کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

استانداردهای زیبایی در ۵ فرهنگ از سراسر جهان

وسواس به زیبایی یک وسواس بین‌المللی است اما نحوه تعریف این استانداردهای زیبایی در هر کشوری به گونه‌ای متفاوت است. این تعاریف نمی‌توانند متفاوت‌تر از این باشند!‌ در این نوشتار نگاهی به تعریف زیبایی در برخی کشورها و نواحی خواهیم داشت.

استانداردهای زیبایی

۱. دیدگاه غربی

برداشت غربی از زیبایی یکی از غیر واقعی‌ترین دیدگاه‌های موجود است. تأکید بر زنان قد بلند و لاغر سبب شده که دختران جوان در سراسر جهان خود را بکشند و سعی کنند شبیه به این تعریف باشند. دختران جوان احساس می‌کنند که باید کمر باریک و سینه‌های برجسته داشته باشند. هرچند در حال حاضر تاکید بر سبک زندگی سالم بیش‌تر شده اما هنوز هم میل به رعایت این استاندارد در خیلی‌ها وجود دارد و بسیاری از خانم‌های جوان می‌کوشند چنین اندامی داشته باشند.

۲. دیدگاه کره‌ای

یکی از مطلوب‌ترین ویژگی‌ها در فرهنگ کره‌ای، داشتن پوستی بسیار صاف است. در سرتاسر جهان و بین زنانی که به دنبال پوستی زیبا و بدون عیب و نقص هستند، سبک مراقبت از پوست کره‌ای در حال شکوفایی است. داشتن رنگی روشن و شفاف، دستاوردی است که همه خانم‌ها در کره آرزویش را دارند زیرا این دیدگاه وجود دارد که پوست برنزه به معنای تعلق داشتن به طبقه پایین جامعه است.

مطلب مرتبط: ۹ بهترین دانه های روغنی و آجیل برای سلامت و زیبایی پوست

۳. دیدگاه هندی

استانداردهای زیبایی در هند تغییر کرده و به سمت دیدگاه غربی سوق پیدا کرده‌است به این ترتیب که در حال حاضر تمرکز زنان روی داشتن پوست روشن و کمر باریک است. آن‌چه برای زنان این کشور ایده‌آل محسوب می‌شود داشتن موهایی ضخیم و براق است. بسیاری از زنان هندی روغن نارگیل را روی پوست سرشان ماساژ می‌دهند که باعث می‌شود خشکی و شکنندگی موها از بین برود.

۴. نیوزلند

در نیوزیلند زنان روال زیبایی فراتر از معیارهای عادی دارند. در این منطقه، یکی از بزرگ‌ترین شاخصه‌های زیبایی داشتن خال کوبی روی صورت است. هر چه تتو بزرگ‌تر باشد، زیباتر در نظر گرفته می شود و زنانی که روی چانه و لب‌های خود تتو دارند از همه جذاب‌تر هستند.

۵. آمریکای جنوبی

در آمریکای جنوبی، تأکید بر باسن برجسته و پاهای ضخیم و عضلانی و ران بزرگ است. کل مفهوم زیبایی در بخش پایین‌ تنه خلاصه شده و زنان برای رسیدن به این ظاهر دست به جراحی هم می‌زنند! کاملا واضح است که زنان آمریکای لاتین بسیار جذاب و با اعتماد به نفس هستند!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و  کار بازده- سارا فیضی

منبع: gloriousa

استانداردهای زیبایی در ۵ فرهنگ از سراسر جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی