کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فرار اختلاسگر ۱۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت به کانادا

روز یکشنبه اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تایید کرد که اختلاسگر ۱۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت تنها سه ساعت بعد از احضار درباره تخلف مالی‌اش با کمک همسرش بلیت هواپیما گرفته و به مقصد کانادا گریخته است.

فرار اختلاسگر ۱۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت به کانادا

روز جمعه وزیر نفت تایید کرد که یکی از مدیران وزارت نفت متهم به ۱۰۰ میلیارد تومان اختلاس است و از کشور خارج شد.

مقامات وزارت نفت می گویند این مدیر بیش از ۳۰ سال در وزارت نفت بوده اما تخلف مالی او بعد از اینکه سیستم نرم افزاری تغییر داده شد، تخلف او مشخص شد و به گفته آقای قره‌خانی، زمانی که مسئولان این بخش متوجه انحرافات شدند، این فرد را احضار کردند و در همان زمان که پرونده‌ها را دقیق‌تر بررسی کردند، متوجه شدند که اختلاس وجود دارد. پس از اینکه به وی اعلام کردند، متوجه شدند که این فرد اتاق کار خود را ترک کرده است.

مشخص نیست کدام دستگاه نظارتی متوجه تخلفات این متهم شده اند اما سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از دستگاه‌های نظارت مالی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات انتقاد کرده که چرا در طول ده سال متوجه فساد مالی این متهم نشده بودند.

روز جمعه وزیر نفت گفته بود نام این فرد به پلیس بین الملل یا اینترپل ارایه شده اما به نظر می رسد این اقدام فایده ای نداشته باشد و بیشتر یادآور فرار محمودرضا خاوری رئیس سابق بانک ملی ایران در زمان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی است.

در آن پرونده آقای خاوری یکی از متهمان بود که به دریافت سه میلیون دلار رشوه متهم شده بود اما به بهانه شرکت در یک نشست کاری در لندن، با کمک مقام های ارشد دولت محمود احمدی نژاد،‌ ایران را ترک کرد و به کانادا که اقامت آنجا را داشت، رفت.

ایران و کانادا توافق استرداد مجرمین ندارند و به نظر می رسد بازگرداندن این متهم وزارت نفت هم مانند خاوری به نتیجه ای نرسد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

فرار اختلاسگر ۱۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت به کانادا


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی