کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ اندیشه مثبت و خوش‌ بینانه برای تغییر نگرش‌تان به زندگی

در آن ­هنگام که هرچه در اطراف ­مان است تیره و تاریک به ­نظر می ­آید، اندیشه مثبت و خوش‌ بینانه روح ­مان را سرشار از انرژی مثبت می ­کند. این پندار ها همان نوری هستند که می ­توانیم به ­کمک­ شان مسیر صحیح خود را بیابیم و به مقصدی برتر برسیم؛ همان زیبایی است که در بحبوحه هرج­ ومرج زندگی کمک­ مان می ­کند رشد کنیم.

زندگی خود را با این چند اندیشه مثبت و خوش‌ بینانه بهبود ببخشید!

اندیشه مثبت

۱. وقتی مسیر مشخصی را پیش روی خود نمی‌بینید، زندگی را همان ­گونه که هست بپذیرید

حقیقت این است که هیچ­ کس نمی­داند چه پیش خواهد­آمد. ممکن­ است شما بهترین طرح­ ها را ریخته باشید، اما باز هم ممکن است طرح ­تان به ­درستی پیش نرود. ممکن است قبل از آن­که باخبر شوید، و یا حتی قبل از آن­که فرصت آماده ­شدن یافته باشید، رخدادها و وقایع بیرونی به­ سرعت تغییر کنند. بهترین راه در لحظه­ های دشوار زندگی این ­است که دارای اندیشه مثبت و خوش­بین باشید و بپذیرید در دنیایی زندگی می ­کنید که دگرگونی اصلی ثابت است. منتظر بهترین­ها باشید و هیچ­ گاه هنگام عبور از سخت ­ترین­ها لحظه­ ها قربانی نباشید. تمام آن­چه نیاز است انجام دهید این است که در پندار های خود استوار باشید و پذیرای آن باشید که خود را با هر شرایطی که برایتان پیش می ­آید وفق دهید. بازیگری باشید که مشتاق ­است با کارت­ هایی که دارد بازی ­کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ روش برای تغییر موثر و صلح آمیز جهان

۲. موهبت لحظه­ ی کنونی به دلیلی به ما اعطا شده است: از لحظه ­ای که اکنون در آن زندگی می‌کنیم بهره ­مند شویم، و از چیزهای ناخوشایندی که در گذشته شنیده­ ایم گذر کنیم

از زندگی پرحسرت دست بردارید و به مسیرهایی اشتباهی که در گذشته رفته ­اید بیش از حد فکر نکنید. گذشته به همان جایی که باید، تعلق دارد: گذشته. شما زمان حال را در اختیار دارید، و این هدیه ­ای است که می ­تواند اوضاع را بهبود ببخشد. شما می­توانید از آن بهره ببرید و آینده ­ای ایده ­ال برای خود و اطرافیانتان بسازید. دلیلی ندارد اجازه دهید بار گناه و نگرانی ­ها بر دوش­تان باقی ­بماند. این به خود شما بستگی دارد تا دست ­به ­کار شوید و لحظه لحظه ­ی زندگی خود را ارزشمند سازید.

۳. همه ­چیز گذرا است و توسط قدرت مطلق طبیعت کنترل می­شود

هیچ چیزی وجود ندارد که بدون تغییر بماند. آنچه توازن زندگی را حفظ می‌کند تغییرات فصول و سایر الگوهای تغییر در طبیعت است. و به همین دلیل است که بعد از هر شب، روز می­ آید و بعد از هر توفان، خورشید می‌درخشد و بعد از وزیدن باد، آرامش فرا می­رسد. حقیقت این است که همه­ چیز تغییر می­کند، انسانـها تغییر می­کنند، و خواسته­ ها و نیازها نیز تغییر می‌کنند. هیچ­ چیز ثابت باقی نمی ­ماند. و حتی فرد خوش­بین این ­را می ­داند که باید قدر لحظات خوبی را که می ­آیند، بداند تا روزهای بدی که خواهند رسید، همه زندگی او را پر نکنند. در نهایت، هیچ چیزی ماندگار نیست.

۴. روز تولد و مرگ ­تان تحت کنترل شما نیستند، اما شما قطعا آن­چه در این بین انجام می‌دهید در کنترل شما است.

مسئولیت آن­چه این­جا روی زمین با زندگی و زمان ­تان انجام­ می­دهید به عهده ­ی خودتان است. هرچند بسیاری چیزها هستند که ما روی­شان کنترلی نداریم، اما روی افکار و اعمال­مان کنترل داریم. بهترین شیوه ­ای که می­توانیم از این قدرت استفاده کنیم انجام تغییرات مثبت در جهان­مان از طریق افکار و اعمالی با چاشنی خوش­بینی است. مسئولیت آن­چیزی را که می­توانید داشته­ باشید برعهده بگیرید!

مطلب مرتبط: چگونه با تغییر باورها ،جهان اطراف مان را تغییر بدهیم

۵. محدودیت ­هایی که در زندگی داریم همانی ­است که خودمان برای خود تعیین کرده­ ایم.

شما این قابلیت را دارید که به هر آن­چه می­خواهید برسید. شما گزینه ­های ممکن فوق ­العاده ­ای در پیش­روی خود دارید که نباید آن­ها را دست ­کم بگیرید. هرچند ممکن است دیگران سعی کنند شما و قابلیت ­های تان را کوچک بشمارند، برعهده شما است تا به­ خودتان و دیگران ثابت کنید می­خواهید به آن­چه را شایسته شما است به‌دست بیاورید. برای آن­که در این راه موفق شوید، باید اندیشه مثبت و خودباوری عظیمی داشته باشید. خود را دست کم نگیرید. یاد بگیرید مسیرهای پیش روی­تان را دریابید که سوی گزینه­ های ممکن فوق ­العاده می ­روند و گاها پرچالش هستند.

۶. همه ما این حق انتخاب را داریم که خوشحال باشیم یا نه

هیچ­ گاه حق خود برای شاد بودن را تسلیم شخص دیگری نکنید. حقیقت این است که شادی یک انتخاب است. شما ممکن است در همه زمان­ها حس سرخوشی نداشته باشید، اما می­توانید یک چارچوب ذهنی خرسند و راضی داشته باشید. می­توانید به هر موقعیتی که برایتان پیش می ­آید از چشم ­اندازی مثبت نگاه کنید و آن را تبدیل به یک فرصت مناسب کنید.

در آن ­هنگام که هرچه در اطراف ­مان است تیره و تاریک به ­نظر می ­آید، پندار های خوش­بینانه روح ­مان را سرشار ازاندیشه مثبت و انرژی مثبت می­کند. این پندار ها همان نوری هستند که می­توانیم به­ کمک­ شان مسیر صحیح خود را بیابیم و به مقصدی برتر برسیم؛ همان زیبایی است که در بحبوحه هرج­ ومرج زندگی کمک ­مان می ­کند رشد کنیم. زندگی خود را با این پندار های مثبت بهبود ببخشید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۶ اندیشه مثبت و خوش‌ بینانه برای تغییر نگرش‌تان به زندگی


 

برچسب ها

بازده

  1. نسیمه سلطانی عادل گفت:

    بسیار مطالب زیبا ،عالی ، آموزنده و مفید هستند. ممنون خداوند شما را پاینده داشته باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی