کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افراد متاهل شانس بیشتری برای درمان سرطان پوست دارند

به گزارش آسوشیتدپرس، بنابه گفته پژوهشگران، افراد متاهل شانس بیشتری برای درمان سرطان پوست دارند زیرا نه تنها احتمال این که زن و شوهر متوجه خال مشکوک روی بدن یکدیگر شوند بیشتر است، بلکه اغلب آنها هستند که همسر خود را تشویق به رفتن به دکتر و چک کردن خالشان می کنند.

درمان سرطان پوست , افراد متاهل شانس بیشتری برای درمان سرطان پوست دارند

این یافته ها پیشنهاد می کند که افراد مجرد باید از دوست و اقوام نزدیک بخواهند که دائم بدن آنها را چک کنند و یا چک آپ مرتب با دکتر پوست خود داشته باشند.

چرا افراد متاهل شانس بیشتری برای درمان سرطان پوست دارند؟

دلیل اینکه این فرضیه بیشتر شامل حال زوج های متأهل می شود تا زوج های غیر متأهل معلوم نیست، چون زوج های غیر متأهل نیز هم بدن یکدیگر را می بینند.

به گفته «سیماران شرون» و دکتر «یورگوس کاراکوسیس» نویسندگان پژوهش در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا، شاید دلیل آن این است که افرادی که ازدواج کرده اند فرصت بیشتری برای توجه به این مسئله دارند و شاید حس مسئولیت بیشتری در مقابل سلامت همسرشان می کنند.

پژوهشگران ۵۲ هزار مورد از بیماران مبتلا به سرطان پوست در بانک داده های سرطان دولت آمریکا، که بیماری آنها بین سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ تشخیص داده شده بود را مورد مطالعه قرار دادند. «ملانوما» نوعی سرطان پوست است که بیشتر از دیگر سرطان های پوست می تواند به اعضای دیگر بدن گسترش پیدا کند، ولی در این مطالعه همه بیماران سرطانشان موضعی بود و فراپخش نشده بود.

در این مطالعه در بین بیماران متأهل، ۴۷ درصد از غده های سرطانی در مراحل ابتدایی بودند، در حالیکه در بین بیمارانی که هیچوقت ازدواج نکرده بودند این میزان ۴۳ درصد، در بین بیماران طلاق گرفته ۳۹ درصد، و در بین بیماران بیوه ۳۲ درصد بود.

تنها ۳ درصد از بیماران متأهل غده بد خیم داشتند، در حالی که این میزان در بیماران بیوه ۱۰ درصد بود.

نتایج این پژوهش روز چهارشنبه در ژورنال پزشکی پوست «جاما درماتالجی» به چاپ رسید که مطالعات پیشتر را که نشان می داد فراپخشی «ملانوما» در بیماران متأهل رایج نیست را تکرار می کند.

«ملانوما» اغلب شبیه یک خال از شکل افتاده است که قطر آن بزرگتر از پاک کن مداد است. رنگ آن می تواند ترکیبی از سیاه، قهوه ای، کرم و یا حتی آبی (کبود) باشد. این سرطان به حمام آفتاب گرفتن زیاد از حد و یا استفاده از تخت های برنزه کننده رابطه نزدیک دارد. همینطور در بین افرادی که پوستشان روشن است و آنهایی که خال زیاد دارند بیشتر رایج است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

افراد متاهل شانس بیشتری برای درمان سرطان پوست دارند


خبرخوان هفته

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی