کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ افسانه و باور غلط درباره انگیزه که جلوی موفقیت‌تان را می‌گیرند

آیا شما هم اسیر افسانه‌ها و باورهای اشتباهی هستید که در مورد انگیزه می‌شنوید؟ باورهای نادرستی که ممکن است شانس دستیابی به اهداف‌تان را از شما بگیرند؟ همه ما دوست داریم فکر کنیم که درک کاملاً خوبی از آنچه ما را پر از انگیزه می‌کند، داریم. واقعیت این است که غالب ما به طرز شگفت انگیزی نسبت به عوامل روانشناختی که در موفقیت و شکست ما نقش دارند نابینا هستیم. تحقیقات نشان داده‌است که مردم نه تنها گاهی اوقات کاملاً ضعیف هستند و نمی‌دانند چه چیزی آنها را خوشحال خواهد کرد، بلکه آنچه را که واقعاً برای رسیدن به اهدافشان لازم است دست کم می‌گیرند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۰ افسانه و باور غلط درباره انگیزه که جلوی موفقیت‌تان را می‌گیرند را بشناسید.

افسانه و باور غلط درباره انگیزه

افسانه‌ها و باور غلط درباره انگیزه

بیایید نگاهی دقیق به برخی از مهم‌ترین افسانه ها و باور غلط درباره انگیزه بیندازیم، مواردی که ممکن است مانع انگیزه گرفتن شما شوند.

۱. پول انگیزه نهایی است

پول مطمئناً می‌تواند یک ابزار انگیزشی عالی باشد، اما برخی از افراد به اشتباه اهمیت زیادی را برای پاداش‌های مالی قائل می‌شوند و از سایر عواملی که در نهایت ممکن است نقش بیشتری در انگیزه و شادی آنها داشته باشند چشم‌پوشی می‌کنند.

اگر شغلی را انتخاب کنید فقط به این دلیل که دستمزد خوبی دارد، اما غافل شوید از اینکه در مکانی نامطلوب قرار دارد، ساعات وحشتناکی را پشت سر بگذارید و اوقات فراغتی برای سپری کردن با خانواده نداشته باشید، آیا واقعا پاداش‌های مالی جبران‌کننده همه این نکات منفی است؟ ممکن است برای مدتی قابل قبول باشد، اما این احتمال وجود دارد که شما سرانجام برای رفتن به محل کار خود احساس استرس کنید و انگیزه‌ای برای‌تان نماند.

تحقیقات نشان داده‌است افرادی که در درجه اول به دنبال انگیزه‌های مالی هستند، با اقدامات مختلف روانشناختی از سلامت روانی نامناسبی رنج می‌برند.

۲. اگر باهوش هستید، نیازی به ایجاد انگیزه نیست

مردم اغلب معتقدند که هوشمند بودن راهی برای تضمین موفقیت است، اما محققان بارها دریافته‌اند که هوش مطمئنا همیشه پیش بینی کننده موفقیت نیست. در یک مطالعه طولی مشهور در مورد بچه‌های با استعداد توسط لوئیس ترمن، برخی از باهوش‌ترین افراد بعداً زندگی‌های بسیار متوسطی داشتند و به موفقیت چشمگیری دست پیدا نکرده بودند. شما ممکن است باهوش باشید، اما این بدان معنا نیست که انگیزه نقشی در موفقیت شما بازی نمی‌کند.

۳. تجسم موفقیت، رویاها را به واقعیت تبدیل می‌کند

گروه‌های خودیاری اغلب قدرت تجسم را به زبان می‌آورند به این ترتیب که خود را در رسیدن به اهداف خود تصور می‌کنید و همین به شما در دستیابی به آنها کمک می‌کند.

از طرف دیگر، تحقیقات روانشناختی حاکی از آن است که تجسم کردن گاهی ممکن است نتیجه مثبتی نداشته باشد. اگر خود را فوراً موفق تصور کنید، در واقع انگیزه شما برای دست به کار شدن و رسیدن به آن هدف کاهش می‌یابد. یک استراتژی بهتر این است که خودتان را در حال انجام مراحل لازم برای رسیدن به اهداف خود تجسم کنید.

اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، تصور کنید که غذای سالم می‌خورید و ورزش می‌کنید به جای اینکه تصور کنید فوراً لاغر شده‌اید.

۴. پاداش بیشتر منجر به ایجاد انگیزه بیشتر می‌شود

اگر می‌خواهید کسی کاری انجام دهد، پیشنهاد دادن پاداش بزرگ به او یک روش مطمئن برای ایجاد انگیزه به نظر می‌رسد، درست است؟ با این حال، مسئله این است که محققان کشف کرده‌اند گاهی اوقات این پاداش‌ها می‌توانند نتیجه معکوس بدهند.

وقتی به کسی به خاطر کاری که انجام داده و از قبل انگیزه ذاتی انجام آن را داشته‌است، پاداش می‌دهید نتیجه اغلب کاهش انگیزه است، چیزی که روانشناسان از آن به عنوان اثر توجیه افراطی یاد می‌کنند. وقتی شخص واقعاً به نوعی انگیزه برای انجام یک کار احتیاج دارد، پاداش می‌تواند عمل را القا کند، اما باید از تقویت‌کننده‌ها با دقت و وسواس استفاده شود.

۵. ترس یک روش عالی برای ایجاد انگیزه است

تهدید به مجازات یا تنبیه قطعاً می‌تواند باعث تحریک عمل شود، اما اغلب فقط برای یک دوره کوتاه مدت تاثیر دارد. پاداش می‌تواند فریبنده باشد، اما تحقیقات نشان داده‌است که تقویت انگیزه معمولاً استراتژی موثرتری نسبت به مجازات است.

۶. فقط تلاش کردن کافی است

به آخرین باری که یک کار سخت را امتحان کردید فکر کنید. قبل از وارد شدن به میدان، روی صحنه رفتن یا ورود به اتاق هیئت مدیره، ممکن است شخصی به شما نزدیک شده و تشویق‌تان کرده باشد که “فقط بیشترین تلاش خود را به کار ببند”. تصور می‌شود که این هشت کلمه یک عامل انگیزه‌دهنده عالی هستند، اما تحقیقات نشان داده‌است که در واقع می‌تواند دستورالعمل متوسطی باشد. محققان در حقیقت دریافته‌اند که تعیین اهداف خاص و دشوار بیش از چیزهای دیگر انگیزه، عملکرد و موفقیت را برانگیخته‌است.

دفعه بعدی که هدفی را برای خود مشخص می‌کنید، چیز خاصی را انتخاب کنید و توقع‌تان را از خودتان بالا ببرید.

۷. به جای تلاش باید استعدادتان را تحسین کنید

کارول دوک روانشناس پیشنهاد می‌کند که تمرکز روی استعدادهای ذاتی به جای تلاش کردن می‌تواند انگیزه را کاهش دهد. اگر اعتقاد دارید که آدم‌ها همراه با یک سری استعداد خاص متولد می‌شوند (رویکردی که به عنوان یک ذهنیت ثابت شناخته می‌شود)، باید بدانید که این باور را به خودتان القا می‌کنید که هیچ تلاشی نمی‌تواند نتایج را تغییر دهد.

پرورش یک ذهنیت رشد-محور، یا این باور که افراد می‌توانند با تلاش و فداکاری توانایی‌های خود را تغییر داده و رشد دهند، می‌تواند رویکرد انگیزشی بیشتری باشد. یکی از راه‌های پرورش این طرز فکر مورد ستایش قرار دادن تلاش‌های‌تان است به جای این‌که روی استعداد تمرکز کنید.

۸. قدرت اراده تنها چیزی است که برای رسیدن به اهداف‌تان نیاز دارید

مردم معمولا این باور را دارند که برای رسیدن به هدف، اراده تعیین‌کننده است. در نظرسنجی سالانه انجمن روانشناسی آمریکا در مورد استرس در آمریکا، پاسخ‌دهندگان کمبود اراده را به عنوان تنها عامل اصلی بازدارنده از رسیدن به اهدافشان ذکر کردند. اراده مطمئناً یک قسمت مهم از این پازل انگیزشی است، اما مطمئناً همه چیز و تنها مورد مهم نیست!

قدرت تعهد، اشتیاق شما برای رسیدن به اهداف، انواع مشوق‌هایی که کسب خواهید کرد و حتی موانعی که پیش رو دارید نیز نقش‌های مهمی دارند. وقتی می‌خواهید انگیزه بگیرید، برنامه‌ای تنظیم کنید که این عوامل را در نظر بگیرد نه اینکه فقط به قدرت اراده متکی باشید و همه چیز را نیز بر اساس آن تنظیم کنیدن تآن .

۹. شما باید منتظر بمانید تا سر و کله انگیزه درست پیدا شود

بعضی اوقات خوش شانس هستید و الهام در لحظه مناسب پدیدار می‌شود. به نظر می‌رسد که همه چیز شما را در موجی از انگیزه بالا می‌برند و به سمت دستیابی به اهداف‌تان هدایت می‌کند. این لحظات عالی هستند، اما انتظار برای آمدن آنها اشتباه است. گاهی ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهداف‌تان خود نیاز به کار دارد.

شاید مجبور شوید که بنشینید و لیستی از اهداف خود تهیه کنید و یک برنامه گام به گام برای دستیابی به آنها تدوین کنید. برای داشتن انگیزه ممکن است مجبور شوید به یک باشگاه بپیوندید یا از دوستان‌تان کمک بگیرید. حتی گاهی ممکن است لازم باشد که به خودتان با وعده پاداش الهام  وانگیزه بدهید.

۱۰. نوشتن اهداف رمز موفقیت است

نوشتن اهداف می‌تواند یک ابزار انگیزشی بسیار موثر باشد، اما این کار به تنهایی و بدون پشتیبانی از آن اهداف، نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. سخنرانان انگیزشی اغلب می‌خواهند این را مطرح کنند که صرفاً نوشتن اهداف شما نوعی داروی انگیزشی است، اما هیچ تحقیقی برای حمایت از این نوع ادعاها وجود ندارد.

به جای اینکه فقط اهداف خود را یادداشت کنید، روی ثبت واقعی هر گامی که برمی‌دارید و تلاش‌هایی که هر روز برای رسیدن به اهداف خود انجام می‌دهید تمرکز کنید.

تاکتیک‌هایی که می‌توانند انگیزه را بهبود بخشند

با تمام این اوصاف کدام روش‌ها واقعاً به افراد کمک می‌کنند تا انگیزه بیشتری داشته باشند؟ اقتصاددان رفتاری، دان آریلی در تد تاک خود به نام “چه چیزی باعث می‌شود ما در مورد کار خود احساس خوبی داشته باشیم؟” به چند مطالعه اشاره کرد که برخی از تاکتیک‌های موثر انگیزشی را نشان می‌دهد.

– کار هدفمند می‌تواند انگیزه را بهبود بخشد. دیدن نتایج تلاش‌های شما می‌تواند انگیزه ایجاد کند و منجر به عملکرد بهتر شود.

– قدردانی. افرادی که احساس می‌کنند تلاش‌هایشان پذیرفته شده‌است بیشتر و طولانی‌تر کار می‌کنند، در حالی که کسانی که احساس می‌کنند مورد غفات قرار گرفته‌اند، برای ادامه کار به انگیزه بیشتری نیاز دارند.

– کار دشوار می‌تواند انگیزه ایجاد کند. به برخی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های خود فکر کنید. به دست آوردن آنهایی که باعث افتخار شما هستند، دشوارتریت مسیر را برای شما داشته‌است. هرچه کاری دشوارتر باشد، انگیزه و پاداش آن بیشتر خواهد بود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: verywellmind

۱۰ افسانه و باور غلط درباره انگیزه که جلوی موفقیت‌تان را می‌گیرند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی