کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ بهترین روش از بین بردن لکه چربی روی لباس

اغلب برای از بین بردن لکه چربی روی لباس مواد شوینده یا حلال مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها در دسترس هستند. حالا این مقاله را با هم می‌خوانیم و نکات تازه و جالبی را در مورد سبک زندگی کشف می‌کنیم. لکه چربی روی لباسلکه‌های چربی ناشی از هر چه که باشند، راه‌هایی برای حذف آنها وجود دارد. در این مقاله، چند بهترین روش از بین بردن لکه چربی روی لباس را در خانه نشان می‌دهیم، بنابراین چشم از روی این صفحه برندارید و با بهترین روش‌ها برای از بین بردن لکه چربی روی لباس آشنا شوید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱:

مایع ظرفشویی و آمونیاک

این ترکیب یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای از بین بردن لکه‌های چربی در منزل است که تمایل داریم در این مقاله معرفی کنیم و دوست داریم که شما و خوانندگان دیگر آن را یاد بگیرید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید!

روش انجام این راهکار:

– در ابتدا، باید تمام لکه‌های چربی را با مایع ظرفشویی پوشش بدهید. شما می‌توانید از یک شوینده‌ی جایگزین مانند شامپو، صابون، یا صابون لباسشویی نیز استفاده کنید. مواد شوینده‌ی بدون رنگ ترجیح داده می‌شوند. اگر از مایع ظرفشویی یا مواد شوینده‌ی رنگی استفاده می‌کنید حتما آن را رقیق کنید چون ممکن است خودشان لباس‌های‌تان را لک کند.

بنا بر چند دلیل، اگر شما هیچ ماده‌ی شوینده‌ای ندارید، می‌توانید از اسپری‌های پاک‌کننده یا برخی از حلال‌های آشپزخانه استفاده کنید، زیرا آنها هم تاثیر مشابهی در حذف لکه‌های چربی دارند. لازم نیست هنگام استفاده از آنها نگران باشید چرا که هیچ آسیبی به لباس نمی‌زنند.

مطلب مرتبط: ۵ کاربرد جادویی جوش شیرین و سرکه برای نظافت و پاک کردن

این راه‌حل برای لباس‌های قابل شستشو مناسب است. در صورت امکان می‌توانید لباس‌ها را در ماشین لباسشویی بندازید، لباس‌های شما آسیب نخواهند دید.

– بعد، لباس‌های خود را با آمونیاک خیس کنید و سپس کمی مواد شوینده را روی لکه‌های چربی بریزید. می‌توانید حل شدن لکه‌ی چربی را ببینید. مایع ظرفشویی دارای خواص خاصی است که به شما کمک می‌کند تا با لکه‌های چربی مبارزه کنید. اگر این لکه‌ها ثابت شده باشند، ممکن است لازم باشد از فرچه استفاده کنید تا لکه‌ را از تار و پود پارچه بیرون بکشید.
– پس از شستشوی آمونیاک و مواد شوینده به طور کامل، لباس‌ها را با سرکه سفید شستشو دهید. برای لکه‌های مقاوم چربی، ممکن است لازم باشد این مرحله را دو بار انجام دهید.
– در نهایت، لباس‌های خود را به طور معمول شستشو دهید. لکه‌های مقاوم چربی، بعد از این مرحله از بین نمی‌روند. به این ترتیب مراحل را همان‌طور که در بالا ذکر شد، تکرار کنید.

ترکیب مایع ظرفشویی و آمونیاک در واقع یک محلول معجزه‌آسا برای از بین بردن لکه‌های چربی است، بنابراین حتما آن را امتحان کنید!

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۲:

از بین بردن لکه‌های چربی با استفاده از مایع ظرفشویی و آب داغ

روش انجام این راهکار:

– در ابتدا، پشت لکه‌های چربی را با مایع ظرفشویی و به کمک دست‌تان بپوشانید. کمی آن را بسابید و سپس مقدار زیادی مواد شوینده استفاده کنید. به مدت چند دقیقه آن را کنار بگذارید.
– بعد، لکه‌های چربی را با آب داغ متلاشی کنید. در صورتی که شیر آب‌تان فشار بالایی دارد، می‌توانید آن را روی لکه بگیرید و به این ترتیب ممکن است تاثیر بیش‌تری داشته باشد. در صورتی که فشار آب شیر بالا نیست باید خودتان با دست این فشار را ایجاد کنید. شما همچنین نیاز به مقدار زیادی آب داغ برای از بین بردن لکه‌ها دارید.
– در صورت داشتن یک دوش پرفشار، می‌توانید لباس را زیر آن به مدت ۲۰ ثانیه نگه دارید. در صورتی که شیر آب فاقد فشار زیاد باشد، آب داغ را باز ‌کنید و لباس را کف کابین دوش قرار دهید و آن را با فشار بالا بشویید.

یادتان باشد که هنگام ریختن آب داغ روی لکه‌ها خوب مراقب باشید.

– پس از آن، لکه‌های چربی را با یک حوله کاغذی خشک کنید. اگر کمی از لکه‌ی چربی بماند، به احتمال زیاد با اعمال کمی فشار روی آن از بین می‌برد. شم با سابیدن پارچه مواد را دوباره درون آن فرو نمی‌کنید. در عوض، به صورت سطحی لکه‌های چربی را مالش می‌دهید و سپس چربی‌های روی سطح را بردارید.
– اگر لکه‌های چربی کماکان باقی ماند، شما مجبورید دوباره با استفاده از فرچه روی پارچه را بسابید. از آب گرم استفاده کنید، با یک محلول پاک‌کننده‌ی لکه دوباره به پاک کردن آن بپردازید و در نهایت آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۳:

لکه‌بر جاذب و خشک

روش انجام این راهکار:

– برای یک لکه‌ی جدید چربی، باید تا جایی که می‌توانید چربی روی لباس را بردارید. یک حوله‌ی کاغذی بردارید و سپس با استفاده از آن تا جایی که می‌توانید چربی روی لباس را جذب کنید. این روش برای از بین بردن لکه‌ی چربی روی پشم، موکت، ابریشم، اسِتات و ابریشم مصنوعی مناسب است.
– بعد، یک لایه از لکه‌بر جاذب را روی لکه بریزید. نشاسته‌ی ذرت، پودر تالک، ذرت نیم‌کوب، نمک، بیکینگ پودر، همگی فوق‌العاده جاذب هستند. اجازه بدهید لکه‌بر جاذب (هر کدام از موارد ذکر شده) بماند تا زمانی که لکه‌ها کمی روی پارچه شل شوند. با استفاده از فرچه، لکه‌ی چربی را از روی لباس بزدایید.

مطلب مرتبط:۱۶ فایده ترکیب سرکه سیب و عسل برای سلامتی

در صورتی‌که لکه‌ی چربی هنوز وجود دارد به مرحله‌ی بعد بروید.

– در صورتی که لکه‌ی چربی هنوز وجود دارد، می‌توانید آن را با استفاده از یک لکه‌بر خشک از بین ببرید. یک تکه پارچه یا پد مرطوب کار خود را خواهد کرد.
– کمی لکه‌بر خشک را روی لکه‌ی چربی بریزید. یک پد یا پارچه را به لکه‌بر خشک آغشته کنید و آن را روی لکه‌ی چربی قرار دهید. بلافاصله پس از آن‌که لکه‌بر رطوبت گرفت، پارچه یا پد را بردارید.
– در نهایت، منطقه‌ی دارای لکه را با یک لکه‌بر خشک دیگر تمیز کنید. اجازه دهید که خشک شود و بعد می‌توانید ببینید که لکه‌ها از بین رفته‌اند.

این، در واقع، یکی از نکات کاربردی برای از بین بردن لکه‌های چربی از روی لباس در خانه است که باید یاد بگیرید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. اگر لکه‌ی چربی روی یکی از لباس‌های‌تان دارید، در اسرع وقت با استفاده از یک لکه‌بر جاذب و خشک آن را از بین ببرید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۴:

نحوه‌ی از بین بردن لکه‌ی چربی با استفاده از پودر جوش شیرین و آب

روش انجام این راهکار:

– با استفاده از مقداری پودر جوش شیرین و کمی آب یک خمیر آماده کنید. این خمیر را روی لکه‌های چربی استعمال کنید. اجازه دهید خمیر روی لکه‌ها بماند تا به طور کامل خشک شود.
– بعد، از فرچه برای پاک کردن خمیر از روی لباس استفاده کنید.

اگر هنوز آثار چربی را مشاهده می‌کنید، به مرحله‌ی بعدی بروید.

– سپس لکه‌های چربی را آغشته به مایع ظرفشویی کنید، آن را در آب گرم به مدت ۲۰ دقیقه خیس بگذارید. لباس را از آب خارج کنید و آن را آبکشی کنید. در صورتی که لکه‌های چربی رفته بودند، لباس خود را مثل همیشه خشک کنید.
– برای پاک کردن سخت‌ترین و مقاوم‌ترین لکه‌های چربی، لباس خود را به یک متخصص بسپارید. به جای استفاده از مواد شیمیایی قوی‌تر که ممکن است به پارچه‌ی شما آسیب برسانند، اجازه دهید یک متخصص که آموزش مناسب را در این زمینه دیده و تجهیزات لازم را برای از بین بردن لکه‌های چربی دارد، این کار را انجام دهد.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۵:

شامپو

شامپو نیز برای کمک به پاک کردن چربی طبیعی روی موها استفاده می‌شود، پس چرا از آن برای پاک کردن لکه‌های چربی روی لباس و پارجه استفاده نکنیم؟

روش انجام این راهکار:

– شامپو را روی لکه‌های چربی بریزید و سپس با استفاده از یک تکه پارچه‌ی نرم آن را به آرامی مالش دهید.
– اجازه بدهید ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را به طور معمول شستشو دهید.
– لباس‌ را در فضای آزاد بگذارید تا خشک شود. به این ترتیب لکه‌های چربی از بین خواهند رفت.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۶:

نحوه‌ی از بین بردن لکه‌ی چربی با استفاده‌ی ژل آلوئه‌ورا

در صورتی که روی یکی از لباس‌های‌تان لکه‌ی چربی، می‌توانید از ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید تا لکه را به خوبی پاک کنید.

روش انجام این راهکار:

– لباس را در آب سرد خیس کنید و سپس ژل آلوئه‌ورای ۱۰۰٪ را روی لکه‌های چربی پخش کنید.
– چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۷:

نشاسته‌ی ذرت و سرکه

در صورتی که لباس‌ جیرتان لکه‌ی چربی گرفته است، باید در هر مرحله از فرآیند پاکسازی مراقب باشید، زیرا ممکن است به راحتی پارچه را خراب کنید. استفاده از روش پاکسازی نشاسته‌ی ذرت و سرکه را یاد بگیرید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

روش انجام این راهکار:

– نشاسته‌ی ذرت را روی لکه‌های چربی بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا جذب پارچه شود. بعد، از یک فرچه‌ی جیر برای تمیز کردن نشاسته از روی لباس استفاده کنید.
– یک تکه پارچه‌ی میکروفیبر که اغلب برای تمیز کردن عینک آفتابی به کار می‌رود یا سایر پارچه‌های بدون پرز را در یک فنجان سرکه سفید بزنید. پارچه‌ی آغشته به سرکه را روی لکه‌های چربی به نرمی مالش بدهید تا زمانی که لکه از بین برود.
– بگذارید پارچه خشک شود، سپس یک پرزگیر بردارید و با استفاده از آن پف پارچه‌ی جیر را به حالت اول برگردانید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۸:

نحوه‌ی از بین بردن لکه‌های چربی با استفاده از گچ

اگر می‌خواهید لکه‌ی چربی ایجاد شده روی لباس‌‌تان را از بین ببرید، روش مالیدن گچ روی لکه را نیز امتحان کنید. دلیل چنین تاثیری این است که گچ یک پودر نرم است که به راحتی می‌تواند چربی را جذب کند و به این ترتیب از بین بردن لکه آسان‌تر می‌شود.

روش انجام این راهکار:

– در ابتدا، روی لکه‌های چربی را با گچ سفید بپوشانید یا کمی از پودر گچ را روی لکه‌های چربی بریزید.
– اجازه بدهید گچ به مدت ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. اگر هنوز هم می‌توانید لکه‌ی چربی را ببینید، لباس را با آب سرد شستشو دهید. ماشین خشک‌کن کار را تمام می‌کند و باید لکه‌های چربی را به طور کامل از بین ببرد.

این شیوه در واقع یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای از بین بردن لکه‌های چربی روی لباس است که بسیاری از آدم‌ها در جهان آن را به کار می‌برند تا در خانه لکه‌های چربی را از روی لباس‌ها به طور موثری پاک کنند.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۹:

پودر بچه

روش انجام این راهکار:

– شما می‌توانید لکه‌های چربی را با یک حوله‌ی کاغذی پاک کنید. در واقع می‌توانید قبل از رفتن به مرحله‌ی بعدی سعی کنید تا جایی که می‌شود چربی را از روی لباس‌ها پاک کنید.
– بعد، لکه‌ی چربی را با پودر بچه پوشش می‌دهید. در صورتی که پودر بچه‌ در منزل ندارید، از جاذب‌های دیگری مانند نشاسته‌ی ذرت و نمک استفاده کنید.
– پودر بچه را از روی پارچه با استفاده از یک قاشق یا حوله‌ی کاغذی بردارید.

مراقب باشید که پودر بچه روی باقی قسمت‌های لباس‌تان نریزد.

– مقدار کمی مواد شوینده و آب را روی لکه‌ی چربی بریزید. هنگامی که مواد شوینده کف می‌کند، از یک مسواک کهنه استفاده کنید و لکه‌ی چربی را با حرکات دایره‌ای بشویید. به یاد داشته باشید که از هر دو طرف لباس به لکه‌ی چربی حمله کنید.
– در نهایت، لباس را با مواد شوینده شستشو بدهید. به یاد داشته باشید به طور دقیق دستورالعمل‌های شستشوی روی برچسب لباس‌ها را دنبال کنید. اجازه بدهید که لباس در هوای آزاد خشک شود چرا که خشک شدن لباس در ماشین‌های خشک‌کن، ممکن است باعث شود که یک لکه‌ی کمرنگ چربی روی لباس‌تان ثابت شود.

در واقع، این مورد نیز در میان روش‌های عالی برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است، بنابراین می‌توانید از پودر بچه استفاده کنید تا چربی را از روی لباس‌های‌تان پاک کنید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱۰:

از بین بردن لکه‌ی چربی با استفاده از بنزین فندک

روش انجام این راهکار:

– به جای مواد شوینده، می‌توانید با استفاده از مقداری بنزین فندک لکه‌ی روی لباس را پاک کنید. این روش برای حذف لکه‌های چربی از برخی سطوح بسیار مفید است. قبل از حمله به لکه‌ی چربی با بنزین فندک، نقطه‌ی کوچکی را در منطقه‌ی لکه‌دار لباس‌تان تست کنید.
– اجازه دهید بنزین فندک به مدت ۲۰ دقیقه روی لباس بماند.
– بعد، لباس را با غوطه‌ور کردن آن در آب گرم شستشو دهید.
– در نهایت، لباس‌های خود را با مواد شوینده‌ی لباس شستشو می‌دهید. شما باید دستورالعمل‌های شستشو درج شده روی برچسب لباس را به دقت دنبال کنید. اجازه بدهید لباس در معرض هوا خشک شود.

این مورد به طور خلاصه یکی از روش‌های عالی برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است، بنابراین نباید آن را دست کم بگیرید، بلکه در صورت لزوم می‌توانید از آن استفاده کنید. آیا دوست دارید نکات دیگری را برای از بین بردن لکه‌های چربی یاد بگیرید؟ ادامه‌ی این مقاله را بخوانید و سعی کنید این نکات را در اسرع وقت دنبال کنید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱۱:

شیوه‌ی از بین بردن لکه‌های چربی با استفاده از پودر تالک

روش انجام این راهکار:

– اگر می‌خواهید لکه‌های چربی را از بین ببرید، از پودر تالک استفاده کنید. شما با ریختن کمی پودر تالک روی لکه‌های چربی، همان روش قید شده در بالا را دنبال کنید.
– به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید تا پودر جذب پارچه شود و سپس آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و با آب سرد شستشو دهید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱۲:

نمک و الکل

یکی دیگر از راه‌حل‌های از بین بردن لکه‌های چربی از روی لباس‌ها که دوست داریم در این مقاله به شما آموزش بدهید و تمایل داریم شما و دیگر خوانندگان بدانند و در صورت لزوم به کار ببرند، استفاده از نمک و الکل است. این محلول برای رفع لکه‌های چربی در پارچه‌های ضخیم از جمله جین و کتان مناسب است.

روش انجام این راهکار:

– در ابتدا، نمک و الکل ایزوپریل را به نسبت ۱ به ۳ با هم مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی لکه‌های چربی بمالید.
– اجازه بدهید این محلول به مدت ۱۵ دقیقه روی لکه بماند.
– در نهایت، لباس‌های خود را به طور معمول شستشو دهید. هنگامی که لباس‌ها شسته شده و خشک شدند، لکه‌های چربی باید از بین رفته باشند.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱۳:

نحوه‌ی از بین بردن لکه‌های چربی با استفاده از اسپری مو

اسپری مو می‌تواند به طور موثری لکه‌های چربی را پاک کند.

روش انجام این راهکار:

– لکه‌های چربی را با اسپری مو به طور کامل بپوشانید. به یاد داشته باشید که از یک حوله‌ی کاغذی بین اسپری و لباس استفاده کنید.
– اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه بماند تا مواد اسپری مو جذب پارچه شود و سپس آن را در ماشین لباسشویی و در حالت عادی قرار دهید.
– در نهایت اجازه بدهید که لباس در معرض هوا خشک شود و بعد می‌توانید ببینید که لکه‌ها از بین رفته‌اند. اگر این روش تاثیر نگذاشت، می‌توانید آن را تکرار کنید تا بتوانید لکه را به طور کامل پاک کنید.

در واقع، این مورد نیز یکی دیگر از نکات کاربردی برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است، بنابراین در صورت لزوم می‌توانید از این روش استفاده کنید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱۴:

سس پنیر چیز ویز

در بعضی موارد، سس پنیر چیز ویز یکی از گزینه‌های عالی برای از بین بردن چربی است.

روش انجام این راهکار:

– شما فقط باید لکه‌های چربی را با یک لایه‌ی ضخیم از پنیر بپوشانید.
– با استفاده از انگشتان‌تان روی لکه را مالش بدهید و سپس آن را در ماشین لباسشویی بیندازید.

روش از بین بردن لکه چربی روی لباس ۱۵:

اسپری پاک‌کننده‌ی سیمپل گرین

سیمپل گرین یک اسپری پاک‌کننده است که توسط بسیاری از آدم‌ها برای انجام کارهای نظافت و تمیز کردن استفاده می‌شود. این اسپری همچنین برای از بین بردن لکه‌های چربی از روی لباس کار می‌کند.

روش انجام این راهکار:

– مایع را روی لکه‌های چربی بپاشید و سپس اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند.
– در صورت نیاز می‌توانید مقدار بیش‌تری از این اسپری استفاده کنید، در نهایت لباس را با آب سرد شستشو دهید و سپس آن را خشک کنید.

این مورد نیز یکی از راهکارهای عالی برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است که شما باید بدانید و در صورت لزوم آن را دنبال کنید، به ویژه اگر لباس‌های‌تان لکه‌ی چربی گرفته‌اند.

۱۶. نحوه‌ی از بین بردن لکه‌های چربی با استفاده از کولا

نوشابه‌های گازدار کوکاکولا خواص پاک‌کننده‌ی شگفت‌انگیزی دارند و می‌توانند تقریبا هر چیزی را حل کنند.

روش انجام این راهکار:

– کوکاکولا را بر روی لکه‌های چربی بریزید و سپس به مدت ۲ ساعت صبر کنید تا نوشابه جذب پارچه شود.
– لباس را در ماشین لباسشویی شستشو دهید و سپس آن را در فضای آزاد پهن کنید تا خشک کنید.

ادامه‌ی این مقاله را در مورد راه‌های از بین بردن لکه‌های چربی از روی لباس بخوانید و یک یا چند مورد از این روش‌ها را در صورت لزوم دنبال کنید.

۱۷. محلول پاک‌کننده‌ی lestoil

Lestoil یکی دیگر از محلول‌های پاک‌کننده است و برای از بین بردن لکه‌های چربی مناسب است.

روش انجام این راهکار:

– محلول lestoil را روی لکه‌های چربی بریزیدو به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا جذب پارچه شود.
– بعد، لباس‌ را در ماشین لباسشویی و با آب سرد شستشو دهید.
– در صورتی که در تلاش هستید لکه‌ی چربی ایجادشده روی لباس‌های مختلف را به یک باره از از بین ببرید، لستویل را همراه با مایع لباسشویی داخل ماشین لباسشویی بریزید.

۱۸. نحوه‌ی از بین بردن لکه‌های چربی با استفاده از سرکه

سرکه یکی دیگر از بهترین مواد در فهرست بهترین روش‌های از بین بردن لکه‌های چربی از روی لباس‌ها است که دوست داریم در این مقاله به شما معرفی کنیم و تمایل داریم که همه‌ی خوانندگان‌مان آن را یاد بگیرند و در صورت لزوم آن را مورد استفاده قرار بدهند.

لکه‌های چربی را با استفاده از سرکه در خانه پاک کنید. به این ترتیب که با مخلوط کردن سرکه سفید و آب در مقادیر مساوی یک محلول آماده کنید و بعد پارچه‌ای را به این محلول آغشته کنید و روی لکه‌ی چربی بکشید. سرکه علاوه بر این‌که لکه‌های چربی را از بین می‌برد، قادر به پاک کردن هر لکه‌ای روی سطوح است.

۱۹. تری‌سدیم فسفات

شما می‌توانید این ماده را در فروشگاه‌های ابزارآلات و یراق‌فروشی پیدا کنید. هنگام استفاده از این ماده‌ی شیمیایی، به یاد داشته باشید که حتما باید از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید.

روش انجام این راهکار:

– ۳۰ میلی‌لیتر از تری‌سدیم فسفات را با ۱/۲ فنجان پودر تالک و ۱ فنجان آب گرم مخلوط کنید تا یک خمیر صاف و یکدست آماده شود.
– خمیر به‌دست آماده را روی لکه‌ی چربی خوب پخش کنید.
– چند دقیقه صبر کنید تا خمیر سفت شود و سپس آن را با فرچه از روی لباس پاک کنید.
– در صورتی که لکه‌های چربی همچنان به قوه‌ی خود باقی است، باید این روش را با یک مخلوط رقیق شده از آب گرم و تری‌سدیم فسفات تکرار کنید. ترکیب حاصل را روی لکه‌های چربی بمالید، اجازه دهید تا به مدت حدود ۲۰ دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم شستشو دهید.

این مورد نیز یکی از راه‌حل‌های عالی در فهرست بهترین نکات برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است که نباید آن را دست کم بگیرید بلکه آن را در نظر داشته باشید و در هنگام تلاش برای حذف لکه‌های چربی از روی لباس از آن استفاده کنید.

۲۰. از بین بردن لکه‌ی چربی با استفاده از شوینده‌ی پرفشار

این راه‌حل آخرین مورد اما یکی از مهم‌ترین موارد موجود در فهرست راه‌حل‌های از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است که می‌خواهیم در این مقاله معرفی کنیم و تمایل داریم که شما و خوانندگان دیگر آن را یاد بگیرند و در صورت لزوم برای از بین بردن لکه‌های چربی استفاده کنند.

در صورتی که همه‌ی موارد بالا نتوانند لکه را از بین ببرند، یک شوینده‌ی پرفشار راه‌حل خوبی است. شاید این وسیله گران باشد، اما چند جایگزین نیز برای آن وجود دارد. البته این راه‌های جایگزین هرگز به اندازه‌ی یک شوینده که با فشار هوا کار می‌کند، تاثیرگذار نیستند. بنابراین، می‌توانید یک شوینده‌ی پرفشار از فروشگاه ابزارآلات و یراق‌فروشی اجاره کنید. به این ترتیب مبلغ کمی را هزینه می‌کنید و می‌توانید با آن کارهای زیادی انجام دهید، از جمله حذف لکه‌های چربی در خانه.

* چند نکته برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه:

– هر چه زودتر به مبارزه با لکه‌ها‌ی چربی بپردازید، بیش‌تر احتمال دارد که آنها را از بین ببرید.
– قبل از استفاده از هر راه‌حلی برای پاکسازی لکه، آن را در یک قسمت کوچک تست کنید تا مطمئن شوید که پارچه را خراب می‌کند یا خیر.
– به یاد داشته باشید قبل از استفاده از راه‌حل دیگری برای از بین بردن چربی باید محلول قبلی را تمیز بشویید زیرا برخی از مواد شیمیایی خاص نباید با هم مخلوط شوند.
– قبل از استفاده از پاک کننده‌های لکه‌های چربی، دستورالعمل شستشوی درج شده روی برچسب‌های لباس را بخوانید. برخی از انواع پارچه ممکن است برای محلول‌ها و مواد لکه‌بر بیش از حد ظریف باشند.
– در صورتی که از پاک‌کننده‌های صنعتی لکه‌ی چربی استفاده می‌کنید، به یاد داشته باشید که برچسب‌های محصول را به دقت بخوانید و دنبال کنید تا به درستی از آن استفاده کنید و همچنین از اقدامات احتیاطی مطلع باشید.

این نوشتار حاوی فهرستی از ۲۰ بهترین و رایج‌ترین نکات برای از بین بردن لکه‌های چربی در خانه است که هر کسی که می‌خواهد لکه‌های چربی روی لباس را از بین ببرد، باید آن را بخواند و را‌ه‌حل‌ها را یاد بگیرد. در واقع ثابت شده‌است که این راهنمایی‌ها بسیار موثر هستند و می‌توانید این نکات را به آسانی در خانه دنبال کنید، بنابراین بسیاری از آدم‌ها آنها را به کار می‌برند. این نکات در واقع برای بسیاری از آدم‌ها مفید بوده‌اند بدون این‌که عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد ‌کنند، بنابراین می‌توانید به راحتی یکی از این راه‌حل‌ها را دنبال کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: vkool

۲۰ بهترین روش از بین بردن لکه چربی روی لباس


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی