کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افت و خیز طلا

پس از سقوط طلا در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح سه ماه و نیم اخیر، در آخرین روز ماه می، قیمت طلا اندکی افزایش یافت و به عبارت بهتر بازار دچار افت و خیز طلا شد. هر اونس طلا در معاملات امروز با رشدی ۰.۵ درصدی یک هزار و ۲۱۲ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. روز گذشته این دارایی امن با سقوط یک درصدی و ثبت قیمت یک هزار و ۱۹۹ دلاری، پایین‌ترین سطح خود را از هفدهم فوریه ۲۰۱۶ تجربه کرده بود. طلا با کاهش قیمت ۶.۳ درصدی در ماه می، در آستانه ثبت بیشترین افت ماهانه خود از نوامبر است.

افت و خیز طلا

سهام آسیایی در معاملات اولیه امروز تکان خوردند و در ماه جاری با افت مواجه شدند، در حالی که دلار از اوج چند هفته اخیر خود فاصله گرفت. شاخص سهام MSCI آسیا-پاسیفیک خارج از ژاپن ثابت باقی ماند و در ماه جاری ۲ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش داشت.

در معاملات امروز دلار با افتی ۰.۲ درصدی در برابر ین مواجه شد تا هر دلار معاد ۱۱۰.۸ ین معامله شد. با وجود این شاخص دلار امریکا در برابر سبد ارزهای اصلی دیگر بدون تغییر باقی ماند.

اوج گیری مجدد نگرانی‌ها در مورد اقتصاد چین، شبح افزایش بیشتر نرخ بهره و سقوط سهام آسیایی، سرمایه‌گذاران جهانی را مجبور کرده که به فروش اوراق قرضه منطقه‌ای و ارز روی بیاورند.

آمار رسمی دولت در روز سه‌شنبه نشان داد تولید صنعتی ژاپن در ماه آوریل به طرز غیرمنتظره‌ای ۰.۳ درصد رشد کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که علیرغم صادرات ضعیف و ضربه خوردن اقتصاد از زمین‌لرزه‌های اخیر در جنوب ژاپن، تولید همچنان رشد خود را حفظ کرده است.

جیمز بولارد، رییس فدرال‌رزرو سنت لوئیز اعلام کرد به نظر می‌رسد بازارهای جهانی به خوبی برای افزایش نرخ بهره در تابستان آماده هستند.

اتحادیه کارگران معدن و ساخت‌وساز روز دوشنبه اعلام کرد، کارگران معدن پلاتین سیبانی افریقای جنوبی در روستنبرگ پس از اعتصاب گسترده در روز جمعه، عصر امروز به کار خود باز می‌گردند.


سایت کسب و کار بازده

منبع:اقتصاد نیوز

افت و خیز طلا

قیمت طلا در ماه می


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی