کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

اظهارات ضد ایرانی ترامپ و کلینتون

اظهارات ضد ایرانی ترامپ و کلینتون

ترامپ و کلینتون اظهارات ضد ایرانی را وجه المصالحه ی انتخاباتی قراد داده اند. این روزها شاهدیم در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه  و «هیلاری کلینتون»، رقیبش از حزب دموکرات  بیش از پیش در تلاش اند با بیان اظهارات ضد ایرانی از یکدیگر سبقت بگیرند.

ترامپ

دفتر ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» روز پنجشنبه در بیانیه‌ای بار دیگر از نقش هیلاری کلینتون در توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است: «توافق عمیقاً معیوب با ایران که کلینتون رهبری مخفیانه مذاکرات برای عقد آن را به عهده داشت هر روز بدتر و بدتر می‌شود.»

ترامپ این اظهارات را در واکنش به گزارشی ادعایی از موسسه علوم امنیت بین‌الملل مطرح کرد. در این گزارش ادعا شده بود که گروه ۱+۵ در روز اجرایی شدن برجام، برای ایران در برخی مفاد این توافق، معافیت‌هایی قائل شده است.

مقام‌های ایران و امریکا این گزارش را رد کرده‌اند.

در بیانیه ستاد انتخاباتی ترامپ آمده است: «اکنون مشخص است که اوباما همه چیز به ایران داد تا توافقی پر از راه گریز با این کشور امضا کند که هرگز مانع دستیابی ایران به بمب نمی‌شود، دشمنان ما را جسور می‌کند و باعث تأمین مالی تروریسم می‌شود.»

هیلاری کلینتون، ساعاتی بعد بدون اشاره به گزارش موسسه علوم و امنیت بین‌الملل، موضع سخت‌گیرانه‌ای علیه ایران اتخاذ کرد.

«جس لریچ»، سخنگوی کلینتون گفت: «هیلاری کلینتون از تمدید قانون تحریم ایران حمایت می‌کند و معتقد است که این کار باید بعد از بازگشایی کنگره فوراً انجام شود.»

«قانون تحریم‌ ایران» که در سال ۱۹۹۶ به تصویب رسیده، زیربنای بسیاری از قوانین تحریمی امریکا علیه ایران را تشکیل می‌دهد. این قانون سال ۲۰۱۶ منقضی می‌شود.

نمایندگان کنگره امریکا چندین طرح برای تمدید این قانون دارند، اما کاخ سفید گفته که از تمدید پیش از موعد این قانون حمایت نمی‌کند.

سخنگوی کلینتون گفت: «هیلاری همیشه این را به صراحت گفته که توافق تاریخی سال گذشته گامی رو به جلو برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است اما ما باید طبق اصل ‘اعتماد نکن و راستی‌آزمایی کن’ عمل کنیم.»

وی اضافه کرد که کلینتون حفظ زیرساخت‌های تحریم‌ها برای بازگرداندن ایران در صورت تخطی ایران از مفاد برجام را ضروری می‌داند.

علی اکبر ولایتی، عضو هیأت عالی نظارت بر اجرای برجام اخیراً در اظهارنظری درباره انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفته تفاوتی بین دو نامزد حزب جمهوری‌خواه و دموکرات وجود ندارد.

وی گفت: «شاید عده‌ای دموکرات‌ها را بهتر بدانند اما از نظر ما دموکرات‌ها با اجرا نکردن بندهای توافقنامه هسته ای، ثابت کردند تفاوتی با جمهوریخواهان ندارند. صرف نظر از اینکه رییس‌جمهوری آینده امریکا چه کسی باشد، در صورتی که امریکاییها بندهای توافقنامه هسته‌ای را اجرا نکنند، دست ایران برای دیگر گزینه‌ها باز خواهد بود.»

همچنین اخیراً دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، در جلسات گردهمایی برای معرفی نامزدهایشان برای رقابت در انتخابات ریاست‌ جمهوری سندهای رسمی سیاست‌گذاریشان را به تصویب رساندند.

هر دو سند در بخش سیاست خارجی به تشریح خط مشی احزاب اصلی امریکا در برابر ایران به طور کلی و «برجام»، به طور اخص می‌پردازند.

سند رسمی سیاست‌گذاری حزب جمهوری‌خواه این توافق را «توافق شخصی رییس‌جمهور (امریکا) و غیرالزام‌‌آور برای رییس‌جمهور بعدی» توصیف می‌کند.

این سند، علاوه بر این «برجام» را به بسترسازی برای گسترش «تروریسم» در منطقه متهم می‌کند و از رییس‌جمهور بعدی امریکا می‌خواهد تمامی گزینه‌ها علیه ایران را عملی نگاه دارد.

چند هفته بعد از این سند، حزب دموکرات نیز سند رسمی سیاست‌گذاری خود را به تصویب رساند. این حزب، بر خلاف حزب رقیب، «برجام» را به رسمیت می‌شناسد اما اعلام می‌کند که در صورت راهیابی نماینده حزب دموکرات به کاخ سفید وی «تردیدی برای استفاده از گزینه نظامی» علیه ایران، در صورت تخلف این کشور از مفاد «برجام» به خود راه نخواهد داد.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری

ترامپ و کلینتون

اظهارات ضد ایرانی ترامپ و کلینتون

منبع:فارس

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی