کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

از بین بردن جای زخم و جوش با عسل که واقعا موثر است

سال‌های زیادی است که از عسل به‌خاطر ویژگی‌های درمانی‌اش استفاده می‌شود. تحقیقات اخیر نشان داده است که از بین بردن جای زخم و جوش با عسل هم واقعا بسیار مؤثر است، به این شرط که نوع مناسبی از عسل برای این منظور استفاده شود. ما در این جا به شما یاد می‌دهیم چگونه با استفاده از عسل، جای زخم‌تان را از بین ببرید.

از بین بردن جای زخم و جوش با عسل که واقعا موثر است

عسل چگونه جای زخم را از بین می‌برد؟

عسل مزایای طبیعی زیادی دارد. فرآيند درمان را تحریک می‌کند، و در درمان زخم‌ها و جراحت‌ها مؤثر است. عسل فرآیند بازسازی بافت بدن را تحریک می‌کند. به لطف خواص رطوبت‌رسانی آن، در از بین بردن جای جوش نیز فوق‌العاده عمل می‌کند، زیرا یک آنتی باکتری طبیعی است و سطح پوست را لطیف می‌کند و آن را به حالت طبیعی باز می‌گرداند.

مطلب مرتبط: ۱۱ بهترین درمان خانگی جای جوش

۱. انتخاب نوع مناسبی از عسل

از هر فروشگاهی می‌توان عسل تهیه کرد، ولی بسیاری از این عسل‌ها فرآوری شده هستند و از این‌رو خواص درمانی اندکی دارند. بهتر است از عسل خام، فرآوری نشده‌ی، گرما ندیده استفاده کنید تا نهایت بهره را از خواص درمانی آن ببرید. عسل خام، عسلی از که به‌صورت طبیعی توسط زنبور عسل تهیه شده است. عسل خام، بهترین نوع عسل است که می‌توانید برای از بین بردن جای زخم از آن استفاده کنید.

۲. نحوه استفاده از عسل برای از بین بردن جای زخم

نخستین کاری که باید انجام دهید این است که دو قاشق غذاخوری عسل را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید تا به‌خوبی ترکیب شوند.

سپس، این مخلوط را روی ناحیه‌ای از پوست که جای زخم وجود دارد بزنید و به مدت ۳-۵ دقیقه ماساژ دهید.

مطلب مرتبط: ۲۹ درمان خانگی برای از بین بردن جای زخم

بدون این‌که این ترکیب را از روی جای زخم‌تان بردارید، یک تکه پارچه یا گاز را که در مایکروفر یا با استفاده از یک کاسه آب گرم، گرم کرده‌اید، روی پوست‌تان قرار دهید. فقط اطمینان حاصل کنید که پارچه تمیز باشد و دمای آن را بررسی کنید که دچار سوختگی نشوید.

وقتی پارچه یا گاز گرمی که روی پوست‌تان قرار دادید سرد شد، با استفاده از یک حوله یا گاز تمیز مابقی روغنی که روی پوست‌تان باقی مانده است را پاک کنید.

به‌خاطر خواص نرم‌کنندگی عسل و از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست، پوست‌تان نرم می‌شود.

بهتر است این فرآیند را دو بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه‌ي مطلوب برسید!

مطلب مرتبط: درمان زخم: ۱۶ درمان خانگی زخم ها که باید بدانید

نکته مهم برای از بین بردن جای زخم و جوش با عسل

اگر جای زخم‌تان کوچک است (مانند جای جوش)، می‌توانید مستقیما با استفاده از انگشت تمیز، این ترکیب را روی پوست‌تان بزنید و اجازه دهید شب تا صبح روی پوست‌تان باقی بماند و صبح این ترکیب را از روی پوست‌تان بشویید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: onehowto

از بین بردن جای زخم و جوش با عسل که واقعا موثر است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی