کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ فایده استقلال مالی برای کنترل و مدیریت زندگیتان

فایده‌هایی که استقلال مالی برای شما به همراه دارد، گامی مهم در راستای کنترل و مدیریت زندگی‌تان است. وقتی به لحاظ مالی مستقل باشید، گزینه‌های زیادی پیش رو خواهید داشت. مجبور نیستید نگران باشید که حساب بانکی‌تان می‌تواند از پس تعویض آبگرمکن خانه یا خرید خوار و بار برای مادر تنهایی که شغلش را از دست داده است بر بیاید.

استقلال مالی برای کنترل و مدیریت زندگیتان

زندگی کردن در چرخه‌ی استقلال و افراط خسته کننده است و می‌تواند معضلات غیر قابل توصیفی به بار بیاورد. هزینه‌ی پیش بینی نشده می‌تواند بسیار اعصاب خرد کن باشد به ویژه اگر جیب‌های‌مان به اندازه‌ی کافی پر نباشند. ممکن است به نظر برسد طناب‌های نامرئي دست و بال‌مان را بسته است چون فهرست بلند بالایی از بدهی‌ها مدام درون سرمان در حال چرخش است.

اما ما می‌توانیم راه و روش‌مان را عوض کنیم. بسیاری از مردم در این چرخه‌ی دیوانه‌وار گیر افتاده‌اند اما همیشه می‌توان راه خروجی از آن یافت – و آدم‌های بسیاری هم هستند که واقعا دوست دارند نجات پیدا کنند. پس تعجبی ندارد که اکثر ما، اگر نگوییم همه، «استقلال مالی» را در فهرست اهداف خود قرار می‌دهیم. و این امر دست یافتنی است. اگر نگرش‌مان را تغییر دهیم و استقلال مالی را «بهتر بودن با آنچه داریم» ببینیم نه «بیشتر خواستن» آن وقت این هدف ممکن خواهد بود.

استقلال مالی یعنی رهایی از نگرانی‌های مربوط به پول و آمادگی فراوان برای آینده. فایده‌های آن، همانگونه که در ادامه فهرست می‌شوند، متنوع هستند از آرامش ذهن گرفته تا الگوی خوبی برای نسل آینده بودن.

مطلب مرتبط: مدیریت پول: ۵ لایه از پیاز پول که مدیریت مالی شخصی شما را میسازد

فایده استقلال مالی برای کنترل و مدیریت زندگیتان

۱. می‌توانید زمان را کنترل و مدیریت کنید

می‌توانید تصمیم بگیرید وقت‌تان را چگونه سپری کنید، به دنبال عشق و علاقه‌تان در زندگی بروید بی آنکه نگران میزان درآمد حاصل از آن باشید، یا زمان بیشتری را با خانواده سپری کنید بدون آنکه به خاطر هزینه‌ّهایی که ممکن است در پی داشته باشد خودتان را سرزنش کنید.

۲. احساس امنیت می‌کنید

یعنی آرامش ذهنی مالی به خاطر علم به این‌که بودجه‌ی اضطراری در اختیار دارید یا طرحی برای بازنشستگی‌تان برنامه ریزی کرده‌اید. همچنین معنی آن رفاه حاصل از اطمینان خاطر در حمایت از خانواده‌تان است – فارغ از آنکه چه پیش خواهد آمد.

مطلب مرتبط: ۷ گام برای حفظ تناسب و برنامه ریزی مالی در زندگی

۳. می‌توانید سخاوتمندانه بخشش کنید

هدف از وفور و فراوانی مهربان و بخشنده بودن است. اینکه به وقت تنگدستی کسی، به او یاری برسانیم چقدر لذت بخش است! دعوت کردن یکی از عزیزان‌مان به یک وعده غذای خوب بدون آنکه نگران باشید تاثیری روی بودجه‌ی مالی‌تان می‌گذارد یا نه. به قول معروف: لذتی که در بخشیدن و دادن هست در گرفتن نیست.

۴. به فرصت‌های بیشتری پاسخ مثبت می‌دهید

وقتی به لحاظ مالی امنیت داشته باشیم می‌توانیم بیشتر خطر کنیم، نه فقط در شغل و حرفه‌مان بلکه حتی در ماجراجویی‌ّای دیگری مانند سفر کردن و یادگیری مهارتی جدید.

مطلب مرتبط: برنامه‌ریزی مالی: ۱۰ عادت که به شکلی باورنکردنی شما را میلیاردر می‌کند

۵. عادتی خوب را به نسل بعدی انتقال می‌دهید

به جای بدهکاری به جا گذاشتن برای فرزندان‌مان، می‌توانیم ثروت موروثی باقی بگذاریم که روزی بتوانند از آن استفاده کنند. و فراتر از مسئله‌ی صرفا پول، می‌توانیم با الگو قرار دادن خودمان به آن‌ها بیاموزیم چگونه مسائل و امور مالی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: sunlife

۵ فایده استقلال مالی برای کنترل و مدیریت زندگیتان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی