

۱۵. تکیه‌گاه

مستحکم و متعادل. قابل اتکا. محور و مرکز. کسی که از شما محافظت می‌کند؛ وقتی زندگی دیوانه می‌شود؛ وقتی دردسرها به سمت‌تان هجوم می‌آورند؛ وی از شما حمایت می‌کند و یادتان می‌اندازد هیچ مشکلی در زندگی وجود ندارد که قابل حل نباشد؛ دیر یا زود دارد، ولی سوخت و سوز ندارد.

به نظرتان مجموع این آدم‌ها از صدها صندوقچه‌ی گنج هم ارزشمندتر نیستند؟

آیا جای خالی برخی از این آدم‌ها را اطراف‌تان احساس می‌کنید؟ کمی با خدا درد و دل کنید. جایی در قلب‌تان به برخی از این آدم‌ها اختصاص دهید، خودشان به سمت‌تان جلب خواهند شد. به آسمان بنگرید و قلب‌تان را باز کنید.

ولی عده‌ای نیز هستند که همه‌ی این آدم‌های ارزشمند را در اطراف‌شان دارند. پس به آنها بگویید چه‌قدر برای‌تان ارزشمند هستند. از آنها تشکر کنید. به آنها عشق بورزید. آنها را در آغوش بگیرید. و مسیر سخت زندگی را در کنارشان طی کنید.

و هر وقت توانستید و فرصت کردید، عشقی را که از دیگران دریافت کرده‌اید برای‌شان جبران کنید. همه‌ی ما نیز به نوبه‌ی خود نقش‌های بالا را برای دیگران ایفا می‌کنیم؛ یعنی ممکن است ما نیز برای دیگران یک یا چند مورد از آدم‌های بالا باشیم. شاید برای یکی از دوستان‌تان هم‌پیاله‌ باشید، برای دیگری یک آدم موفقِ هم‌دوره، یا یک مربی. قلب‌تان را به دیگران تقدیم کنید. انرژی‌تان را با آنها تقسیم کنید. با این کار می‌توانید قدردانِ همه‌ی آدم هایی باشید که به نوعی شما را در مسیر موفقیت کمک می‌کنند.

فهرست بالا به معرفی انواع آدم ها پرداخت که شما نیاز دارید در اطرا فتان داشته باشید تا زندگی موفق و با سعادتی داشته باشید.

 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: بیزینس اینسایدر – businessinsider

انواع آدم ها که حتما باید در زندگی‌تان داشته باشید

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی