کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

امارات برای قطع رابطه با ایران به قطر هشدار جدی داد

امارات برای قطع رابطه با ایران به قطر هشدار جدی داد یوسف العتیبه، سفیر امارات عربی متحده در واشنگتن روز سه شنبه ۷ شهریور در مصاحبه با نشریه “آتلانتیک” صریحا گفت قطر نمی‌تواند هم با ایرانی‌ها رابطه نزدیک داشته باشد، هم دوست ما هم باشد.

امارات برای قطع رابطه با ایران به قطر هشدار جدی داد

در این مصاحبه موضوع برقراری مناسبات قطر با ایران هم مورد پرسش قرار گرفته است.

پیش از این نیز تصمیم قطردر برگرداندن سفیر خود به ایران سبب واکنش منفی امارات و آمریکا شده بود. خانم هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه (۲۵ اوت/ سوم شهریور) در یک کنفرانس خبری گفت: «تنش‌ها ابعاد گسترده‌ای یافته‌اند. ما به شدت نگران وضع موجود هستیم.»

عادی شدن مناسبات قطر و ایران سبب نگرانی امارات شده و سفیر این کشور در واشنگتن مواضع تندی اتخاذ کرده‌ است. العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن درباره برقراری روابط دیپلماتیک قطر با ایران تاکید می‌کند که قطری‌ها به ایرانی‌ها و به افراط گریان بسیار نزدیک شده‌اند.

از طرفی سفیر امارات در واشنگتن با بیان این که “از بازگشت قطر به جمع خود استقبال خواهیم کرد” هشدار داده است: «اگر قطر به رابطه با ایران، حماس و شبه‌نظامیان اسلام‌گرا در لیبی و سوریه اولویت بدهد، اگر این روابط برای آنها مهم‌تر از رابطه با ما باشد، ما برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنیم. اما قطری‌ها نمی‌توانند در یک زمان هم با آنها رابطه داشته باشند و هم دوست ما باشند.»

قطر با برقراری رابطه دیپلماتیک با تهران عملا به درخواست عربستان و دیگر کشورهای منطقه عربی “مبنی بر قطع ارتباط با ایران” پاسخ منفی داده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

امارات برای قطع رابطه با ایران به قطر هشدار جدی داد


خبرخوان هفته

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی