کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راز مهم درباره داشتن یک استراتژی رسانه اجتماعی موفق

در این عصر رسانه‌ی اجتماعی، برای یک برند استفاده‌ی بهینه نکردن از پلتفرم‌های اجتماعی خطای بزرگی خواهد بود. رسانه‌های اجتماعی به مانند پلی بین برند و مخاطب هدف‌تان عمل می‌کنند. رسانه‌ی اجتماعی کمک‌تان می‌کند با مشتریان‌ بالقوه ارتباط برقرار کنید و شما را قادر می‌سازد به اهداف و مقاصدی که برای برندتان در ذهن دارید دست پیدا کنید. یک استراتژی رسانه اجتماعی موفق به شما کمک خواهد کرد این تاکتیک‌ها را با موفقیت به کار ببندید. به خواندن این نوشتار ادامه دهید تا به راز نهانی به کارگرفتن یک استراتژی رسانه اجتماعی موفق و درست و حسابی پی ببرید.

استراتژی رسانه اجتماعی موفق

۱. اهداف عملی و قابل سنجش تعیین کنید

پیش از آنکه عمیقا بپردازید به خلق یک استراتژی رسانه اجتماعی برای برندتان، لازم است اهداف و مقاصدتان را فهرست کنید. حیاتی است که هدف از حضور برندتان در رسانه‌ی اجتماعی را تحلیل و تعیین کنید می‌خواهید استراتژي رسانه‌ی اجتماعی‌تان شما را به چه چیزی برساند.

چند هدف رایج اما حیاتی وجود دارد که می‌توانید برای رسیدن برندتان به آن در رسانه‌ی اجتماعی در نظر بگیرید مانند ایجاد ترافیک، افزایش آگاهی از برند، ساخت وافاداری و اعتبار برند، و ایجاد فروش بیشتر.

وقتی تصمیم بگیرید به چه چیزی می‌خواهید دست پیدا کنید، طراحی استراتژی رسانه اجتماعی بسیار آسان‌تر می‌شود. این اهداف را به یک شیوه هوشمند ( SMART ) (مشخص، قابل اندازه‌گیری، دست‌یافتنی، واقع‌بینانه و زمان-محدود) تعریف کنید تا اینکه برای تمام اعضای  تیم‌تان روشن و واضح باشد. تعیین آن‌ها به این صورت به شما کمک خواهد کرد در طول مسیر پیشرفت‌تان را با سهولت بیشتری دنبال کنید.

مطلب مرتبط: ۶ حوزه تقویت استراتژی برند با کمک رسانه اجتماعی

۲. مخاطب هدف‌تان را تعریف کنید

پس از تعیین اهداف و مقاصد استراتژی رسانه اجتماعی تان، شناسایی مخاطب هدف گامی حیاتی است. استراتژی‌تان نتایج مطلوبی به بار نخواهد آورد مگر آن‌که مخاطب درستی را هدف خود قرار بدهید. دلیل اصلی این امر آن است که محتوای‌تان باید درخور پسند و باب میل مخاطب هدف‌تان تنظیم بشود.

شما می‌توانید مخاطب هدف‌تان را بر اساس مکان، جمعیت‌شناختی، و روانشانسی تعریف کنید. همچنین درک نقاط حساس آن‌ها حیاتی است، چون شما نیاز دارید محتوایی ایجاد کنید که به آن نقاط حساس می‌پردازد و به حل‌شان کمک می‌کند. این امر کمک خواهد کرد در حوزه‌ی تخصصی کسب و کارتان منبع اطلاعات مشتریان را تشکیل دهید. از طریق این نقاط حساس است که می‌توانید محصولات و خدمات‌تان را نیز بازاریابی کنید. پیشنهادات‌تان به مخاطب را به روشی تنظیم کنید که نشان بدهد محصول یا خدمات‌تان به حل مشکلات‌شان کمک خواهد کرد.

همچنین باید کاملا مطالعه کنید تا بفهمید مخاطب‌تان در کجا از همه فعال‌تر است. این به شما اجازه خواهد داد تصمیم بگیرید بر کدام پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی تمرکز کنید.

مطلب مرتبط: ۲۵ نکته آماری جالب درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی

۳. وضعیت رقبای‌تان را بررسی و مطالعه کنید

پیش از آنکه استراتژی محتوای‌تان را بسازید، ضروری است که رقبای‌تان را خوب بررسی کنید. یک تحلیل کاملا از رقبا به شما کمک می‌کند بفهمید کدام تاکتیک‌ها یا انواع محتوا بهترین عملکرد را دارند و کدام یک موثر و کارآمد نیستند.

این تحلیل همچنین کمک خواهد کرد از اشتباهات رقبا درس بیاموزید و استراتژی رسانه‌ی اجتماعی‌تان را بر مبنای آن تشکیل دهید. همچنین اگر رقبای‌تان به طور کامل از پلتفرم‌های اجتماعی مشخصی استفاده نمی‌کنند، در آن صورت می‌توانید تلاش‌های‌تان را در آن رسانه‌های اجتماعی دو چندان کنید.

اینجا هدف آن نیست که مستقیما استراتژی‌های رقبا را تقلید کنید و بدزدید. در واقع هدف آن است که نگرش‌های مختلف را جمع آوری کنید و استراتژی‌های آن‌ها را بهبود و ارتقاء دهید تا بتوانید مال خودتان را بسازید.

برای این کار، می‌توانید رقبای‌تان را در پلتفرم‌های رسانه‌ی اجتماعی دنبال و آن‌ها را خوب بررسی کنید یا از ابزارهای جاسوسی رایانه‌ای کمک بگیرید. به هر طریق، مطالعه و زیر نظر گرفتن عملکرد رقبا در رسانه‌های اجتماعی به شما کمک خواهد کرد تعیین کنید چه چیزی برای آن‌ّها کارساز بوده و چه چیزی کارساز نبوده است. بعد، می‌توانید پیشنهادات خودتان را مطابق آن‌ها تعدیل کنید تا بهتر با مخاطب‌تان سازگار شود.

مطلب مرتبط: ۷ فایده بازاریابی تعاملی برای کسب و کارهای دیجیتال هوشمند

۴. یک استراتژی محتوای قدرتمند درست کنید

بدون محتوا، نمی‌توانید یک استراتژی رسانه‌ی اجتماعی قدرتمند برای برندتان درست کنید. محدوده‌ی وسیعی از محتوای درگیر کننده و آموزشی می‌تواند به تقویت حضورتان در رسانه‌ی اجتماعی، رسیدن به مخاطب هدف، و تبدیل موفق آن‌ها به خریدار کمک کند.

انواع بسیاری از محتوا وجود دارد که می‌توان از بین آن‌ها دست به انتخاب زد، مانند تصاویر، ویدیوها، متن، لینک‌ها و پادکست‌ها. حتما از انواع محتوا که بهتر از همه به شما کمک خواهند کرد توجه مخاطب هدف را به خود معطوف دارید استفاده کنید.

در کنار نوع درست محتوا، لازم است زمان و دفعات مناسب پست گذاشتن را نیز پیدا کنید. این همان جایی است که مطالعه‌ی مخاطب هدف به کارتان می‌آید. شما باید بررسی کنید چه نوع محتوایی را ترجیح می‌دهند مصرف کنند و آن را مطابق نیازهای‌شان تولید کنید. این امر تعهد آن‌ها به محتوای‌تان را افزایش می‌دهد.

این کار همچنین به شما کمک خواهد کرد تصمیم بگیرید کدام پلتفرم‌های رسانه‌ی اجتماعی را برای نزدیک‌تر شدن به مخاطب‌تان استفاده کنید. مثلا، اگر مخاطب‌تان تصویر و ویدیو را فقط ترجیح می‌دهد، شاید اینستاگرام بهترین پلتفرم برای شما باشد.

بر مبنای محل مشتریان‌تان، می‌توانید به ایده‌ی درستی درباره‌ی زمان مناسبی که آن‌ها بیشترین فعالیت را دارند درک و شناخت پیدا کنید. این امر می‌تواند میزان درگیری و تعهد آن‌ها را به شما و برندتان افزایش دهد.

مطلب مرتبط: ۵۰ برند برتر در حوزه بازاریابی محتوا در جهان

۵. روی محتوای تصویری تمرکز کنید

محتوای تصویری قدرت آن را دارد که نسبت به متن بیشتر توجه مردم را جلب کند. نمی‌خواهیم بگوییم محتوای متنی اهمیت ندارد، اما باید تمرکز بیشتری بر محتوای تصویری در رسانه‌های اجتماعی بگذارید. برای ایجاد تصاویر، ویدیوها، تصویر نوشته‌ها و … با کیفیت واقعا تلاش کنید. این‌ عناصر باید به صورت یکپارچه در استراتژی رسانه‌های اجتماعی‌تان به کار گرفته شوند تا از بیشینه‌ی تعهد مخاطب اطمینان حاصل شود.

همچنین می‌توانید از ابزارهای طراحی مانند Canva و Stencilاستفاده کنید تا محتوای تصویری خلاقانه‌ای در پروفایل‌های رسانه‌ی اجتماعی‌تان ایجاد کنید. این ابزارها طراحی را برای‌تان آسان تر می‌سازند حتی اگر هیچ دانشی نسبت به ابزارهای پیشرفته مانند فتوشاپ نداشته باشید.

۶. پیشرفت‌تان را زیر نظر بگیرید و اندازه‌گیری کنید

این مهم‌ترین اقدام برای تکمیل یک استراتژی بازاریابی رسانه‌ی اجتماعی برای برندتان است. نظارت و ارزیابی منظم عملکردتان به شما کمک خواهد کرد استراتژی‌تان را تقویت کنید. همچنین به فرمول‌بندی ایده‌های موثر برای ارتقاء برندتان و رسیدن به مخاطب هدف مورد نظر کمک خواهد کرد.

باید مدام تمام معیارهای عملکردی اصلی‌تان را نظارت کنید. این‌ها شامل دستیابی، تعهد، تولید پیشتازانه و نرخ تبدیل می‌شوند. شما باید در مورد یک سری از شاخص‌های عملکردی کلیدی تصمیم بگیرید که بیش از همه به اهداف رسانه‌ی اجتماعی‌تان مرتبط هستند. با پیگیری این شاخص‌های عملکردی کلیدی می‌توانید به راحتی موفقیت کمپین‌های‌تان را تحت نظارت و کنترل داشته باشید.

تقریبا هر پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی اصلی آمارهای تحلیلی مفصلی از کمپین‌های‌تان ارائه می‌دهد تا کمک کند پیشرفت‌شان را درک کنید. بر مبنای این داده‌ها، می توانید بفهمید کدام محتوا از همه بهتر برای‌تان کار کرده و کدام محتوا را دیگر نیاز ندارید. شما متوجه خواهید شد بهترین زمان برای پست کردن محتوا و دفعات مناسب پست گذاشتن کدام هستند.

همچنین ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد که از ابزارهای فهرست‌سازی اجتماعی برای یادگیری و درک آن‌چه مخاطب‌تان درباره‌ی برندتان می‌گوید استفاده کنید. این امر ایده‌هایی به شما می‌دهد درباره‌ی نحوه‌ی بهبود. همچنین ممکن است از آن‌ها چند ایده‌ی مبتکرانه‌ی تولید محتوا نیز به دست بیاورید.

در پایان، آمارهای تحلیلی نشان‌تان خواهند داد کدام یک از پست‌های‌تان بهترین عملکرد را داشته‌اند. می‌توانید با پرداخت مبلغی این پست‌ها را ارتقاء دهید.

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: business

۶ راز مهم درباره داشتن یک استراتژی رسانه اجتماعی موفق


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی