کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آیا رابطه جنسی قبل از رقابت عملکرد ورزشکاران را بهبود می‌دهد؟

آیا رابطه جنسی قبل از رقابت یا مسابقه عملکرد ورزشکاران را بهبود می‌دهد؟ آنتونیو میگوئل، رییس خدمات پزشکی باشگاه اونیورسیداد ناسیونال پوماس یکی از باشگاه‌های برتر لیگ دسته اول فوتبال مکزیک و بازیکن اسبق فوتبال می‌گوید، ” اواخر دهه‌ی ۵۰ و آغاز دهه‌ی ۶۰، آدم‌ها فکر می‌کردند که رابطه جنسی عملکرد ورزشکار را تضعیف می‌کند.”میگوئل اظهار می‌دارد، “مربی‌ها به ما نمک نیترات (نیترات پتاسیم، ماده‌ای شیمیایی که برای جلوگیری از نعوظ استفاده می‌شود) می‌دادند زیرا، از دید آن‌ها، این ماده جلوی میل جنسی را می‌گرفت!

رابطه جنسی

او توضیح می‌دهد که این افسانه در اثر نداشتن دانش درباره‌ی این موضوع شکل گرفته‌است. هرچند، امروز این باور تغییر کرده‌است.

خوآن کارلوس مدینا، هماهنگ‌کننده‌ی ارشد اداره‌ی ورزش در “تکنولوگیکو دِ مونتِرِی” دانشگاهی در مکزیک، معتقد است، روابط جنسی در واقع برای ورزشکاران مزایایی دارد.

او می‌گوید، “رابطه‌ی جنسی کمک‌تان می‌کند که احساس آرامش کنید و به لحاظ جنسی، ذهنی و جسمی شما را ارضاء می‌کند. این امر باعث کاهش سطح اضطراب ورزشکار قبل از یک رقابت مهم می‌شود.”

مدینا ادامه می‌دهد، ” تیم ملی فوتبال هلند در جام جهانی ۱۹۷۸ مثالی برای این ادعا است. برخی از ورزشکاران این تیم همسران‌شان را همراه با خود آورده بودند؛ و این تیم مقام دوم را در این مسابقات کسب کرد. من نمی‌گویم که این، یک عامل تعیین‌کننده است، اما با خود حمایت به همراه می‌آورد.”

“مثال دیگر، الیاس فیگوئرا، بازیکن فوتبال اهل شیلی است که یک بار گفت مربی‌اش به آنها توصیه کرده‌است که عصر قبل از یک بازی مهم رابطه جنسی داشته باشند، و او حتی بعد از بازی هم این کار را تکرار می‌کرده، زیرا برایش آرامش‌بخش بوده‌است.”


مطلب مرتبط: دلایل رابطه‌ی جنسی : ۱۳ دلیل که چرا آدم ‌ها رابطه‌ی جنسی دارند


بنا به گفته‌ی مدینا، رابطه‌ی جنسی کمک می‌کند که ذهن ورزشکار از رقابت دور شود و باعث می‌شود که خستگی ذهنی که خطرناک‌تر از خستگی جسمی است، از بین برود.

“او ادامه می‌دهد، “حتی پله اعتراف کرده‌است که هیچ وقت رابطه‌ی جنسی با همسرش را قبل از بازی به تعویق نینداخته‌است، منظورم این است که، احساس آرامشی که رابطه‌ی جنسی به همراه می‌آورد، یک حقیقت تایید شده‌است.”

هیچ شاهد علمی‌ای وجود ندارد مبنی بر این‌که رابطه‌ی جنسی می‌‌تواند عملکرد ورزشکار را تغییر بدهد. ماریا کریستینا رودریگز گاتیرز، رییس طب ورزشی در دانشگاه مستقل ملی مکزیک، یا UNAM، می‌گوید این اعتقاد که رابطه‌ی جنسی قبل از بازی بر فرد رقابت‌کننده تاثیر می‌گذارد، ریشه در آموزش‌های مربیان دارد.

رودریگز می‌افزاید، اکسیژن مصرف شده و کالری‌های سوخته در طول رابطه جنسی ناچیز هستند: “رابطه‌ی جنسی فقط بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری می‌سوزاند که قابل مقایسه با دوی ماراتون یا یک جلسه‌ی منظم ورزشی نیست. شما می‌توانید این کالری‌ها را با خوردن یک تکه شکلات یا نوشیدن یک قوطی نوشیدنی‌ گازدار دوباره به‌دست بیاورید.”

جنبه‌ی زیان‌آور ماجرا

با این وجود، الکل یا سیگار که گاهی اوقات همراه با رابطه جنسی مصرف می‌شوند، قطعا روی عملکرد ورزشکاران تاثیر می‌گذارند.

رودریگز معتقد است که داشتن اعتدال، کلید کار است. ” هر ورزشکار یا بازیکنی، حرفه‌ای یا آماتور، می‌تواند رابطه‌ی جنسی داشته باشد، به شرط این‌که زود به رخت‌خواب برود، و از نوشیدنی‌های تغییر دهنده‌ی خلق‌وخو و سیگار پرهیز کند زیرا این موقعیت‌های احساسی بیش از موقعیت‌های فیزیکی شما را خسته می‌کنند.”

رودریگز می‌گوید تنها موردی که رابطه‌ی جنسی می‌تواند تاثیر منفی بر آن بگذارد، ورزش رزمی است.

” برای رزمی‌کاران مانند مشت‌زن‌ها یا بوکسورها، داشتن رابطه‌ی جنسی قبل از یک مبارزه‌ی مهم می‌تواند میزان پویایی و جنگندگی آنها را کاهش دهد و آنها را منفعل کند.” هرچند این تاثیر از یک رزمی‌کار تا رزمی‌کار دیگر متفاوت است.

رودریگز می‌گوید، “فعالیت‌های جنسی هرگز نباید برای ورزشکاران ممنوع شوند، زیرا هیچ شاهد علمی‌ای از چنین چیزی حمایت نمی‌کند. این موضوع هم درباره‌ی مردان و هم درباره‌ی زنان صدق می‌کند.”


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: سی‌ان‌ان

آیا رابطه جنسی قبل از رقابت عملکرد ورزشکاران را بهبود می‌دهد؟

رابطه جنسی قبل از رقابت


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی