کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

از بین بردن بوی سیر: ۱۶ روش خانگی رفع بوی بد سیر از دهان

سیر یکی از اجزای جدا نشدنی چندین غذای مختلف است. این ماده‌ی خوراکی همراه با با مزایای فراوانی که برای سلامتی دارد، می‌تواند عطر متفاوتی را به هر غذایی اضافه کند. اگرچه سیر چندین مزایای دارویی را به شما ارائه می‌دهد، اما ترکیبات سولفوریک موجود در آن باعث می‌شود که دهان‌تان بوی بدی بگیرد و پس از مصرف آن به دنبال روش هایی برای از بین بردن بوی سیر باشید. اساسا، آلیل متیل سولفید (AMS) به راحتی تجزیه نمی‌شود و از این رو، بوی بدی از دهان شما خارج می‌شود. حذف کردن این ماده‌ی مغذی از رژیم غذایی‌تان راه‌حل این مشکل نیست.

برخی از داروهای موثر خانگی وجود دارند که می‌توانند به شما در خلاص شدن از شر بوی بد سیر کمک کنند. این مقاله را بخوانید تا با فهرستی از روش‌های خانگی برای از بین بردن بوی سیر به طور موثر آشنا شوید! با ما همراه باشید.

درمان‌های خانگی برای از بین بردن بوی سیر

از بین بردن بوی سیر با خردل

۱. خردل

خردل برای جلوگیری از بوی ناخوشایند سیر بسیار موثر است. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که یک قاشق خردل را در دهان خود به مدت ۱ تا ۲ دقیقه بچرخانید و بعد آن را بیرون بریزید. سپس نصف قاشق چایخوری خردل داخل دهان‌تان بگذارید و آن را ببلعید. این یکی از بهترین روش‌های خانگی برای از بین بردن سریع بوی بد سیر است.

* روش دیگر این است که می‌توانید دو قاشق چایخوری روغن خردل و یک قاشق چایخوری نمک را با هم مخلوط کنید و ترکیب حاصل را در دهان‌تان بچرخانید. بعد از یک ساعت، دهان خود را با آب ساده شستشو دهید.

* توجه: حواس‌تان باشد که مخلوط روغن خردل و نمک را نباید ببلعید.

از بین بردن بوی سیر با سیب

۲. سیب برای از بین بردن بوی سیر

سیب یک درمان مؤثر برای از بین بردن بوی بد سیر است. هنگامی که از بوی ناخوشایند سیر رنج می‌برید، یک سیب بخورید تا بو به سرعت از بین برود. پلی‌فنول‌های موجود در این میوه‌ی مغذی باعث کاهش ترکیبات گوگردی سیر می‌شوند که همین به نوبه‌ی خود از بوی نامطبوع سیر جلوگیری می‌کند.

از بین بردن بوی سیر با شیر کامل

۳. شیر کامل

شیر حاوی چربی‌هایی است که خواص سولفوریک سیر را سرکوب می‌کنند و بوی بد آن را در حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. ترکیبی از چربی‌ها و آب، شیر کامل را تشکیل می‌دهند و باعث خنثی کردن بوی بد دهان می‌شوند. یک لیوان شیر کامل پس از خوردن یک وعده غذای پر از سیر بنوشید.

از بین بردن بوی سیر با میخک

۴. میخک برای از بین بردن بوی سیر

خواص ضد باکتری میخک نفس شما را تازه کرده و بوی نامطبوع را از بین می‌برد. میخک زرد را پس از خوردن وعده غذای حاوی سیر بجوید. یا گاهی اوقات، چای میخک آماده کنید. یک قاشق چایخوری میخک را در یک فنجان آب به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت پایین بجوشانید. می‌توانید این چای را بنوشید یا از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

از بین بردن بوی سیر با ماست

۵. ماست

خوردن ماست تازه یکی از بهترین راه‌های خلاص شدن از شر بوی بد سیر است. برای از بین بردن سولفید هیدروژن درون دهان‌تان که دلیل اصلی بوی بد است، حدود ۱۵۰ گرم ماست شیرین‌نشده بخورید. ارگانیسم‌های زنده‌ی موجود در ماست با باکتری‌هایی که باعث به وجود آمدن بوی بد دهان هستند، مبارزه می‌کند.

از بین بردن بوی سیر با دانه قهوه

۶. دانه‌های قهوه

دانه‌های قهوه ترکیبی هستند از ترکیبات طبیعی که به مبارزه با بوی غیرقابل‌تحمل سیر کمک می‌کنند. چند دانه‌ی قهوه را بعد از غذا بخورید تا بوی دهان‌تان را تازه کنید.

۷. غذاهای سرد

پس از خوردن غذاهای گرم بوی سیر تشدید می‌شود و بعد از خوردن غذاهای سرد، بوی سیر کاهش می‌یابد. بنابراین، بستنی، اسموتی، دسرهای یخی و سایر خوراکی‌های سرد را بخورید تا بوی بد سیر را به حداقل برسانید.

از بین بردن بوی سیر با لیمو

۸. لیموی تازه برای از بین بردن بوی سیر

اگر به دنبال یک راه‌حل برای خلاص شدن از شر بوی بد سیر هستید،‌ پس لیموی تازه را امتحان کنید که بسیار موثر است. این ماده به عنوان یک خنثی‌کننده‌ی بوی سیر عمل می‌کند. نوشیدن آب لیموی تازه پس از مصرف سیر باکتری‌هایی را که موجب بدبو شدن دهان می‌شوند، از بین می‌برد.

* روش دیگر این است که می‌توانید یک برش لیموی تازه بمکید یا کمی پوست لیموی تازه را بجوید.

از بین بردن بوی سیر با سبزیجات

۹. سبزیجات

خوردن سبزیجات تازه مانند هویج، سیب‌زمینی له‌شده، قارچ و غیره می‌تواند بوی سیر را به حداقل برساند. اگر غذای شما حاوی سیر زیادی باشد، می‌توانید این سبزیجات را به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید تا سرپوشی روی بوی سیر گذاشته باشید.

از بین بردن بوی سیر با رازیانه

۱۰. رازیانه

خواص ضد میکروبی رازیانه، باکتری‌ها را از بین می‌برد و به تر و تازه کردن بوی  دهان کمک می‌کند. این دانه‌های کوچک همچنین تولید بزاق را تحریک می‌کنند. یک قاشق غذاخوری رازیانه را بعد از خوردن غذا میل کنید.

* علاوه بر این، می‌توانید یک قاشق چایخوری رازیانه را در یک فنجان آب به مدت ۱۰ دقیقه دم بگذارید. این جوشانده را به آرامی چندین بار در روز بنوشید.
* شما همچنین می‌توانید دانه‌های بادیان رومی را مصرف کنید.

از بین بردن بوی سیر با هل

۱۱. هل برای از بین بردن بوی سیر

عطر و طعم خوش دانه‌های هل کمک می‌کند تا از بوی بد سیر خلاص شوید. بعد از هر وعده غذایی که حاوی سیر است، چند دانه هل مصرف کنید.

از بین بردن بوی سیر با اسفناج

۱۲. اسفناج

اسفناج کمک می‌کند تا ترکیبات گوگردی که موجب بوی بد سیر می‌شوند از بین بروند. شما می‌توانید سیر و اسفناج را با هم بخورید تا مزایای هر دو را به دست آورید.

از بین بردن بوی سیر با جعفری

۱۳. جعفری

جعفری شامل مقادیر بالایی از کلروفیل است که به عنوان یک خوشبوکننده‌ی موثر و طبیعی دهان عمل می‌کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که وقتی از بوی بد سیر رنج می‌برید، جعفری تازه بخورید. خواص ضد التهابی، ضد باکتری و آنتی‌اکسیدانی جعفری به از بین رفتن بوی غیرقابل‌تحمل دهان و همچنین بوی بد بدن که ناشی از خوردن سیر است، کمک می‌کند.

گیاهان دارویی برای از بین بردن بوی بد سیر

از بین بردن بوی سیر با نعناع

۱۴. نعنا

چند برگ نعناع تازه را بجوید، زیرا این برگ‌ها می‌توانند بوی بد سیر را از بین ببرند و نفس‌تان را تر و تازه کنند.

* همچنین می‌توانید آدامس طعم نعناع (بدون قند) بجوید.

از بین بردن بوی سیر با چای سبز

۱۵. چای سبز برای از بین بردن بوی سیر

چای سبز یک منبع غنی از پلی‌فنل است که به کاهش غلظت سولفید هیدروژن کمک می‌کند. بنابراین، یک فنجان چای سبز بنوشید زیرا یکی از روش‌های مناسب برای از بین بردن سیر همین است.

از بین بردن بوی سیر با ریحان

۱۶. ریحان

ریحان به عنوان یک ماده‌ی غذایی فنولیک، بوی بد سیر را از بین می‌برد. بعد از خوردن یک غذای پر از سیر، چند برگ ریحان را بجوید.

بایدها

– بعد از خوردن غذا دندان‌های‌تان را با استفاده از مسواک و خمیر دندان بشویید.

– بعد از غذا، با دهانشویه غرغره کنید.

– برای از بین بردن ذرات مواد غذایی در میان دندان‌ها از نخ دندان استفاده کنید.

– زبان‌تان را بعد از خوردن غذا با استفاده از یک اسکرابر زبان تمیز کنید.

– برای پاک کردن لثه‌ها به طور کامل از واترپیک استفاده کنید.

نبایدها

– سیر را بیش از حد به غذاهای‌تان اضافه نکنید.

آیا شما درمان خانگی دیگری برای خلاص شدن از بوی بد سیر دارید و آن را دنبال می‌کنید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، لطفا آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: homeremedyhacks

از بین بردن بوی سیر: ۱۶ روش خانگی رفع بوی بد سیر از دهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی