کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اغلب خانواده های ایرانی کودک آزاری را پنهان می‌کنند

به گفته رئیس اورژانس اجتماعی بیشتر خانواده‌های ایرانی کودک آزاری را پنهان می‌کنند. خانواده‌های ایرانی به ویژه در گزارش آزار و سوءاستفاده جنسی کودکان خویشتن‌دار و پنهان‌کار هستند.

کودک آزاری

حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی ایران به خبرگزاری ایرنا گفته است که خانواده‌های ایرانی به ندرت اجازه می‌دهند که کسی از کودک آزاری جنسی فرزندشان مطلع شود.

به گفته این مقام مسئول خانواده‌های ایرانی مایل نیستند که “ارگان‌های دولتی مانند اورژانس اجتماعی در این زمینه مداخله کنند”.

گفته می‌شود که سال گذشته نزدیک ۲۷ هزار مورد کودک‌آزاری به اطلاع اورژانس اجتماعی رسیده است، که برخی از آنها جنبه آزار و سوءاستفاده جنسی داشته است.

به گفته همین مقام: «تعداد پسر و دختر مورد سوءاستفاده جنسی برابر بوده به آن معنا که پسران نیز در معرض تهدید سوءاستفاده جنسی قرار دارند.»

موارد کودک‌آزاری هم به صورت کتک زدن و تنبیه بدنی کودکان رواج دارد و هم به صورت سوءاستفاده جنسی توسط بزرگسالان.

کارشناسان همواره به خانواده‌ها توصیه می‌کنند که به بهانه “حفظ آبرو” سوءاستفاده از فرزندان خود را مخفی نگه ندارند. این موضوع باعث می‌شود که کودک قربانی خشونت یا تجاوز این درد را برای همیشه با خود تحمل کند.

مخفی‌کاری در این مورد نه تنها کودک را از درمان درست و رسیدگی صمیمانه محروم می‌کند، بلکه تجاوزگران به حقوق کودک را به ادامه تعرض و تجاوز تشویق می‌کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

اغلب خانواده های ایرانی کودک آزاری را پنهان می‌کنند


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی