کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راحت ترین کشور برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری به طور تضمینی

کشورهای مختلفی در قاره‌ی اروپا وجود دارند که بر اساس طرح و برنامه‌هایی به شهروندان خارجی اجازه می‌دهند برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. حال این سوال پیش می‌آید که کجاها برای سرمایه‌گذاری از همه بهتر هستند. در این مقاله ۱۰ راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری بررسی می شوند.

در مطالعه‌ای که توسط شرکت مشاوره‌ی شهروندی هلنی اند پارتنرز (Henley & Partners) انجام شد برنامه‌های مختلف سرتاسر جهان را تحلیل، و آن‌ها را علاوه بر معیارهای دیگر بر اساس ارزش و کیفیت رتبه‌بندی کردند. و در اینجا فهرست ۱۰ کشور که رویهم رفته بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا هستند به شما ارائه می‌شود. هشدار: برای این که بتوانید اقامت بسیاری از این کشورها را به دست آورید باید پول نقد اضافی فراوانی داشته باشید.

۱. اتریش

اخذ اقامت اروپا, اتریش

فهرست را با نام کشور اتریش آغاز می‌کنیم، که طبق گزارش هلنی اند پارتنرز ۱۰ نوع مختلف مجوز اقامت ارائه می‌کند که هیچ کدام از آن‌ها به سرمایه‌گذاری در این کشور نیازی ندارند. چنین مجوزهایی مسافرت بدون ویزا در حوزه‌ی شینگن را، که شامل اکثر کشورهای اتحادیه اروپا می‌شود، میسر می‌سازد.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین کشور برای زندگی و مهاجرت در ۲۰۱۸

۲. بلژیک

اخذ اقامت اروپا, بلژیک

در مکان دوم بلژیک قرار دارد و فقط تضمین می‌کند موقعیت شغلی به قدری هست که افراد را واجد شرایط اخذ اقامت کند و از این رو نیاز به سرمایه‌گذاری منتفی می‌شود. طبق گزارش‌ها این فرایند مدتی کوتاه به اندازه‌ی دو هفته طول می‌کشد.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای  شینگن

۳. پرتغال

اخذ اقامت اروپا, پرتغال

وقت آن است که با مدیر بانک خود صحبت کنید چون اقامت گرفتن در پرتغال برای شما هزینه در بر خواهد داشت. خب این چه ضرری برای‌تان دارد؟ ببینید، حداقل مبلغی که می‌تواند شما را به سر منزل مقصود برساند ۵۰۰.۰۰۰ یورو (۴۵۰.۰۰۰ پوند) است؛ با این قیمت می‌توانید یک خانه بخرید و در آن مستقر شوید. یا به عنوان گزینه‌ای دیگر، می‌توانید ۱ میلیون یورو (۹۰۰.۰۰۰ پوند) را به یک حساب بانکی در کشور پرتغال انتقال دهید یا ۱۰ شغل در این کشور ایجاد کنید.

۴. مالت

اخذ اقامت اروپا, مالت

نرخ مالیات پایین (ساکنین دائمی فقط ۱۵ درصد می‌پردازند) و آب و هوای آفتابی مالت برای کسانی که به دنبال اخذ اقامت در اتحادیه اروپا هستند به مقصدی جذاب تبدیل می‌کند. ظاهرا، خریدن یک ملک ۲۷۵.۰۰۰ یورویی برای ورود به این کشور و اخذ اقامت آن کافی است.

مطلب مرتبط : قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟

۵. اسپانیا

اخذ اقامت اروپا, اسپانیا

ماننده همسایه‌اش پرتغال، مجوزهای اقامت را می‌توان از طریق خریداری خانه‌ای به ارزش ۵۰۰.۰۰۰ یورو به دست آورد که در بسیاری از مناطق این کشور به شما اجازه تجارت خشت و ملات را می‌دهد. یا این که، متقاضیان اخذ اقامت می‌توانند به اختیار خود ۲ میلیون یورو (۱.۸ میلیون پوند) در اوراق قرضه‌ی دولت سرمایه‌گذاری کنند.

اخذ اقامت اروپا ۶: لیتوانی

اخذ اقامت اروپا, لیتوانی

در این کشور هم اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در املاک اتفاق می‌افتد و در اینجا با مبلغی معادل ۲۵۰.۰۰۰ یورو (به علاوه‌ی یک کارمزد دولتی پنج درصد) میسر می‌شود، که باید برای صدور مجوز اقامت موقت‌تان در لیتوانی کافی باشد.

مطلب مرتبط : همه چیز درباره ویزای شینگن:کشورها، مدارک، شرایط، هزینه و فرم

۷. موناکو

اخذ اقامت اروپا, موناکو

علاوه بر مزیت مسافرت بدون ویزا به سرتاسر کشورهای حوزه‌ی شینگن، ساکنین موناکو مجبور به پرداختن مالیات بر درآمد، مالیات بر عواید سرمایه‌ای، یا مالیات بر سرمایه نیستند. برای تثبیت و حتمی کردن اقامت، خارجی‌ها باید دست کم ۵۰۰.۰۰۰ یورو در یک حساب بانکی سپرده‌گذاری کنند، که باید در طول دوره‌ی اقامت این مبلغ در نزد بانک باقی بماند.

۸. قبرس

اخذ اقامت اروپا, قبرس

مستغلات و املاکی به ارزش ۳۰۰.۰۰۰ یورو یا بیشتر خریداری کنید و همین برای تضمین اقامت شما در این جزیره‌ی مدیترانه‌ای کفایت می‌کند. کشوری که به لطف هوای گرم سواحل ماسه‌ای مقصد بسیار محبوبی برای تعطیلات نیز هست.

مطلب مرتبط : ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

۹. یونان

اخذ اقامت اروپا, یونان

یونان، کشوری که فریاد استمداد برای سرمایه‌گذاری سر می‌دهد، به هر کسی که املاکی با ارزش کلی ۲۵۰.۰۰۰ یوروئی خریداری کند اقامت می‌دهد و از این طریق سرپناهی در جایی دنج و گرم برای شما فراهم می‌آورد.

مطلب مرتبط ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

اخذ اقامت اروپا ۱۰: بلغارستان

اخذ اقامت اروپا, بلغارستان

۵۰۰.۰۰۰ یورو در یک پرتفوی اوراق قرضه‌ی دولتی بلغارستان سپرده‌گذاری کنید و بگذارید پنج سال بماند و آن وقت: شما برای اخذ اقامت کشور بلغارستان واجد شرایط خواهید بود و می‌توانید از مزایای این طرح بهره‌مند شوید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: telegraph

۱۰ راحت ترین کشور برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری به طور تضمینی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی