کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ نکته طلایی که ازدواج به خاطر پول تبدیل به یک ازدواج موفق شود

روی این کره‌ی خاکی هفت میلیارد نفر زندگی می‌کنند و کشور به کشور، ایالت به ایالت، شهر به شهر که بگردید یک عامل مشترک را پیدا خواهید کرد: تنوع. اما، با این همه تنوعی که داریم، ازدواج اغلب برای‌مان یک فرمول واحد به حساب می‌آید که همه چیز را جفت و جور می‌کند. اگر طرفین ازدواج با نوع پیوندی که دارند تشکیل می‌دهند سازگار باشند، در آن صورت این می‌تواند ازدواجی شاد و موفق باشد، حتی اگر با استانداردهای ایده‌آل عشق در یک نگاه جور نباشد. یک از گزینه‌هایی که معمولا درباره‌اش زیاد بحث نمی‌شود ازدواج به خاطر پول است، با اینکه یادگرفتن نحوه‌ی ازدواج با یک فرد پول‌دار اصلا چیز خجالت آوری نیست. در این نوشتار مطلب جالبی را به شما میگوییم که ازدواج به خاطر پول همیشه هم بد و خجالت آور نیست بلکه می تواند راه های خوب موفقیت و خوشبختی هم باشد.

ازدواج به خاطر پول

۱. انواع گزینه‌های ازدواج

یکی از باورهای نادرست درباره‌ی ازدواج مدرن آن است که همسرتان باید تمام نقش‌های مختلفی را که شما در زندگی نیاز دارید به عهده بگیرد و به درستی انجام دهد، و این عملا برای یک نفر به تنهایی میسر نیست. شما به سایر آدم‌ها و سایر انواع روابط با دوستان و افراد خانواده نیاز دارید. این یعنی یک ازدواج موفق در واقع نیازمند آن است که تعیین کنید کدام نقش یا نقش‌ها را مایل‌ هستید همسرتان در زندگی ایفا کند و کدام یک از همه برای‌تان مهم‌تر هستند.

تعریف این نقش‌های خاص باعث شروع موفق ازدواج‌تان خواهد شد، و هر دوی شما درک درستی از انتظارات‌تان خواهید داشت. قرارهای ازدواج دیگر این انتظارات را به حساب می‌آورند و به شریک‌های زندگی اجازه می‌دهند از همان آغاز به توافق برسند هر فرد از این توافق ازدواج چه چیزی قرار است نصیبش بشود. ازدواج به خاطر پول ، که ازدواج امن نیز نامیده می‌شود، یکی از گزینه‌های موجود ازدواج است. آدم‌هایی که در این نوع روابط هستند ممکن است عشق آتشینی نداشته باشند، اما وارد وضعیتی می‌شوند که می‌دانند این همان چیزی نیست که انتظارش را داشته‌اند. در انتها، اکثر آدم‌هایی که این نوع رابطه را انتخاب می‌کنند کاملا از تصمیمی که گرفته اند احساس شادمانی می‌کنند چون با این کار انتظارات‌شان را برآورده کرده‌اند.

مطلب مرتبط: بهترین سن ازدواج: ۵ گروه سنی برای ازدواج و مزایا و معایب آن برای بانوان

۲. یک شیوه‌ی قدیمی

همان قدر که ایده‌ی ازدواج به خاطر پول ممکن است تابو به نظر برسد، پیوندهای مبتنی بر ارتباطات مالی از روز ازل جریان داشته‌اند. پادشاهان و ملکه‌ها اغلب به خاطر هدف صرفِ حفظ پادشاهی‌شان با هم پیوند برقرار می‌کردند. گفتن این حرف نامعقول به نظر نمی‌رسد که در اواخر قرن هجدهم، اینکه یک زن طبقه‌ی متوسط مجبور بوده است انتخاب کند آیا باید ازدواجش بر پایه‌ی پول باشد یا عشق چیز غیر رایجی نبوده است. به هر حال، زنان کار نمی‌کردند، و یک راه برون رفت از دشوارهای اقتصادی «ازدواج با ثروتمندان» بود. اکثر زنان مدرن امروزی معتقدند که در دوره‌ی زمانی متفاوتی زندگی می‌کنیم. ما می‌توانیم مستقل از مردها باشیم و به رویاهای‌مان جامه‌ی عمل بپوشانیم، و دیگر مجبور نیستم به مردان تکیه کنیم تا کورمال کورمال ما را در زندگی به دنبال خودش بکشد.

اما آیا این یعنی خواستن ازدواجی که به لحاظ مالی سودمند است – در صورتی که این یکی از خواسته‌های اصلی‌مان باشد – اشتباه است؟ این روزها دیگر نه، مادامی که صداقت و شفافیت طرف دیگر این معادله هستند.

مطلب مرتبط: مشاوره ازدواج:۵۰ بهترین نکته برای ازدواج از ۵۰ کارشناس ازدواج

۳. چگونه ازدواجی ثروتمندانه داشته باشیم

کلید داشتن ازدواج مبتنی بر ثروت موفق برای هر یک از طرفین صادق بودن درباره‌ی علت ورودشان به رابطه است. در واقع، این نوع از صداقت بخش مهمی از هر رابطه‌ی ثمربخشی است. مطمئنا مهم است، و شما باید اطمینان حاصل کنید این همان نوع از رابطه‌ای است که با تحلیل ارزش‌های‌تان می‌دانید خواهان آن هستید. وقتی در پی درک نحوه‌ی ازدواج به خاطر پول هستید و اینکه آیا راه مناسبی برای شما خواهد بود، از خودتان سوال‌های زیر را بپرسید:

– در ازدواج چه چیزهایی بیشتر از همه برایم خوشایند و مطلوب است؟ (فهرست کنید)

– وقتی به سایر ازدواج‌های موفق نگاه می‌کنم، آن‌ها چه چیزهایی دارند که من خواهانش هستم؟

– نقطه‌ی ضعف یا مشکل ازدواج با یک نفر به خاطر شرایط مالی‌اش چیست؟

– آیا می‌خواهم بعدا بچه دار شود و چه نوع زندگی خانوادگی را دوست می‌دارم؟

– آیا امنیت بلند مدت هدف نهایی من است، حتی اگر به معنی آن باشد که از خیر یک سری بخش‌های مثبت و خوب مربوط به ازدواج‌های سنتی و مرسوم بگذرم؟

– باید چه چیزی ارائه بدهم؟

مطلب مرتبط: ۱۹ ویژگی بهترین همسر مناسب برای شما

چیزی که باید درک کرد این است که در ازدواج به خاطر پول ؛

شما نیز باید چیزی برای ارائه کردن به همسرتان داشته باشید. چون او چیزی کاملا ارزشمند به شما می‌بخشد – امنیت مالی – ازدواج به خاطر پول ممکن است به معنی آن باشد که شما در این ازدواج در موضع ضعیف‌تر قدرت هستید. آنچه ممکن است از شما خواسته شود به همسر ثروتمندتان ببخشید وقتی است که به اولویت‌های او در زندگی اختصاص می‌دهید. اگر این اولویت‌ها همه درباره‌ی کار باشد و ارتباط آزاد/عاطفی کمی به شما ارائه دهد چطور؟ آیا می‌توانید با این مسئله کنار بیایید؟

اولین قدم برای ازدواج با یک آدم ثروتمند و حفظ آن ازدواج قبول این نکته است که شما نیز باید ارزش غیر پولی برای او فراهم آورید و از اول مشخص کنید آن «ارزش» چیست.

البته، بسیاری از آدم‌ها فکر می‌کنند زنی که با یک مرد ثروتمند ازدواج می‌کند همیشه باید دست به سینه و آماده به خدمت باشد. این ممکن است در بدو امر درست باشد، اما در درازمدت چطور؟ مثال‌های زیادی از مردان مشهور ثروتمند وجود دارند که زنان میانسال‌شان را با عروسک‌ها و مدل‌های جدیدتر جایگزین می‌کنند. به همین دلیل هم که شده، مهم است اطمینان حاصل کنید شخصی که با او ازدواج می‌کنید صرفا برای‌تان حکم عابربانک را نداشته باشد. شما باید در سطحی عمیق‌تر با هم پیوند داشته باشید.

زمانی که بپذیریداین‌ها اولویت‌های‌تان هستند و آنچه را از شوهر/زن آینده‌تان انتظار دارید مشخص کرده باشید، یافتن یک شریک زندگی ثروتمند درست مثل پیدا کردن دوست یا شریک عشقی خواهد بود. اما به جای گشتن دنبال او در مکان‌های مورد علاقه خودتان، باید خودتان را در جاهایی آفتابی کنید که محل آمد و شد ثروتمندها است. چند نمونه از این اماکن عبارتند از:

– رویدادهای خیریه

– باشگاه‌های گلف

– کافه‌های نزدیک مناطق اداری پر درآمد و ثروتمند

– تفریح‌گاه‌های چشمه‌های آب گرم لوکس

– اکران نخست فیلم‌ها و میهمانی‌ها

– مزایده‌ها و حراج‌ها

– باشگاه‌های میلونرها

۴. چطور خودتان را آماده کنید

حالا که می‌دانید چه می‌خواهید و در کجا ممکن است او را پیدا کنید، زمان آماده کردن خودتان است. چند توصیه به شما داریم که وقتی تصمیم دارید با آدم ثروتمندی ازدواج کنید باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

۱. اگر در حال حاضر در شهری زندگی نمی‌کنید که ثروتمندان زیادی داشته باشد، نقل مکان کنید

اگر فقط از عهده‌ی زندگی کردن در حاشیه‌های شهرها بر می‌آیید، مشکلی نیست، اما مادامی که در این جور مکان‌ها به سر ببرید احتمال اینکه بتوانید یک شریک زندگی ثروتمند پیدا کنید بسیار کم است.

۲. به سر و وضع خودتان برسید و عالی جلوه کنید

زیبایی جز به ظاهر نیست، اما بیایید با آن اینگونه روبرو شویم، زیبایی ظاهری هم اهمیت دارد. وقتی در منظر عموم حاضر می‌شوید بهترین سر و وضع را از خودتان نشان بدهید، باشگاه بروید، و روی سلامت جسمی و روحی‌تان تمرکز کنید. پوشش و راه رفتن‌تان باید حاکی از اعتماد به نفس باشد… اعتماد به نفس داشته باشید.

۳. خاص باشید

هزاران نفر هستند که به دنبال همان چیزی هستند که شما طالبش هستید، و وقتی سعی می‌کنید با یک فرد فوق‌العاده پول دار قرار ملاقات بگذارید و بعد ازدواج کنید، همیشه با رقابت روبرو خواهید بود و رقیبانی خواهید داشت. چه چیز جالبی در شما وجود دارد که شما را متمایز می‌سازد و توجه سایرین را جلب می‌کند؟

۴. روی خودتان تمرکز کنید

درک می‌کنم که این یکی ممکن است درست قطب مخالف آنچیزی به نظر برسد که سعی دارید انجام دهید. بالاخره، دارید سعی می‌کنید یک عاشق ثروتمند را تور کنید، به خودتان نگیرید اما این در مورد همه‌ی کسانی که می‌خواهند با آدم‌های موفق دیگر ارتباط برقرار کنند صدق می‌کند. اگر با مطالعه و موفق نباشید و روی اهداف /رویاهای‌تان کار نکنید صرفا ظاهر زیبا و قصه‌ها و ماجراهای جالب و سرگرم کننده راه به جایی نخواهد برد و هرگز به قرار دوم با آن فرد نخواهید رسید. با تمرکز بر خودتان و بیرون راندن خوی «شکارگری» از وجودتان، این احتمال وجود دارد آن نوع شریک زندگی که مشتاقش هستید سراغ‌تان بیاید.

۵. تا آنجا که می‌توانید یاد بگیرید

بهترین زمان برای آماده شدن جهت یک رابطه‌ی عاشقانه موفق وقتی است که از قبل با زوج‌هایی که بیش از ۳۰ سال از زندگی مشترک‌شان می‌گذرد صحبت کرده باشید، کتاب‌های مربوط به ازدواج را خوانده باشید، و خودتان را آماده کرده باشید تا همان شریک زندگی باشید که همسر آینده‌تان نیاز خواهد داشت، فارغ از این که در حساب بانکی او چند میلیارد تومان پول وجود دارد. برای آنکه بیشتر درباره‌ی ویژگی‌های ازدواج های موفق – از هر نوعی که باشد – مطالبی بیاموزید ، همیشه می‌توانید با افراد دارای تجربه و صاحبنظر یا متخصص در این حوزه نیز مشورت کنید و از نظراتشان بهره مند شوید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: betterhelp

۹ نکته طلایی که ازدواج به خاطر پول تبدیل به یک ازدواج موفق شود


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی