کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ بهترین روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی زنان و مردان

تابستان که از راه می‌رسد، بهترین راه برای خنک شدن این است که خیلی ساده موهای ناخواسته را حذف کنید. از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در طول تابستان می‌تواند دردسر بزرگی باشد. مو موجب عرق کردن فرد شده و احساس ناراحتی نیز با خود به همراه دارد. بنابراین، بهتر است از شر آن خلاص شوید. و زمانی که پای حذف موهای ناخواسته به میان می‌آید، روش‌های خانگی بهترین گزینه برای شما هستند. استفاده از روش‌هایی که برای پوست ملایم هستند، نکته‌ای است که باید در نظر داشته باشید زیرا در این صورت شاهد واکنش روی پوست‌تان نخواهید بود. برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی ، بسیاری از افراد شیو کردن را انتخاب می‌کنند، چرا که در مقایسه با روش‌های دیگر فرایند سریع‌تری است.

از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

با این حال، هنگامی‌که شیو می‌کنید، زمینه را برای رشد موهای زیرپوستی مهیا می‌کنید که اصلا حالت خوشی ندارد. بنابراین، بدون لحظه‌ای تردید آن دستگاه یا ابزار شیو را دور بیندازید و به سراغ روش‌های خانگی بروید. در این نوشتار مجموعه‌ای از راه‌های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی را گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید!

قبل از آن‌که برخی از این روش‌های خانگی از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی را امتحان کنید، باید موهای‌تان را با تیغ بتراشید. حتی اگر برای حذف موها وکس انداختن را انتخاب کرده‌اید، آن را پیش از شروع روش‌های درمانی خانگی انجام بدهید. همچنین مهم است که یک آزمایش پچ انجام بدهید تا ببینید که آیا به هر یک از این درمان‌های خانگی برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی آلرژی دارید یا خیر.

۱. مخلوط شکر

در یک کاسه 3 قاشق غذاخوری شکر، آب یک لیمو و عسل را بریزید. تمام این مواد را با هم مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را به صورت برعکس در ناحیه‌ی تناسلی بمالید تا موهای این ناحیه ضعیف شوند. این یکی از بهترین راه‌های طبیعی یا درمان‌های خانگی برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی است.

۲. آرد نخود

تمام چیزی که برای انجام این روش حذف مو نیاز دارید یک فنجان آرد نخود، نمک و کمی آب است. تمام این مواد را با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل  را هر روز در این ناحیه به کار ببرید تا موهای آن ضعیف شود. با این وجود، اثرگذاری این ترکیب برای حذف موها مستلزم زمان زیادی است، اما هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

۳.  ترکیب عسل و شکر

این درمان خانگی برای کسانی که موهای زبر و ضخیم ندارند، اثرگذار خواهد بود. دو قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. سپس ترکیب به دست آمده را در منطقه‌ی تناسلی استعمال کنید. از یک نوار برای حذف ترکیب از روی پوست استفاده کنید.

۴. وکس آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا و عسل با هم مخلوط کنید. سپس ترکیب حاصل را گرم کنید. هنگامی‌ که گرم شد، آن را در ناحیه‌ی تناسلی بمالید و از یک نوار برای حذف ترکیب و مو از روی پوست استفاده کنید. این ترکیب یکی از بهترین روش‌های خانگی برای حذف موی ناحیه‌ی تناسلی است.

۵. عسل و لیمو

اگر مستعد جوش روی پوست ناحیه‌ی تناسلی هستید، برای جلوگیری از این مشکل، لیمو استفاده کنید. در یک کاسه، عسل و لیمو را با هم مخلوط کنید، ترکیب حاصل را گرم کنید و سپس آن را به عنوان موم برای پاک کردن موهای زائد استفاده کنید. بهترین زمان استفاده از این ترکیب پس از اولین تراشیدن موهای زائد است.

۶. ترکیب سیب‌زمینی و عدس

ترکیبی از سیب‌زمینی و پودر عدس آماده کنید. کمی عسل هم به مخلوط اضافه کنید و آن را گرم کنید. ترکیب سفت و غلیظی آماده خواهد شد که آن را به عنوان موم برای از بین بردن موهای ناحیه‌ی تناسلی استفاده کنید. این یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای حذف موی زائد این ناحیه است.

۷. جوی دوسر و عسل

اگر می‌خواهید فقط از مواد و روش‌های خانگی برای حذف موهای ناحیه‌ی تناسلی استفاده کنید، این یکی از بهترین گزینه‌ها است. جوی دوسر و عسل را با هم مخلوط کنید و سپس به عنوان موم خانگی برای حذف موهای ناخواسته در ناحیه‌ی تناسلی استفاده کنید.

اقدامات لازمی که پس از این روش‌ها باید انجام بدهید

همیشه اطمینان حاصل کنید که این ناحیه را پس از حذف موها با یخ ماساژ دهید. این کار کمک می‌کند تا منافذ پوست بسته شوند و هر گونه عفونت پوستی را کاهش می‌دهد.

 شستشو واژن

چند جور محلول شستشوی واژن وجود دارد که می توانید در خانه تهیه کنید. این روش‌های حفظ نظافت واژن کمک خواهد کرد که ناحیه‌ی تناسلی‌تان تر و تازه و دور از همه‌ی عفونت‌ها مانند STD، UTI و غیره بماند.

هرگز از اسکراب استفاده نکنید

بسیار مهم است که اسکراب را در این ناحیه‌ی حساس استفاده نکنید، زیرا ممکن است عفونت یا خارش در آن رخ بدهد چرا که پوست آن نرم و حساس است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: بولد اسکای

۷ بهترین روش از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی زنان و مردان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی