کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افزایش فروش :۶ راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی

برایان تریسی رئیس و مدیرعامل شرکت “برایان تریسی اینترنشنال” است که در زمینه آموزش و توسعه افراد و سازمان ها در بسیاری از موضوعات منابع انسانی و بازاریابی مخصوصا افزایش فروش و بهبود استراتژی  های بازاریابی تخصص دارد. هدف وی کمک به افراد برای رسیدن به اهداف شخصی و کسب و کارشان بسیار سریع تر و آسان تر از چیزی است که تصورش را می کنند.

افزایش فروش :۶ راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی

برایان تریسی به بیش از ۱۰۰۰ مشتری مشاوره داده و در نشست ها و سمینارها در کل آمریکا، کانادا و ۵۵ کشور دیگر جهان مطالب مفیدی را برای بیش از ۵ میلیون نفر بیان کرده است. او به عنوان یک سخنران کلیدی و رهبر سمینارها هر ساله بیش از ۲۵۰ هزار نفر مخاطب دارد.

وی به مدت ۳۰ سال در حوزه های اقتصاد، تاریخ، تجارت، کسب و کار، فلسفه و روانشناسی مطالعه و  تحقیق کرده است و کتاب هایی را نوشته و سخنرانی هایی کرده است. او نویسنده ای است که کتابهای پرفروشی دارد و بیش از ۴۵ عنوان کتاب وی به ده ها زبان ترجمه شده اند.

او بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی ویدئویی و صوتی تولید کرده است. شامل “روان شناسی موفقیت” که در سطح جهانی پرفروش است و به بیش از ۲۰ زبان دنیا ترجمه شده است.

مطلب مرتبط:کارآفرینان مجرم : ۱۰ درس کسب و کار که باید از آنها بیاموزیم

برایان تریسی در مورد موضوعاتی مثل پیشرفت­های شخصی و حرفه ای با مخاطبین عام و نیز صاحبان شرکتها به گفت و گو مینشیند و مدیران اجرائی و پرسنل بسیاری از بزرگ ترین شرکت های آمریکا با او صحبت کرده اند. گفتگوهای جذاب و سمینارهای او در مورد رهبری، فروش ، عزت نفس، اهداف، استراتژی ، خلاقیت و روان شناسی موفقیت، تغییرات بسیار سریع و نتایج بلندمدتی برای همگان به همراه داشته است.

برایان تریسی قبل از تاسیس شرکت خودش با نام Brian Tracy International ، رییس ارشد اجرایی یک شرکت توسعه­ ای ۲۶۵ میلیون دلاری بود. او شغلهای موفقی در فروش و بازاریابی، سرمایه گذاری ، توسعه مستغلات و سندیکاسازی، واردات، توزیع و مشاوره مدیریت داشته است. و کارهای مشاوره سطح بالائی را با شرکتهای چند میلیارد دلاری در برنامه ریزی استراتژیک و توسعه سازمانی انجام داده است.

وی به بیش از ۸۰ کشور در شش قاره جهان سفر کرده و در آنجا کار کرده است و به چهار زبان صحبت می کند. برایان یک مرد متاهل شاد با چهار فرزند است. او در امور مربوط به مصالح عمومی جامعه بسیار فعال است و رئیس سه شرکت است که مقر آنها در سالونا بیچ کالیفرنیا قرار دارد.

در ادامه ۶ راهکار افزایش فروش با بهبود استراتژیهای بازاریابی از برایان تریسی آمده است

  • هدفتان از کسب و کار چیست ؟
  • آیا یک استراتژی بازاریابی باکیفیت دارید تا مشتریان مجددا به شما مراجعه کنند؟
  • آیا می دانید که مشتریان تان چه کسانی هستند؟

این ها سوالات مهمی هستند که در هنگام ارزیابی استراتژی بازاریابی باکیفیت باید مطرح کنید. در اینجا برخی ایده ها و سوالها مطرح میشوند که شما باید از خودتان بپرسید تا بتوانید اهداف کلی و نیز فروش کسب و کارتان را رونق دهید.

افزایش فروش ۱.هدف کسب و کار شما چیست ؟

بسیاری از افراد فکر می کنند هدف کسب و کار همواره به دست آوردن سود است اما این درست نیست. همه تلاشهای کسب وکارهای موفق برمبنای ایجاد و جذب مشتری به هر طریق ممکن صورت میپذیرد. سود نتیجه­ی ایجاد و حفظ مشتریان به صورت مقرون به صرفه در طول زمان است.

هزینه ایجاد مشتری ها در مرحله اول خیلی بالا است. هزینه حفظ آنها خیلی کمتر از هزینه جذب آنها در وهله اول است. اگر شما شرکت هایی را مطالعه کنید که بیشترین بازده را در بازاریابی دارند، متوجه می شوید که استراتژی های آنها با هدف ایجاد مشتریان و بعد حفظ و نگهداشتن این مشتریان است.

افزایش فروش ۲.کیفیت بالا را به عنوان یک استراتژی بازاریابی در نظر بگیرید

شاید سودآورترین استراتژی بازاریابی این است که محصولات یا خدماتی با کیفیت بالا ایجاد کند. کیفیت قوی ترین و اثربخش­ترین استراتژی ها ­ است.90% از موفقیت کسب و کار شما در وهله اول بوسیله کیفیت آنچه تولید می کنید تعیین می شود. مردم همیشه از یک تامین کننده باکیفیت می خرند و اغلب موارد پول بیشتری هم پرداخت می­کنند و بارها به شرکتی بر میگردند که کالاها و خدمات با کیفیت بالا ارائه می کند.

شاید بهترین تعریف یک “برند” که شهرت شما در بازار است این عبارت باشد ” وعده هایی که میدهید و وعده هایی که به آن عمل می کنید” . رتبه بندی کیفیت بر حسب اینکه چه درصدی از محصولات یا خدمات شما آنچه را که برای جذب مشتریان وعده داده اید برآورده می کند، تعیین میشود.

نه تنها خود محصول بلکه روشی که شما با مشتریان در اولین تماس برخورد میکنید و در کل زمانی که از محصول یا خدمات شما استفاده می کنند با آنها رفتار می کنید، هم بخشی از کیفیت است. مردم همیشه به تامین کننده های با کیفیت کالاها و خدمات بدون در نظر گرفتن قیمت محصولات یا خدمات شان مراجعه می کنند.

مطلب مرتبط: ۴۰ مهمترین ویژگی های کارآفرین ها را بشناسید

افزایش فروش ۳.مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) فراموش نشود

یک عامل حیاتی دیگر در موفقیت بازاریابی وجود دارد که به “ارتباطات” مربوط میشود. امروزه بیشتر و بیشتر به این موضوع پی میبریم که کیفیت ارتباطات در کسب و کار و روابط با مشتریان عامل اساسی برای ایجاد و حفظ و نگهداری آنان است.

وقتی که مردم چیزی را می خرند، چه درصدی از تصمیم به خرید آنان منطقی و چه درصدی از آن احساسی است؟ مردم 100 درصد احساسی هستند. آنها به صورت احساسی تصمیم می گیرند و بعد بر اساس عقل آن را توجیه میکنند. اینکه چه احساسی دارند و اینکه باور دارند بعد از خرید چه احساسی خواهند داشت، تعیین کننده این است که آیا از شما خرید میکنند یا خیر.

مشتریان به کسب و کاری که با آن ارتباط برقرار میکنند وفادار خواهند بود. کیفیت رابطه هایی که با مشتریان تان ایجاد می کنید تعیین کننده موفقیت یا شکست کسب و کار شما است.

افزایش فروش ۴.فروش های موفق از طریق حفظ مشتری داشته باشید

آیا میدانید که برای کسب یک مشتری جدید چه مقدار هزینه صرف می کنید؟ هزینه های مربوط به کسب مشتری تعیین کننده موفقیت کسب و کار شما است. حفظ مشتری برای شما چه معنایی دارد؟

هر شرکتی مشغول ” خرید مشتریان ” است. هر شرکتی یک هزینه­ی به دست آوردن و جذب مشتری دارد .

هزینه به دست آوردن مشتری از پول هایی تشکیل می شود که شما به هر فردی و به هر روشی می پردازید تا اینکه برای اولین بار یک مشتری را به دست بیاورید. شرکت در صورتی که بتواند مشتریان را با مقدار پول کمتری از سود خالصی که مشتری در کل زندگی اش به عنوان خریدار برای شرکت به ارمغان می آورد نگهداری کند، می تواند در آن کسب و کار باقی بماند.

اگر شرکت شما مشتریان را با هزینه کمتری از سودی که از مشتری به دست می آورد، حفظ می کند، می توانید تقریبا هیچ پولی صرف نکنید و مشتریان بیشتر و بیشتری به دست بیاورید. این یکی از رازهای بزرگ موفقیت کسب و کار و از ضروریات بازاریابی اثربخش است.

مطلب مرتبط:۴ راه که یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم

افزایش فروش ۵.همین حالا بازار هدف خود را شناسایی کنید

امروزه هدف شما شناسائی بازار هدف، مشتری ایده آل یا کامل و سپس اندیشیدن به چیزی است که به مشتری ارائه کنید . چیزی منحصر به فرد و خاص که هیچ رقیب دیگری ارائه نمی کند.

این به شما اجازه ی ایجاد تمایز معناداری را میدهد که فروش بیشتر را برایتان به ارمغان می آورد و اغلب فروشتان با قیمت های بالاتری نسبت به رقبا انجام می شود. تمایزهای معنادار به عنوان کلیدی عمل میکند که در بازار ، شما اولین انتخاب برای آن نوع و توصیف خاص مشتری شوید.

افزایش فروش ۶.کاری کنید که استراتژی بازاریابی تان برای شما کارایی داشته باشد.

هیچ اقدام بازاریابی در انزوا انجام نمیشود. همیشه بازاریابی با چیزهای دیگری که برای همان مشتری با همان مقدار پول در دسترس هستند، همراه است. همیشه رقابت وجود خواهد داشت. از چیزهایی که باعث میشود شما و تلاش های بازاریابی تان منحصر به فرد شود یادداشت برداری کنید.

موفق بودن در استراتژی بازاریابی­تان باید به شکل پیوسته با تمرکز بر مشتری شما و چیزی که می خواهد و چیزی که فردا خواهد خواست همراه باشد. در عین حال که باید چشم تان به رقیب تان هم باشد و از اینکه رقیب چه کار می کند، چه می خواهد انجام دهد و اینکه چطور همان مشتری را جذب می کند، آگاه شوید.


 ترجمه : تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: فوربس

افزایش فروش :۶ راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی