ابتلا به سنگ کلیه طی ۳۰ سال گذشته افزایش یافته است - مجله کسب و کار بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ابتلا به سنگ کلیه طی ۳۰ سال گذشته افزایش یافته است

یک پژوهش جدید می گوید ابتلا به سنگ کلیه چه در زنان و چه مردان، در سه دهه اخیر به طور مداوم افزایش یافته است. در این پژوهش که در میان سال های ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۲ صورت گرفته، بیش از ده هزار نفر از ساکنان مینه سوتا مورد مطالعه قرار گرفتند.

ابتلا به سنگ کلیه در آمریکا

براساس باوری قدیمی، آدم ها باید روزی هشت لیوان آب در روز بیاشامند. این کار در بعضی روزها، بخصوص در هوای سرد، کار دشواری است. اکنون معلوم شده که نیازی به آشامیدن این همه آب نیست. تقریباً بیست درصد آب مورد نیاز بدن ما از غذاهای جامد به ویژه از میوه ها و سبزی ها تامین می شود.

همچنان اهمیت دارد که روزانه مقدار زیادی آب بیاشامیم، به ویژه در تابستان اما همچنین می توانید با برخی خوراکی های بسیار عطش زدا، تشنگی تان را فرو بنشانید. میوه هایی مثل هندوانه که بیش از ۹۰ درصد وزن شان آب است.

به موجب این مطالعه جدید در آمریکا، سنگ کلیه در میان مردان در این مدت ۴ برابر و در زنان ۲ برابر شده است.

ابتلا به سنگ کلیه بیماری نسبتاً شایعی است. در حدود ۱۰ درصد از مردم در مرحله ای از زندگی دچار سنگ کلیه می شوند.

این بیماری با درد زیاد همراه است به طوری که به آن زایمان مردانه می گویند و به صورت ادواری بروز می کند و علل گوناگون دارد. از جمله علت ژنتیکی، میزان بالای کلسیم در ادرار و همچنین افزایش موارد آزمایش های اولترا ساوند و«سی. تی.اسکن. » درمعاینات پزشکی می تواند عامل آن باشد.

پزشکان معمولا چند راه برای مقابله با سنگ کلیه پیشنهاد می دهند. برخی از این راهها سنتی هستند. استفاده از لیموترش و آبلیموی تازه، و پرهیز از خوردن نان، پاستا، ماکرونی و شکر فرآوری شده می تواند کمک باشد. نوشیدن آب پرتقال هم به رفع سنگ کمک می کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ابتلا به سنگ کلیه طی ۳۰ سال گذشته افزایش یافته است


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی