کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

استرس مالی را جدی بگیرید

استرس مالی چیست ؟

استرس مالی شوخی نیست. می‌تواند اشتها و برنامه‌ی خواب‌تان را به شکل نامناسبی تغییر بدهد و حتی روی عملکرد بهینه‌تان در محیط کار تاثیر بگذارد. اما مطالعه‌ی جدیدی توسط یک شرکت سلامت مالی پیامدهای جدی و شگفت‌آور مشکلات مالی را نشان می‌دهد- اختلال استرسی پس از ضایعه‌ی روانی (پی‌تی‌اس‌دی).

استرس مالی

درست است. مطابق با مطالعه‌ای که وب‌گاه پِیاف انجام داد، ۲۳ درصد از امریکایی‌ها- و ۳۵ درصد از نسل هزاره- سطح ناتوان‌کننده‌ای از استرس را در رابطه با مسائل مالی تجربه می‌کنند، و این امر چنان بر تفکرات و احساسات‌شان تاثیر می‌گذارد که اغلب با پی‌تی‌اس‌دی مرتبط است، اختلالی که غالبا در اثر نزاع، تجاوز جنسی و دیگر آسیب‌های جدی پیش می‌آید.

مطابق با این مطالعه کسانی که از این استرس ناتوان‌کننده رنج می‌برند، به شیوه‌های غیرقابل توضیح و بدون این‌که به درستی فکر کنند هیجانات خود را بیرون می‌ریزند و توانایی بسیار کمی برای برنامه‌ریزی، نظم‌دهی و اداره‌ی مسائل مالی‌شان دارند.

استرس

پژوهش‌گران ۲۰۱۱ بزرگ‌سال امریکایی را مورد بررسی قرار دادند، و پی بردند که ۲۳ درصد از آنها معیارهای لازم برای ابعاد ضروری پی‌تی‌اس‌دی تشخیص داده شده را دارند: افکار مزاحم، احساس کناره‌گیری و اضطراب، و برانگیختگی رفتاری. زمانی که پژوهش‌گران نسل هزاره را جدا کردند، متوجه شدند که ۳۵ درصد از آنها معیارهای لازم را دارند. و بیش‌تر آنها استرس داشتند و درگیر مشکلات مالی و اعتباری شده بودند و همین باعث شد این اختلال “استرس حاد مالی” نامیده شود.

گیلن باکوالتر، افسر ارشد علوم در پیاف، در بیانیه‌ای گفت: “زمانی که پژوهش‌ اول‌مان را در زمینه‌ی مسئولیت مالی تجزیه و تحلیل کردم، متوجه شدم که آدم‌های مشغول در این حیطه، سطح عاطفی و روانی همان علائمی را نشان می‌دهند که در پژوهش جداگانه‌ای روی پی‌تی‌اس‌دی، دیده بودم.”

اما، اسکات ساندرز، موسس و مدیرعامل پیاف می‌گوید، این پیامدها نباید برای جامعه‌ای که غرق در مشکلات مالی است، تعجب‌آور باشد. ” زمانی که درآمد‌های راکد امروز، پس‌اندازهای محدود، و کارت‌های اعتباری متعدد و بدهی‌های دیگر را همراه با آسیب‌های مالی مکرر مثل عدم پرداخت بدهی، اخراج و وصول قرضه‌ی انباشته را در نظر می‌گیریم، یافته‌های‌مان زنگ خطر را برای جامعه به صدا درمی‌آورند: جامعه باید به مشکلات بدهی بپردازد که میلیون‌‌ها نفر با آن روبه‌رو هستند.”

اگر شما هم در حال تجربه کردن زنگ خطر مالی خودتان هستید، زمان آن فرا رسیده که از کسی کمک بگیرید—از یک مشاور مالی یا یک فرد حرفه‌ای در زمینه‌ی سلامت روح و روان.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:جیلیان کرامر

منبع: گلامور

استرس مالی را جدی بگیرید

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی